Nahota feminismu

Nahota feminismu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33351/nahota-feminizmu-33351.jpg 3 26 6

Drtivá kritika feministické ideologie z pera autora knihy ´Základy mužského šovinismu´.

Hobo
24.03.2020 5 z 5

Nejspíš jsem taky šovinista. Samozřejmě některá tvrzení mohou být chápána jako přehnaná, nicméně stačí zachovat si určitý nadhled. V zásadě jde o výborné "šovinistické" sociologické dílo. Samozřejmě jednostranné, však taky ukazuje opačnou jednostrannost. Kdo tady potřebuje jakousi objektivitu? Ženy? Ty spíš dostaly možnost se zamyslet, nikoliv soudit. Kdo tvrdí, že píše o všech ženách? Ženy? Ne, dá se očekávat, že jen potrefené husy se ozvou...

bigbabe
18.11.2018 1 z 5

Rychločtením. Některé názory zajímavé, ale jednostranné.

Per-quiee
16.11.2018 4 z 5

Samozřejmě, že některá tvrzení jsou přehnaná, přece jen je to kritika, ovšem doporučuji přečíst každé ženě, jelikož v mnohých věcech se můžeme poznat. Navíc je to dobrá prevence, pokud by se vás nějaká feministka snažila získat na svou stranu :)

Alena_S
13.07.2018

Tohle bude asi silná káva pro čtenáře bez ohledu na pohlaví.
Ano, feminismus se dnes žene do extrémů a napíná své úsilí do zbytečných směrů. Ano, systém je v mnoha ohledech nastaven nespravedlivě proti mužům. Bylo by to velmi poučné čtení - jen kdyby autor udržel objektivitu a nenechal za sebe mluvit vlastní trauma:
Nejdřív slovo feministky vystřídá slovem ženy, pak všechny začneme být už ze své podstaty fúrie a lhářky a ke konci už jsme jen mluvící ohřívače párků všeho druhu, které (cituji) kradou mužům duše. A všechno ostatní.
Možná by mi na to řekl, že kdybych místo četby pro muže sáhla radši po kuchařce, byla bych spokojenější. Po přečtení soudím, že má pravdu.

donnadarko
15.12.2017

rovnoprávnost je základ soužití.
pan hausmann at se odstěhuje do afriky a dělá náčelníka kmene obřezaných žen s lobotomií...to by se mu možná líbilo.
anebo at si pořídí robota.
rovnoprávnost je přirozená.
utlačování žen je doména mužů ketří jsou bez citu a ducha.

odejana
29.12.2011 3 z 5

Už mi nepřišlo tak podnětné a osvětové jako předchozí dvě knihy. S moderními feministkami rozhodně nesouhlasím a děsí mě jejich pronikání do státních institucí a jejich "nabourávání" přirozených volnotržních mechanismů. Alarmující jsou také informace o domácím násilí páchaném ženami na mužích a dětech, jakož i o odlišném posuzování trestných činů u mužů a u žen. Na druhé straně mi připadá, že percentuální odhady škodlivého vlivu rozvodu na děti jsou poněkud sporné. Negativní vlivy se projevují i v úplných rodinách. Ale zaplaťpámbu, že nějaká kritika feminismu vůbec vychází, je to scestná ideologie.

feminismus

Josef Hausmann