Cela 17

Cela 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75436/mid_cela-17-yIO-75436.jpg 5 829 213

Nová dobrodružství sdílí detektiv Richard Krauz tentokrát se svým mladým parťákem Jozefem Fischerem alias Josém, talentovaným vyšetřovatelem a nenapravitelným sukničkářem v jedné osobě. Začínají poněkud netypicky případem vánoční vraždy, v jejímž pozadí stála osamělost a zmařená touha prožít alespoň jeden den v roce trochu šťastně a ve společnosti spřízněné duše. V ohnisku zájmu je však především případ vysokoškolského profesora matematiky Kamila Puskailera, jehož poslal prokurátor na třináct let do vězení za vraždu manželky. Trest za takový zločin by byl nepochybně přiměřený - pokud by jej ovšem dotyčný spáchal! A jak už to bývá, v průběhu vyšetřování "uzavřeného" případu (Puskailer sedí již čtyři roky), jímž se začne Krauz zabývat, vyplave na povrch žumpa plná mravní špíny, korupce, brutality a zvráceností, ve které plave nejen ukrajinská mafie, ale též místní politická a společenská "elita"…... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , XYZ (ČR)

Cela číslo 17 , 2007

Kortez
06.01.2019 5 z 5

Další skvělá dánovka přečtená temer jedním dechem. Nemám co vytknout.

Evča123441
02.01.2019 5 z 5

Výborné přečteno na jeden zátah.

rajen
30.12.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jen díky výzvě a jakože detektivky téměř nečtu, tak tahle stála teda zato. Skvělý čtenářský zážitek. Nedávno jsem dočetla i tak propagovaného Loutkáře (hodil se mi do dalšího bodu výzvy) a to je teda z mého pohledu nebe a dudy. Ten je oproti této knize povrchní slátanina bez možné představy děje v realitě. Knihu jsem četla v originále, což mělo své kouzlo a připomělo mi dnes už skoro zapomenutou slovenštinu, kterou jsem jako malá mluvila. Jako sváteční čtenář detektivek musím říct, že tato mě opravdu bavila a určitě ji můžu doporučit, přestože v tomto žánru nemám načteno a nedovedu "odborně" srovnat.

Iv8
18.12.2018 5 z 5

Už jsem přečetla dost autorových knih a tahle se mi líbila zatím nejvíc. Opět chci vyzdvihnout výborné audio zpracování.

martunka
11.12.2018 4 z 5

Určitě napínavý a drsný příběh. Přečteno jedním dechem.

Janaves
04.11.2018 5 z 5

Z Dánových knih tato za mě nejlepší.

babystar
30.10.2018 5 z 5

Opravdu drastické čtení o bezmocnosti člověka, jenž byl odsouzen za čin, který nespáchal a musí se vyrovnávat s vězeňským životem mezi opravdovými zločinci, proti nimž je bezmocný. Naštěstí mu přijde na pomoc detektiv Krauz...

lenkavildomcova
28.10.2018 5 z 5

Jako vždy, boží.

el.peee
17.10.2018 5 z 5

Asi moje první detektivka. Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2018. Nevím, jestli to bylo příběhem anebo jsou všechny knihy od Dominika takové... Nedalo se přestat, člověk teprve přečetl úvodní příběhy a byl za půlkou knihy...
Děj svižný, četlo se to pěkně.

Líbí se mi, jak autor propojil text:
Jak se prolíná příběh z vězení s deníkem, tak vždy se opakuje poslední odstavec.
Navíc si autor krásně pohrál s tím, že odstavcem, kterým deník začíná, celá kniha téměř končí.
Jsem určitě ráda, že jsem knihu přečetla a už teď vím, že nezůstane jen u jedné.

Na závěr jen přemýšlím - nebo raději ne - co vše bylo z knihy založené na pravdě a co už ne... Hlavně pasáže s panem (bývalým) starostou... Fuj.

Analady
04.10.2018 4 z 5

Musím přiznat, že bych po této knize nesáhla nebýt Čtenářské výzvy. A jsem ráda, že jsem sáhla zrovna po této knize, protože jsem si její čtení fakt užila. Moc často se mi nestává, že bych knihu takto hltala. Neotřelý příběh, neotřelý způsob vyprávění. Autor píše velmi čtivě a vtipně. Co víc si člověk může přát ...

Petřvalda
01.10.2018 5 z 5

Uff, to bylo něco, ještě teď mám zrychlený tep ze závěrečné policejní akce... Ze začátku jsem zvažovala, jestli chci vůbec tuto knihu číst, ale pak jsem si přečetla tu spoustu pozitivních komentářů tady a díky nim jsem vytrvala a fakt díky - to stálo za to. Nádherně napsané a to, že je to dle skutečné události je ještě mrazivější... Určitě sáhnu i po dalších knihách tohoto autora.

Dancozz
05.09.2018 4 z 5

Knihu jsem četla zpočátku ve slovenštině a ve špatné PDF kvalitě a asi proto jsem měla problém se začíst. Zhruba ve třetině mě to ale začalo velmi bavit a já rychle kupovala českou verzi, kterou jsem pak přečetla za pár dní :)

Zpočátku se jedná spíš o zpověď odsouzeného vraha, který je nevinný, a který nám postupně rekonstruuje celý příběh. Cca v polovině se do hry dostává detektiv Krauz a zde se kniha obrací spíš do kriminálního příběhu.

Postupně se dozvídáme díly skládačky, minulost se prolíná se současností ve vězení a do toho si detektiv Krauz stihne vyřešit další případ, jen tak mimochodem :)

Kniha je prý inspirována skutečnými událostmi, což u mě vždy dostává body navíc. Čtenář se dozví něco o chodu slovenské věznice, mafie, policie..zároveň mi bylo sympatické, ze hlavní hrdina byl v podstatě normální člověk a přesto dopadl jak dopadl..

První část na mě byla trosku moc úvahová, druhá už měla větší spád.

VladiKlaisner
30.07.2018 3 z 5

Původně jsem myslela, že příběh "vánoční vraždy" bude propojen s vězněm v cele č. 17, ale byl to jen takový odskok. Příběh se nakonec směroval jinak a na mě dost nezvykle, takže zase něco nového.
Po dlouhé době kniha ve slovenštině a tak chvíli trvalo než jsem se začetla.

Toffee
25.07.2018 4 z 5

Myslím, že Dána vezmu na milost. Napodruhé se mi výběr povedl a bylo to fajn čtení. Začátek se sice trochu vlekl, ale pak už jsem byla napnutá, jak se to bude vyvíjet dál, kdo je vrah, takže jsem knihu odkládala jen z donucení.

Bar16
25.07.2018 4 z 5

První přečtená kniha ve slovenském jazyce a byla jsem příjemně překvapena, jak lehce se mi to četlo. A taky první přečtená kniha slovenského autora, Dominik Dán mi sedl, k jeho knihám se ještě vrátím. :-)

Pavlína79
24.07.2018 3 z 5

Mé první setkání s tímto slovenským autorem dopadlo nad očekávání báječně. Nejdřív jsem si myslela, že slovenština bude na obtíž, ale šlo to snadno a děj měl spád, nechybělo ani napětí a na touhu dočíst to ještě tuto noc také bohužel došlo :-). A přitom jsem měla pocit, jak když čtu deník, nic navíc, nic nechybělo, jen popis situace krok za krokem. Malé střípky z osobních životů děj přirozeně odlehčily.

VeronikaAug
24.07.2018 5 z 5

Moje první kniha od pana Dána, teď už mám přečtenou i další, Kořeny zla, a vím, že si od něho přečtu í další, ale musela jsem si zvyknout. Bála jsem se tématu vězení a všeho toho okázalého upuštěného mýdla ve sprše a podobného zvěrstva. Ale autor í mě, přecitlivělého čtenáře, dokázal vtáhnout do děje a přitom mě netýrat. Jinak ve výsledku hodně těžký případ, kdy se původní zápletka zdá vlastně naprosto malicherná. Další věc byla vulgarita vyšetřovacího týmu, ale na kriminálku prostě holt nepatří citlivé maminky od dětí, to opravdu musí dělat lidé s hroší kůží. Líbilo se mi, že nakonec to dobře dopadlo a zlo bylo odhaleno a musím říct, že vzhledem k tomu, že pan Dán je zřejmě z oboru, mě to o to víc potěšilo.

pavlinka0250
21.07.2018 5 z 5

Po dlouhé době se mi dostala do ruky kniha, od které se těžko odchází, ať už do práce nebo spát. Autor píše velmi poutavě, jdu na další jeho knihu a Dominika Dána řadím mezi oblíbené.

Kíťovec
15.07.2018 5 z 5

Naprosto mne ta kniha pohltila a už teď mi bude celá mordparta chybět. Člověk čeká vyřešení jednoho opomenutého případu a nakonec takové zvěrstvo. Jsem z toho paf ... :)

jiri77
08.07.2018 3 z 5

Oddychová detektivka,která mě více bavila ze začátku, jak Puskailer vypráví svůj příběh a pobyt ve vězení. Ta druhá půle mi přišla méně záživná a už jsem ji dočetl s větším úsilím.