Cela číslo 17

Cela číslo 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294718/mid_cela-cislo-17-ype-294718.jpg 5 829 213

Nový případ sdílí tentokrát detektiv Richard Krauz se svým mladým parťákem Jozefem Fischerem alias Josém, talentovaným vyšetřovatelem a nenapravitelným sukničkářem v jedné osobě. Začínají poněkud netypicky případem vánoční vraždy, v jejímž pozadí stála osamělost a zmařená touha prožít alespoň jeden den v roce trochu šťastně a ve společnosti spřízněné duše. V ohnisku zájmu je však především případ vysokoškolského profesora matematiky Kamila Puskailera, jehož poslal prokurátor na třináct let do vězení za vraždu manželky. Trest za takový zločin by byl nepochybně přiměřený - pokud by jej ovšem dotyčný spáchal! A jak už to bývá, v průběhu vyšetřování uzavřeného případu (Puskailer sedí již čtyři roky), jímž se začne Krauz zabývat, vyplave na povrch žumpa plná mravní špíny, korupce, brutality a zvráceností, ve které plave nejen ukrajinská mafie, ale též místní politická a společenská elita…... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Cela číslo 17 , 2007

ivoiro
06.07.2018 5 z 5

Tak tohle je naprostá špička. Kniha by si zasloužila ne 5, ale 10 hvězdiček. Tady asi není moc co dodat. Kdo nevěří, ať si ji přečte. Kdo věří, ten ji už četl.

Mia24
02.07.2018 5 z 5

Výborná kniha od výborného autora.Dočteno do konce,jedním dechem a i slzu jsem uronila. :-)

mig20
26.06.2018 4 z 5

Na Dominika Dána jsem narazila až v rámci Čtenářské výzvy. Jako první knihu jsem vybrala Celu číslo 17 vzhledem k vysokému hodnocení zde jsem se na knihu i těšila. Tři časové roviny mě zprvu nepotěšily, ale bylo to zpracované opravdu dobře a v ději jsem se díky tomu vůbec neztrácela.
První polovina knihy mi nepřišla nijak napínavá, nicméně i tak jsem měla nutkavý pocit číst dál. V polovině knihy děj nabral velký spád a s rostoucím napětím jsem druhou půlku jednoduše zhltla. Super kniha, kterou mohu jen doporučit. Určitě se k tomuto autorovi ještě vrátím.

allebra
19.06.2018 5 z 5

Na knihu Dominika Dána jsem se chystala už delší dobu, až to uspíšila Čtenářská výzva. Četlo se velmi dobře, takže mám další oblíbený vyšetřovatelský tým, na jehož případy se budu těšit.

harena
02.06.2018 5 z 5

Knihy Dominika Dána mě oslovují stále víc. Cela 17 je napínavý příběh, má švih, je čtivý a opět proložený vtipnými hláškama kriminalistů. Ve vězení sedí už čtyři roky nevinně odsouzený Puskailer, který se nechce z osobních důvodů odvolávat a když se Krausovi dostanou do ruky jeho zápisky, ve kterých je řada znepokojujících informací, rozhodne se zjistit, kdo opravdu vraždil.
Dánovy detektivky jsou podle skutečných případů, které pak zpracoval na základě vlastní profesní zkušenosti, jsou proto uvěřitelné a mně bližší a už se těším na další knihy DD.

daPhytCZ
31.05.2018 5 z 5

Tak to se mi dlouho nestalo... Čtení dlouho do noci, brzké vstávání ráno, abych zhltl dalších pár stránek. Tři časové roviny - každá z jiného prostředí, perfektně vykreslená psychologie postav a napínavá detektivní linka.
Autora si řadím k oblíbeným a už teď se těším na další knihu.

Peslik
09.05.2018 4 z 5

V rámci výzvy jsem na doporučení kámošky sáhla po této knize, začetla se a dočetla. Musím říct, že to bylo dost dobré, není nic co bych vytkla, snad je začátek a můj problém se sehrát s minulostí a přítomností.
Za mě doporučuji a dávám 4*.

bigbabe
23.04.2018 3 z 5

Detektivky běžně nečtu, jen když mi manžel něco strčí do ruky: to si musíš přečíst. Ale tohle nebyl ten případ. Dokonce ani výzva: co běžně nečtu, ale využila jsem to jako výzvu: kniha od slovenského autora.
Detektivky běžně nečtu, protože mě vždycky štve, když od poloviny či třičtvrtiny znám vraha. Nevím, jestli na to mám "talent", ale i zde se mi to stalo. Jen jsem počítala s jiným motivem vraždy.
Nicméně dávám tři hvězdy, čtyři dávám výborným knihám a pět výtečným. (-:

ujira
13.04.2018 5 z 5

Perfektní, načteno ve slovenštině, zajímavé, napínavé, přirozené. Fakt skvelý autor.

DenisePartridge
11.04.2018 5 z 5

Tak já jsem právě objevila nejlepší knihu všech dob a vůbec se tím nehodlám tajit. Kniha je vtipná, napínavá a hlavně upřímná. Ať už si to přiznám nebo ne, vězení je zkrátka fascinující místo (kruté, nelidské, ale fascinující), a je pro mě úžasné, že přesně tyto prožitky dokázal někdo vložit na papír.
"…protože to nestačí jenom říci, slova doznějí a zaniknou, ale papír zůstává navždy."

francouz
04.04.2018 5 z 5

Musím se přiznat k tomu, že tento autor mě stále více překvapuje. Nic není prvoplánové a snaží se vždy u další knihy přijít s něčím novým. Tentokrát nás netradičně zavede do nápravného zařízení. A je to opravdu i ukázka psychologie postavy. ( My co jsme byli na vojně si pamatujeme jak nám bylo první noc úzko) A to je zde krásně ukázáno, ano není to žádná velká psychologie, ale na autora detektivky, je to opravdu perfektní.
Já nemohu namítat nic. To jak nyní již naprosto ostřílený borec a čím dál větší kriminalista Richard Krauz a jeho povedený kumpán vyřeší vraždu na Vánoce je jízda, ale pak příjde něco, co zde ještě neměli. Takže pan Dominik D8n putuje mezi mé oblíbence. Už se těším na další případ tohoto výborného spisovatele.

TomHr
04.04.2018 5 z 5

První část knihy tak trochu netradiční, ve srovnání s ostatními. Čtenář čeká, co se z toho vyvrbí... a ono se vyvrbí - zase starý dobrý Dominik Dán a jeho sympatická smečka policajtů, humor, napětí a vůbec všechny ty správné ingredience.

Kenika
10.03.2018

Všichni severští autoři se můžou jít klouzat, když bratia píšou takové skvosty. A to jsem si myslela, že detektivky nejsou pro mě. Ale tohle byla jízda od začátku až do konce. Tak si to nenechte ujít!

michaela9003
01.03.2018 5 z 5

Ze začátku jsem se bála, že budu mít problém přizpůsobit se stylu psaní autora, ale do knihy jsem se velmi rychle zabrala. Za mě skvělá kniha, kterou pravděpodobně brzy zařadím do knihovny doma :)

Márinka
25.02.2018 4 z 5

Díky Knižní výzvě jsem se přesvědčila, že D.D. umí.
Více na https://www.treninkpameti.com/news/slepa-spravedlnost/

ritz
15.02.2018 5 z 5

Super, moc zajímavý příběh, skvěle napsaný.

St.Evelin
29.01.2018 5 z 5

Pro mě naprosto skvělý příběh! Zajímavá zápletka, skvělé prostředí, vše jak má být. S našimi starými známými se však nesetkáváme hned zpočátku, ale jsou tam. A to je sázka na jistotu, detektiv Krauz je prostě třída!!!

PetK
04.01.2018 4 z 5

Částečně deníková forma odlišila tento díl "dánovek" od ostatních. Navíc s detektivy se nesetkáváme hned na začátku, ale až v průběhu knihy, a na propojení příběhů si taky musíme počkat. Spokojenost jako vždy, doufám, že Dán nepřestane nikdy psát. :-) A opět doporučuji audio ve slovenčině. Je to bohovské. :-)

Radasek
07.11.2017 5 z 5

Dobře se kniha cetla a ctenar ma moznost nahlednout do praktik slovenskych a ceskych veznic.Hodne me zaujal osud hlavního hrdiny.Libi se me ze Dan nesetril na psychologii.Kniha je ctiva a hlavne pro nektere lidi poucna.

hannah2000
12.10.2017 4 z 5

Krimipříběhy ​Dominika​ ​Dána​ ​jsem​ ​objevila​ ​díky​ ​Čtenářské​ ​výzvě​ ​a​ ​Cela​ ​17​ ​byla​ ​první​.​ ​Zaujal​ ​mě​ ​způsob​ ​psaní. Napětí​ ​proložené​ ​humornými​ ​hláškami​ ​a​ ​příběh​ ​o​ ​hrách​ ​osudu, o​ ​bezpráví,​ ​o​ ​ztrátách​ ​a​ ​nečekaných​ ​zvratech.​ ​Je​ ​to krimipříběh​ ​doplněný​ ​podrobnějším popisem​ ​života​ ​hlavních​ ​aktérů.​ ​Děj​ ​začíná​ ​v přítomnosti​ ​a​ ​postupně​ ​se​ ​vrací​ ​do​ ​minulosti​ ​a odkrývá​ ​důvod,​ ​proč​ ​hlavní​ ​hrdina​ ​skončil​ ​jako​ ​„odsúdený​ ​Puskailer“.​ ​Zvláštní​ ​je​ ​smíření hlavního​ ​hrdiny​ ​se​ ​svým​ ​osudem.​ ​Mohl​ ​by​ ​říct,​ ​že​ ​život​ ​je​ ​prevít​ ​a​ ​lidi​ ​jsou​ ​hnusný.​ ​Mohl​ ​by zahořknout​ ​…​ ​Ale​ ​on​ ​se​ ​s​ ​tím​ ​svým​ ​způsobem​ ​vyrovnal.​ ​Knihu​ ​jsem​ ​četla​ ​v originále​ ​a​ ​znovu​ ​mi to​ ​připomnělo,​ ​jak​ ​je​ ​slovenština​ ​sympatická.​ ​V kombinaci​ ​s umem​ ​spisovatele​ ​se​ velmi​ ​dobře čte.