Náhoda nebo osud

Náhoda nebo osud https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154125/nahoda-nebo-osud-154125.jpg 4 125 43

Příběhy lidí, kterým náhoda změnila osud. Obyčejná náhoda už mnoha lidem změnila život. V pěti povídkových příbězích Magdy Váňové se objevují náhody humorné, ironické, nesmyslné i záhadné. Psychologicky jemným odhalováním lidské povahy, ve které dřímá osud každého člověka, zachytila autorka hru nepředvídatelných náhod v té chvíli, kdy z ní vzniká nové pokračování skutečného příběhu... celý text

Iva066
26.07.2022

Příjemné čtení k zamyšlení. Čte se to rychle, má to spád a nečekané konce. Ale nečtěte to se špatnou náladou, konce jsou spíše černý, drsný humor. Jak si náhoda nebo osud umí zahrát se životem.

Nermal
07.07.2022 5 z 5

Ač kniha povídek, nebyla o nic méně zajímavá než romány. Některé z povídek byly smutnější, jiné k pousmání a další i humorné. Autorka opět nezklamala.

malýčtenář
10.12.2021 4 z 5

Paní Váňová nikdy nezklame a na její knihy se vždy těším. Povídky sice byly většinou smutné, ale i to je život. Těším se na její další nové knihy.

anája
14.09.2021 4 z 5

První kniha této autorky. Povídky byly čtivé , pro mne v nich bylo až moc závisti, zla. Celkem mi stačí, to kolem nás. Nemusím to ještě číst. Neměla jsem moc dobrou náladu a po přečtení knihy už vůbec.

knihovniceS
25.10.2020 4 z 5

Náhoda nebo osud
Další kniha, kterou jsem „slupla jako malinu“. Pět povídek přibližuje povahu osob. Každá povídka by se mohla více rozvinout v samostatný román, ale autorka to chtěla povídkově. Tak se dostáváme do různých prostředí a situací, které jsou o závisti, lásce, nenávisti a násilné smrti. Příběhy mají napětí, spád a čte se to „samo“. Doporučuji

KatkaHutyrová
12.10.2020 5 z 5

Knížku jsem koupila ve výprodeji za 49,- Kč a nic jsem od ní nečekala. O to větší je moje překvapení. Pět parádních povídek, které jsou neuvěřitelně čtivé a poutavé. Příběhy ze života. Bavilo mě to moc. Rozhodně doporučuju k přečtení.

Vilma232
26.09.2020 4 z 5

Pět lidských příběhů, do nichž zasáhne náhoda nebo osud - jak lze vyčíst z názvu. Přátelství dvou mladých baletek, zápletka kolem výherního losu, vztah nevlastních sourozenců, erotická linka i nepřející bratr dvojče - to vše velmi zajímavým způsobem v povídkách o lásce, nenávisti, zklamání, nesplněných přáních....

Val
20.05.2020 4 z 5

Taková jednohubka na večer. Povídky čtivé, nicméně nepříliš veselé. Nad některými se člověk i zamyslí. Ta poslední mě docela dostala ...

palka452
29.02.2020 2 z 5

Jako vždy zklamání

zdenaR
11.01.2019 5 z 5

Mám ráda autorku a její knížky, píše krásně čtivě.
Jen povídky jsou pro mě příliš krátké čtení.

Jordyz
11.06.2018 4 z 5

Odpočinková víkendová četba. Příběhy jako ze života, parádní čtení.

Pavelina
07.11.2017 3 z 5

Čtivé oddychové povídky. Po přečtení poslední horko těžko vzpomínáte, o čem byla první. Ideální dovolenkové čtivo. Neurazí, nenadchne.

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Dobře napsané povídky.

Markushka
22.09.2017 3 z 5

Několik krátkých chmurně laděných příběhů, odkrývajících často nízké motivy našeho jednání.. Kniha, která neurazila, ale nikterak výrazně nenadchla. Zůstala mi po ní šedivá nálada.

maličkán
15.08.2017 3 z 5

Výborné povídky , využila jsem při 20 minutové cestě vlakem do práce. Malá knížečka a dobré počtení.

cukrovka
01.07.2017 5 z 5

Zajímavé příběhy o lidech jimž náhoda pozměnila život.

ritz
06.03.2017 4 z 5

Povídková knížka, zajímavé příběhy, čtivé.

Jája92
23.02.2017 4 z 5

Zajímavé čtení jako oddychovka fajn :-)

Mia76
17.10.2016 5 z 5

Kniha povídek se mi velmi líbila, dobře se četla, pohodovka.

janica09
11.08.2016 2 z 5

Krátké, čtivé, ze života, možná trochu přehnané.