Najdu tě

Najdu tě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458319/bmid_najdu-te-Gyf-458319.jpg 4 84 32

Mollie si už zoufale potřebuje odpočinout. Před třemi lety ji opustil manžel, takže péče o jejich malého syna Ethana zůstala jen na ní, zatímco se snažila rozjet svou spisovatelskou kariéru. Teď se poprvé objevuje světlo na konci tunelu: podařilo se jí prodat první román a chystá se na vytouženou dovolenou. Všechno se zdá být na dobré cestě, tak proč je pořád tak nervózní? Proč začne panikařit, kdykoli se jí Ethan vzdálí z dohledu? Je to způsobeno událostí, která se stala, když se Ethan narodil? Ne, to přece není možné, vždyť o tom nikdy nikomu neřekla! A jak by je vůbec mohl někdo najít v odlehlém resortu? Ne, není důvod k obavám. Uklidněna tímto závěrem prožije první tři dny dovolené. Pak ale pochopí, že její strach byl opodstatněný. Malý Ethan nastoupí do výtahu, a když se jeho dveře znovu otevřou, chlapec je pryč. Záznam z bezpečnostní kamery pomůže nalézt ženu, která Ethana odvedla. Ta ho však odmítá vydat se zdůvodněním, že právě ona je jeho matkou. Následuje šokující a naprosto nepředvídatelný příběh o dobrých úmyslech, které se naprosto vymkly kontrole, a o dvou ženách, jejichž spor přerůstá v drsný konflikt. Která z nich je skutečně Ethanovou matkou?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Lost You , 2019

Nixa
09.06.2021 5 z 5

V knize nejsou žádné vraždy ani mučení, ale i tak se mnou zamávala. Úplně mě z tohoto příběhu mrazí.
Mollie se svým tříletým synem vyrazí na zaslouženou dovolenou. Těší se, že si po letech konečně odpočine. Všechno vypadá skvěle, dokud Ethan záhadně nezmizí. Policie vypátrá, že chlapečka odvedla nějaká žena a ta tvrdí, že je jeho matka.
Kniha je čtivá, napínavá a velmi dojemná. Opravdu smutný příběh.

jasmína
27.05.2021 5 z 5

Tak to byl opravdu smutný příběh dvou žen v "boji" o dítě a za dítětem...... skvěle napsaná kniha od začátku......

Hvězdinka
23.05.2021 4 z 5

Přečteno za jeden deštivý den, tak moc je to čtivé a dějově to vůbec nebylo špatné. Je to příběh o mateřství, o posedlosti mateřstvím. Doporučuji.

Šebestová3
05.05.2021 4 z 5

Jak už bylo psáno níže, extrémně čtivé, konec překvapil! Líbilo moc!

Knižní střípky
12.04.2021 3 z 5

Co nemohu knize upřít je její extrémní čtivost, chytla jsem se na vějičku v podstatě od první stránky, ale zároveň od první stránky mi bylo jasné, že nic nebude takové, jak se na první pohled zdá a možná i díky tomu, že jsem v poslední době četla pár psychothrillerů s podobným schématem, jsem již bohužel nebyla tak překvapená, jak bych býti mohla. Což ovšem neznamená, že by tato kniha nebyla dobrá, dokonce hooodně dobrá. Jen se u mě díky výše zmíněnému nedostavil onen wow efekt jako u jiných čtenářů. Každopádně jsem nad určitými tématy zde zmíněnými dlouze přemýšlela a nebylo mi vůbec lehko. Po přečtení ve mně zůstává zvláštní pocit.

mysterygirl
11.04.2021 2 z 5

Vubec me to nebavilo

RADOST
08.04.2021 4 z 5

Po první třetině knihy jsem si říkala, že všechno jsem už odhalila a o čem probůh teď bude autor ještě psát. Ale příjemně mě překvapil. Odkryl minulost hlavních postav, poskytl náhled do jejich v mládí pošramocené psychiky a rozvinul hlavní téma: Nenaplněné mateřství. Příběh neztratil napětí a dal i podnět k zamyšlení.

Sabča92
08.04.2021 5 z 5

Najdu tě se řadí mezi nejlepší psychothrillery, které jsem doposud přečetla. Autorce se podařilo předvést skvěle promyšlený příběh, který se na první pohled zdá opravdu prvoplánový. Kniha je vyprávěna retrospektivou, které je v poslední době dost oblíbené. Ovšem u Najdu tě to bylo skvělé udeření na hlavičku.
Anna a Molly, dvě ženské hlavní hrdinky a matky zároveň. Nejprve poznáváme osamělou Molly, které je z náruče vyrván její chlapeček. V této chvíli máme o hrdince jasnou představu trpitelky ovšem s tím, že víme, že něco tají. A právě v ten okamžik se objevuje Anna se svou minulostí, ke které si čtenář musí postupně hledat cestu. Hrdinky nejsou čtenáři zobrazeny černobíle a ploše, takže každá chybuje. Ale která chybuje víc?
Co jsou ženy ochotny udělat proto, aby získaly dítě a naopak co jsou ženy ochotny udělat proto, aby si dítě udržely. Rozhodně vás čeká strhující jízda plná nečekaných zvratů a překvapení.
Knihu Najdu tě doporučuji všem fanouškům psychothrillerů a thrillerů. Pokud jste mateřský typ, potom vás kniha ještě víc zasáhne.

Pípasek
08.04.2021 5 z 5

Vše napsáno- souhlas s Janou79. Kniha splnila očekávání

JustWomen
07.04.2021 2 z 5

Nesympatické postavy, zejména ty ženské, děj jednoduchý a konec slabý. Takový normální thriller pro ženy.

jana79
30.03.2021 5 z 5

Od začátku me kniha chytla a nepustila. Napínavé se vším všudy, a každou další stránkou zjišťujete, jakou moc mají v dnešní době peníze a jak jimi můžete ublížit. Už jsem v nedávné době četla podobnou s jiným tématem. Nadchne vás, vtáhne do děje a když dočtete příběh vás nepustí zanechá ve vás něco co vás donutí přemýšlet nad mocí peněz a zbyde i smutné ohlédnutí, jak mohlo vše jinak být kdyby....

ivousekk
29.03.2021 3 z 5

Přečteno již v říjnu pro nakladatelství, zda bych hodnotila jako TOP Thriller.
Nehodnotila.
Knížka má zajímavé téma, je i napínavá, ale za mne jí něco k top thrilleru chybí. Navíc mi postava Mollie byla šíleně nesympatická. Psychicky nemocná žena, co svou posedlostí po dítěti rozpoutá kolotoč šílených událostí, za které mnozí drsně zaplatí. I s ohledem na tématiku to bude především pro ženy-matky. A mně, jako nematce, to téma nebylo vůbec blízké.