Nápravník zažitých nepravd (o Václavu Klausovi)

Nápravník zažitých nepravd (o Václavu Klausovi) https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249350/bmid_napravnik-zazitych-nepravd-o-vaclav-249350.jpg 3 4 1

Nápravník zažitých nepravd (o Václavu Klausovi) vznikl na základě rozhovorů, které měl jeho autor skvělou možnost vést přímo se stále aktivním prezidentem v rámci návštěv na Hanspaulce přibližně od počátku jara 2014 do konce zimy tohoto roku. Jak napovídá už název knihy, využil této jedinečné příležitosti k tomu, aby na jejích stránkách postupně uvedl na pravou míru celou řadu omylů a často i vědomých nepravd, rozšiřovaných o Václavu Klausovi v běhu celých posledních desetiletí. Přitom rozhodně nejde o vcelku očekávatelný sled prvoplánových tematických dialogů, nýbrž o výjimečné vylíčení skutečného života Václava Klause od dětství přes studentská a první profesní léta, až k roku 1989 a pak i dál, až k jeho prezidentskému úřadu - především z autorova pohledu. Neméně cennou součástí knihy je však nejen další pravdivé vylíčení celé řady s tím se pojících významných epizod celé Klausovy politické i osobní kariéry, ale také reálné přiblížení podobného množství prezidentových počinů a jeho charakterových vlastností tak, jak je Václav Klaus Václavu Junkovi postupně vysvětlil.... celý text

Belatris
04.09.2015

Předesílám, že následující komentář píši výhradně na základě účasti na autogramiádě/besedě a pročtení několika málo úryvků. Obojí bylo vysoce nepříjemným zážitkem. Demagogie spojená s nekritickou adorací, neustálé opakování servilního oslovení "pane prezidente, pan prezident" a hlavně tvrdě pravicové a kapitalistické názory prezentované s arogancí typu "vím, že mluvím s plebsem bez valné inteligence, ale když mi zatleskáte, přihodím další nenávistnou hlášku rádoby podloženou zdravým rozumem intelektuála". Nepřítel demokracie v plné parádě obklopený nekriticky zbožňujícím (nebo dobře předstírajícím) davem.
V úryvcích jsem nenašla nic, co by se dalo považovat za konstruktivní. Kdo není klausovec bez mozku, nechť se knize vyhne.