Najdi Rebeccu

Najdi Rebeccu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424036/bmid_najdi-rebeccu-xm9-424036.jpg 4 480 149

Christophera a Rebeccu nemohlo nic rozdělit – ani její tyranští rodiče, ani snoubenec, kterého si našla po útěku do Anglie. Ale když vypukne druhá světová válka a nacisté obsadí ostrov Jersey, je Rebecca transportována do Evropy v rámci „konečného řešení“. Christopher mezitím vstoupí dobrovolně do SS – jen tak má šanci najít ženu, kterou miluje. Ženu, jejíž poslední stopy vedou do nechvalně známého tábora Osvětim. Najdi Rebeccu je strhující příběh obětavé lásky v nejtragičtější době lidských dějin z toho nejstrašlivějšího místa…... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Finding Rebecca , 2014

niknikita
24.11.2021 3 z 5

Tak tentokrát musím konstatovat stručně: velké zklamání.

Očekávala jsem určitě mnohem víc, než jsem dostala, protože kniha Růže bílá, černý les se mi líbila hodně. Najdi Rebeccu je autorova prvotina, tak přidávám na hodnocení, ale způsob psaní mne nebavil ani přes zajímavý námět.

Rosana
21.11.2021 5 z 5

Knizka se mi moc libila a mela spad, precetla jsem ji za par dni, resp. hodin. Moc pekna obalka knihy. Jedine, co mi vadilo, bylo velke mnozstvi chyb, a misty "kostrbaty" preklad. Ale za to autor knihy samozrejme nemuze.

KatkaHutyrová
23.10.2021 5 z 5

Pro mě velice krásná, čtivá a poutavě napsaná kniha. O velké lásce, o touze přežít a o tom, že je potřeba vážit si každého dne a nepromarnit ho.

Očekávala jsem love story, která se pro mě nekonala - jedině dobře. Hlavní hrdina mi byl sympatický. Samotná Rebecca už méně.

Pokud jde o tento typ románu, nemám moc načteno, ale kniha se mi prostě líbila. Autor mě okamžitě vtáhnul do děje a moji pozornost udržel až do konce. Příběh jako takový byl pro mě uvěřitelný.

Knížka má svou atmosféru a rozhodně stojí za přečtení.

Mirka2778
10.10.2021 1 z 5

Co jsem komu provedla, že se mi tahle příšernost dostala do ruky. Ze všeho nejzajímavější je anotace a to je tak všechno. Autor je opravdu špatný spisovatel. Přestože vzal vždylákavé ingredience, německý důstojník, židovská dívka, Osvětim, velká láska, nedokázal vytvořit ani trochu poutavý příběh. Když zmíním nudný překlad, každý pochopí že jsem po stotřiceti stranách tuto slátaninu odložila.

ydnac
01.10.2021 5 z 5

Dojemný příběh o veliké lásce.
Christopher vstupuje dobrovolně do řad důstojníků SS, aby našel svojí milovanou Rebeccu.
Ocitá se v pekle koncentračního tábora.
Musí se tvářit, že slouží své říši a nesmí na sobě nechat znát odpor ke všemu co se tam děje.
Neví kde Rebecca je.
Neví jestli žije.
Neví co udělá až ji najde - pokud se tak stane...

SPOILER : Velmi mě dojalo, že se Christopher nevzdal ani po tom co viděl smrt Anky a myslel, že Rebecca už neužije.
S velkým odhodláním a empatií pomáhal vězňům a zachránil stovky dětí.
Tato kniha mě zasáhla u srdíčka.
DOPORUČUJI!

monulam
13.09.2021 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila ale trochu mě zklamala, začátek mi přišel jako by v něm něco chybělo, postava Rebeky mi nebyla moc sympatická, vystavila svoje nejbližší nebezpečí svým hloupým rozhodnutím a všichni ji přesto opěvovali a zbožňovali, konec knihy se vlekl a hodně věcí se tam opakovalo, samotný příběh byl zajímavý škoda jen že nebyl lépe zpracován

misssicccka
10.08.2021 2 z 5

Hezka obalka knihy.
Myslenka dobra, realita ujeta. Je to ctive asi jako referat do hodiny literatury
Je mrtva, pak autor nevi,co s tim,tak Andela sesle Andelovi. Ja nevim, je to takove skokove. Jsou tam silne momenty, ale ten konec??? SPIONKA ;), nektere dialogy jsou ubijejici, neadekvatni situaci.
Vlastne nechapu, proc je to tak pozitivne hodnoceno.
Jedna hvezda za obalku a za Anku.

otesánek
02.08.2021 2 z 5

No nenadchla. Začátek pro mě zmatený. Druhá polovina knihy přitažená za vlasy. Pro mě ne úplně vyvedena lovestory. Styl psaní čtivý, ale k četbě dalsich knih od autora mě nezlákal.

Kara28
25.07.2021 5 z 5

Četla se dobře a příběh byl zajímavý. Sice tam bylo pár gramatických chyb a nějak jsem nepostřehla, jak se vlastně stal příslušníkem SS, ale celkově to bylo "krásné" čtení.

Ronny97
20.07.2021 5 z 5

Krásná kniha, moc dobře se četla, moc jsem Christopherovi přála, aby se s Rebeccou nakonec přeci jen znovu setkali :) jen kdyby tam nebylo tolik gramatických chyb...

Leniii
24.05.2021 4 z 5

Kniha je čtivá, příběh zajímavý..
Líbilo se mi jak byl Christopher odvážný a statečný. Jeho láska k Rebecce byla opravdu velká:)

zulvisek
14.05.2021 5 z 5

Mně kniha opravdu nadchla.Vzhledem k hodnoceni jsem k ni pristupovala dost skepticky,ale o to vic se mi líbila.
Úplně jiný příběh než většina na toto téma napsaná.
Opravdu jsem se nemohla odtrhnout a jsem ráda, že mě zdejší hodnocení neodradilo

Pavčule
12.05.2021 2 z 5

Moc hezký příběh , i když jsem očekávala trochu jiný konec . Trochu mi vadil vztah dvou hlavních představitelů , nejsem vyloženě typ na slaďárny , ale tady by se trochu víc romantiky hodilo . Jejich vztah mi přišel dost chladný a jedna věta , že se spolu vyspali to fakt nezachránila . Na druhou stranu psal to muž . Kdyby žena asi by tam mezi těma dvěma bylo více citu .

Evka271
04.05.2021 5 z 5

Kniha o lásce a odpuštění o utrpení a naději . Za mě i slzy . Z knihy : Jediná věc, která tě dokáže zbavit bolesti, je uzdravení, a jediný způsob, jak se uzdravit, spočívá v tom, že se zřekneš nenávisti a začneš odpouštět.
Příběh dvou lidí a velké lásce pro kterou jsou ochotni udělat cokoliv ,ale též o utrpení .Od autora jsem četla ještě Bílá růže Černý les , která byla také velmi čtivá a napínavá .

JaninaV.
03.05.2021 3 z 5

Kniha se dobře četla dobře. Zajímavý příběh, i když jen těžko uvěřitelný (reálný). Chybí mi pasáž, jak se stal tak rychle příšlušníkem. Pasáž z tábora velmi smutná-slza ukápla. Konec knihy, zvláštně (rychle) ukončen a tak nějak nezajímavý, až nudný.

cori
27.03.2021 3 z 5

Pohádka o hodném esesákovi, který v Osvětimi tajně zachraňuje děti, spadá do kategorie knih, kterými se poslední dobou roztrhl pytel. Kdo chce napsat čtenářský bestseller, píše o koncentračních táborech a válce, i když samotný příběh překrucuje fakta. Christopher hledá svou lásku dost nelogickým způsobem, nechá se zaměstnat v Osvětimi a teprve potom zjišťuje, jestli je živá a ve kterém táboře vůbec je. Anděl z Auschwitzu a agentka Mossadu tomu dávají korunu.

Vixiene
25.03.2021 3 z 5

Najdi Rebeccu je jednou z řady válečných knih z období druhé světové války. Předně musím říct, že kniha jako taková mě docela bavila, četla se moc dobře, nicméně nic mě "netahlo" se k ní po odložení vracet. Je to jedna z těch knih, které když dočtu, tak za měsíc nevím, o čem byla (dočetla jsem ji asi před týdnem a už teď si horko těžko vzpomínám :-D). Je rozdělená na část "před válkou", "ve válce" a krapet "po válce".

Abych byla upřímná, nejvíce mě bavila asi ta část před válkou, kdy se dva ústřední hrdinové - Rebecca a Christopher poznávali, prožívali spolu dětství a postupně se do sebe zamilovávali. Christophera jsem tedy měla ráda o něco více, než Rebeccu, její chování mi místy přišlo dosti sobecké.

Nejsem člověk, který by dovedl posoudit historické hledisko, co bylo reálné nebo co bylo naopak mimo. Nicméně, i mně jakožto laikovi přišlo některé scény opravdu až moc nereálné a přitažené za vlasy. Část "po válce" mě nebavila pak už vůbec...

Čekala jsem mnohem více, ale měla jsem se pustit spíše do Růže bílá, černý les od autora, která by měla být mnohem lepší :-)

Madelisi
23.03.2021 4 z 5

Červená knihovna a souhlasím s ostatními, že Christopher miloval Rebeccu více. Moc jsem mu fandila, dobrovolně se přihlásit do SS, aby ji našel. Nést riziko vlastní smrti a pak ještě fantasticky bojovat a chránit tamní vězně. Se divím, že nedostal ocenění Spravedlivý mezi národy, byla by to lepší tečka než jaké se mu dostalo.

V dějí se opakují situace použité jinde - záchrana sestry jedné vězenkyně z předsálí plynové komory a zaměstnání v Kanadě (Červená a purpurová), dítě, co přežilo plynovou komoru,...

U spousty událostí jsem si říkala, že to mu nemůže projít, že ho musí chytit,...zřejmě jsem zapomněla, že čtu červenou knihovnu.
Nelíbil se mi skok po válce - konec války by přinesl spoustu emocí, takhle jsme se dozvěděli, co se stalo, pouze v Christopherově rozhovoru pro rozhlas.

Kvituji zasazení děje do Jersey, tyto ostrovy jsou hodně neznámé i dneska, takže tato část byla velmi osvěžující.

Denisa232623
21.03.2021 3 z 5

Knize dávám 3,5⭐️ Četla jsem i “Růže bílá, černý les” a můžu říct, že román najdi Rebeccu je povedenější. Nicméně celkově mám po přečtení takové smíšené pocity. Chvilkama to byl “doják” a chvilkama nereálný příběh. Co se knize nedá upřít je fakt, že je velmi čtivá. Každopádně pro někoho, kdo má na tohle téma načteno více knih to bude jedna z těch slabších knih.

helena842
18.03.2021 5 z 5

Dlouho jsem uvažovala, zda po knize nakonec sáhnout, protože Růže bílá, černý les mě až tolik neuchvátil, jako jiné čtenáře. Tento román mě nakonec zaujal ještě více. Samozřejmě musí člověk vzít v potaz, že jsou některé pasáže spíše neuvěřitelné, ale řada podobných událostí se v koncentračních táborech opravdu odehrávala, jen se nestaly jednomu člověku. Jednu výtku bych však měla, a to k překladu, někdy mi vadilo, že se místo pojmu selekce používá výběr apod. Nebyly zkrátka vždy používány termíny, které jsou v rámci tohoto tématu používány.