Napůl zlý

Napůl zlý https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180593/bmid_napul-zly-Jpc-180593.jpg 4 680 151

Half Bad série

Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky. Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc – strach z chlapce, který pochází z obou stran. Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Bad , 2014

ydnac
03.09.2020 5 z 5

1.díl jsem si půjčila v knihovně s tím, že jsem vůbec nevěděla co mě čeká a docela se mi to líbilo:-) 2.díl jsem už hltala a 3. díl úplně super :-) Je to zas něco jiného, originálního, neotřelého i když určitě pro mladší než jsem já, ale s tím jsem počítala :-) Autorku jsem si oblíbila má dobré nápady :-) a její knihy se dobře čtou.

Verunka926
20.07.2020 2 z 5

Já jsem z knížky prostě nebyla tak "odvařená" jako ostatní... Přišla mi taková průměrná a ještě k tomu bez akce. Pravda, na konci se něco stalo, ale já čekala něco víc. Chování některých postav jsem úplně nechápala a to ještě nemluvím o Nathanovi... Ten se podle mě choval úplně hrozně a nebyl mi ani moc sympatický. Doufám, že další díly budou lepší.

Luigi1
28.05.2020 5 z 5

Výborně napsané,že málem zapomínám na potřebu,chtěl bych rychle si to odbýt abych mohl číst,ale nejdeto,tak pomalu k dalšímu dílu

AliceTief
12.05.2020 4 z 5

Úplně jsem se vrátila do dob, kdy jsem četla Harryho Pottera, zatím zajímavý příběh jsem zvědavá jak bude pokračovat =)

ElaMi
29.04.2020 4 z 5

Príbeh sa mi páčil aj zaujal, rovnako sa mi páčilo akou formou je kniha písaná. Také rýchle čítanie a zároveň pútavé, takže hneď som siahla po druhej časti

marina4088
06.04.2020 5 z 5

Sice trošku pomalejší rozjezd, ale knížka je úžasná. Miluju autorčin styl psaní i to, jak rychle se do do postav buď zamilovat nebo si je znepřátelit. Úžasný příběh, nový svět.. všechno

AjťačkaTýnka
27.01.2020 3 z 5

na zacatku knihy se ctenar seznamuje s dulezitym nazvoslovim. nekdy do poloviny knihy nas autorka seznamuje s prostredim a uvozuje do situace, do ktere se Nathan dostal. pribeh se zacina rozvijet az ve druhe polovine knihy - to se jde velmi tezko od knihy odlepit.

pokud bude mit nasledujici dil stejny spad, jako poslednich 20 kapitol teto knihy, velmi me to potesi.

Belisima
16.01.2020 5 z 5

Vyborny pribeh. Nemam cas se rozepisovat, musim cist druhy dil.

hellena1523
03.01.2020 3 z 5

Úplně upřímně - nebýt obálky, do knihy bych se nepustila. Je to povrchní, ale do té obálky jsem se zamilovala, a proto jsem se odhodlala knihu přečíst, i když mě příliš nebavila. A to hlavně zpočátku. Působila dost zmatečně, zdlouhavě a pro mě dost nevyrovnaně, protože byla místa, kdy jsem si říkala, jak je skvělá a jak už se to rozjede a pak zase několik stránek, kdy jsem měla co dělat, abych udržela pozornost.
No, co si budeme - je to prvotina a je to na ní znát. Ke konci knihy to už ale docela šlapalo, hlavní postava mě docela bavila, ostatní byly zajímavé, a tak se zkusím pustit do dalšího dílu. První díly mají tu smůlu, že musí dost představovat prostředí, postavy, takže jsou někdy vážně trochu nudnější...
Pro mě byl první díl takový slabší průměr, ale s krásnou grafikou a originálním příběhem, který se, jak doufám, v dalších dílech, ještě rozvine.

anet8843
26.12.2019 4 z 5

Tahle kniha je tak trochu mé prokletí. Sehnat druhý a třetí díl je příliš dlouhá mise. Možná to koresponduje s tím, že všichni tvrdí, aby se čtenář nenechal odradit prvním dílem. Takže od počátku očekávám, že jednička je slabé kafíčko, a že mě čekají velké emoce a tragický konec.
První věc - proč je tu zase další kniha, kde je hlavní hrdina na facku? Ten kluk mě nějak zvláště nezaujal, další Harry Potter, který spíše ději škodí než prospívá. Miluju postavu Arrana - to je kluk, o kterém chci číst knihu, ale takové se nepíšou. O něm toho moc nevíme, ale snad do budoucna bude pro děj nosnější. A pak samozřejmě dokonale vykreslená postava Gabriela, jehož láska k hlavnímu hrdinovi bude určitě ikonická. (Arran a Gabriel, to by byl pár!) Annalise jako další nanicovitá krásná láska hlavního hrdiny alias děvčátko z násilné rodiny s dobrým srdcem - prosím, to už nikoho nemůže bavit, snad bude alespoň nakonec zrádkyně, jinak to bude další nuda.
Děj vypadá hodně dobře, ale pravda je, že se zvláštním způsobem vleče, i když není kniha nějak dlouhá. Chápu, že autorka chce vytvořit pro čtenáře plastický svět, ale obešla bych se bez hromady "historie" a vysvětlivek, přílišných detailů (období věznění bylo tak nudné, že jsem se do knihy musela nutit) daleko více bych ocenila rozkleslení postav a jejich vztahů. Proč nám Marcus neřekne raději o své lásce k matce Nathana, místo toho furt kdo, koho zabil před bambilionem let.
Očekávám, že se do série zamiluju jako do kompletu, proto prvnímu dílu dávám toto rezervovanější hodnocení.

*Pájuše*
21.12.2019 3 z 5

Jsem z knihy trochu na vážkách. Čarodějných knih jsem zatím moc nečetla a kniha díky tomu má originalitu, i když ne, co do obsahu, jako spíš, že v knihkupectví na toto téma moc knih nenajdete. V určitém slova smyslu ta originalita tam přeci jen je. Už jen proto, že v YA knihách většinou najdete dost divně splácaný svět lidí se světem nadpřirozena. Tady se to nebije, doplňuje se to a překvapivě to funguje. Dokonce i hlavní postava se postupem času vyvíjí, což je takové "vystoupení z davu" podobných knih. S čím jsem ale po celou dobu měla problém, je právě ta hlavní postava. Měla jsem problém si ji oblíbit, fandit ji... Zkrátka a dobře, nějak mi nesedl. Uvidíme, co přinesou ostatní díly.

jmn7053
21.11.2019 5 z 5

He's half bad at reading, half bad at sleeping indoors, half bad at dating, half bad at staying safe and half bad at many other things... :)
Je to taková pěkně čtivá, avšak průměrná fantasy/YA kniha. Nepřichází s ničím novým, ničím extra, ale postavy jsou líbivé a příběh se rychle rozvíjí. Čekala jsem trochu víc akce a "temnoty", což se nekonalo, i když příležitostí bylo mnoho, tak třeba v následujících dílech.
#teamgabriel! :3

Sarfias
28.10.2019 5 z 5

Z počátku jsem knihu četla opatrně. Říkala jsem si, co je to zase za podivnost a často ji odkládala. Knížka je sice čtivě psaná, ale přes to jsem si nebyla jistá, co čekat. Po několika kapitolách se to celé ale bleskově otočilo a já knihu nemohla odložit.
Kniha je napínavá, milá, místy naivní. Hlavní hrdina se dle mého názoru moc krásně vyvíjí a to mám na postavách ráda.
Skutečně zajímavé čtení a hodlám pokračovat.

SmallLucia
17.10.2019 4 z 5

Začátek mě popravdě trochu mátl, byl zvláštní, nečetl se moc dobře, ale obsah zajímavý byl a když ho člověk překousne, pak se z něj vyvine skvělá kniha. Téma je pro mě bezpochyby originální a knihu jsem poté skoro nedokázala odložit.
Jednu úsměvnou věc jsem ovšem našla. "Syn-vy-víte-koho", co mi to jen připomíná....

Ailee
13.10.2019 4 z 5

Začátek byl dost zdlouhavý a podivný, takže jsem knihu skoro odložila, ale naštěstí jsem vytrvala dost dlouho, i když jsem si na něco zajímavějšího musela počkat skoro půl knihy. Byl to takový dlooooouhý prolog. Ale pak se to rozjelo a do dalších dílů to slibuje mnohem větší zábavu. Nakonec za čtyři, i když jsem přemýšlela nad trojkou za tu nudu na začátku.

Tridenti
29.09.2019 4 z 5

Kniha má podle mě originální příběh, postavy a reálie obecně. Je napínavá, čtivá, jen ten český překlad občas pokulhával. Líbí se mi autorčin styl vypravování, hlavně pasáže psané ve druhé osobě. A samozřejmě musím pochválit ty úžasný obálky celé série, krása.

rest
14.07.2019 5 z 5

Kniha s dobrým příběhem a za velice příznivou cenu. Co víc si můžete přát?

Nikollinka
13.07.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha se zajímavým dějem..rozhodně ANO

Romča11
10.07.2019 4 z 5

Hodně dobrá kniha. Originální námět. Malinko připomíná Harryho Pottera, ale to je jen zdání. Originální je i zápletka. Prostě super knížka, která rozhodně stojí za přečtení :)

Charlie
08.07.2019 2 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst. Téma na mě působilo strašně negativně, to zabíjení lidí. Ale asi je to na svůj žánr dobře napsaná kniha. Bohužel není to můj šálek čaje.