Nadělení: Příběhy kluka ze zámku

Nadělení: Příběhy kluka ze zámku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501762/bmid_nadeleni-Ic9-501762.jpg 5 399 399

Příběhy kluka ze zámku. Přál bych si mít život jako z pohádky, řekl jednoho dne herec Daniel Krejčík svému partnerovi a spustil tím řetězec nečekaných událostí. Umět si správně přát je totiž mnohem těžší, než si myslíte, zejména když si nejdřív pořídíte rovnou zámek. Chátrající zámek. Jak vypadá život v záři reflektorů a na zámku? Je to splněné přání? Nebo spíš nadělení? Jaké to je, když sny narazí na realitu, se dočtete v neskutečných příbězích plných vtipu i upřímnosti, které se skutečně staly.... celý text

pametnik90
10.11.2022 odpad!

Nevím, ale tahle kniha mě těžce nebavila, dva homosexuálové žijí na zámku, jehož provoz jim dotují rodiče Stropnického a různé příspěvky, oni dva nejsou schopní si jinak na fungování tam vydělat. Rádoby vtipné hlášky u mě odezvu teda nenašly. Tahle kniha mě absolutně neoslovila

zanda6261
08.11.2022 5 z 5

Kniha, která vás pohladí po duši. ️ přečteno jedním dechem.

MimiCavie
06.11.2022 5 z 5

Mé očekávání splnila kniha na 100%.. Psaní pana Krejčíka je tak osobité.. vtip, vážne věci,nadsázka, ironie, smutek..
Děkuji za ni a všem ji mohu jen doporučit..
Přečteno jedním dechem.

Katelienes
05.11.2022 5 z 5

Nádherná a milá kniha, která umí rozveselit ale též donutit k zamyšlení. Přečteno jedním dechem.
Pokud si chcete odpočinout a zasmát se, je tato kniha přímo pro vás.

CimToZeJaManon
05.11.2022 5 z 5

Čtivé, vtipné, přečteno jedním dechem v rámci několika hodin. Dan je nejen výborný herec ale i spisovatel. Už teď mi kniha chybí a říkám si, že klidně mohla být delší.

KájaKoxík
01.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Ano, ano, ano :) 5 z 5 :)

Sice jsem u hodnocení trochu zaujatá, protože Dana a Matěje znám osobně, ale věřím, že je to spíše ku prospěchu.

Hlavním rysem celé knihy je bezprostřednost, tedy to, co Dana vystihuje asi úplně nejlépe. Nejen v knize, ale i v reálném životě, občas první mluví než myslí. A tak vzniká, celá řada vtipných situací, kde se prostě nejde nezasmát.
Např: str 56
Vyndám z batohu rozemletou a rozdrcenou kouli v papíru od šlehačky a čokolády a snažím se to roztomile okomentovat: "Jé, no vidíte no, já už šetřím na zámek, tak jsem na ty dezerty v cukrárně nekoupil krabici, abych neutrácel, a takhle to dopadlo. My to šetření bereme vážně, fakt."
No a rozhodně v knize nechybí upřímná přiznání, ve kterých se může některý čtenář poznat (třeba právě já)
Str. 25
Celej den uklízím. Snažím se to dělat poctivě, když mi o nic nejde, uklízím jak sedmiletej - veškerej binčus narvu do šuplíků a mokrým hadrem utřu parapety, protože co je mokrý, to je čistý.

Moc se mi líbí i postava Matěje, která je ve skutečnosti úplně jiná, než TEN Matěj Stropnický, syn slavných lidí a politik. Matěje ve špinavých holinkách od hnoje, bojujícího s plevelem a za opravu zámku prostě nejde nemilovat.

Celá kniha ale není jen sluníčko, duha a jednorožci...
U kapitoly 25 jsem začala brečet a ještě pár dalších mi to vydrželo. Jako včera si pamatuju, jak Dan tak děsivě zhubnul a všem svým blízkým nalhával, že je to kvůli roli, že musí atd. Ale číst o tom, jak to vlastně bylo pro mě bylo obzvlášť těžké.
No a kapitola 27 Emma...
Už po Výměně manželek, ve které kluci byli, by všem mělo být jasné, že láska je prostě láska a je jedno kdo ji dává. Děti jí potřebují spoustu a všechno je lepší než ústavní výchova. S tím by se prostě mělo něco udělat...

Jajina564
30.10.2022 5 z 5

Krásné počtení. Hodně dojemné a zárověň i humorné. Mnoho dramatických situací Dan popsal s takovým humorem, že jsem se nedokázala přestat smát...Už teď vím, že jsem tuto knihu nečetla naposledy a ostatním čtenářům ji ráda doporučuji :-D

Lenka2533
29.10.2022 5 z 5

Dana už nějaký ten pátek znám a sleduju. Mám ho strašně ráda, miluju jeho humor, jeho dobrosrdečnost a laskavost. Celkově jeho povaha mi je strašně sympatická.
Jeho herecké výkony jsou neskutečné. Už jsem měla tu čest vidět ho hrát v divadle. To, jak se umí vžít do role, jak bravurně ji umí zahrát, jak do toho vloží všechno, všechny emoce... to obdivuji. Vždy, když jsem z toho divadla odcházela jsem byla unešena a plná snad všech emocí světa. Ale vždy převládaly ty dobré. Je to neskutečně talentovaný člověk s dobrým srdcem.
Když jsem se dozvěděla, že píše knížku, tak jsem skákala radostí skoro do stropu. Jakmile byla knížka v předprodeji, hned jsem ji objednala. Nemohla jsem se dočkat. Pak už jsem jen dlouhé dny čekala na vydání. A teď ji mám dočtenou. To je neuvěřitelný! Čas strašně letí... No ale už ke knize.
Daník jednou na instagramu řekl: „Mluvim jako prase a stejně tak i píšu.“ To musím hned vyvrátit, protože to rozhodně není pravda. Dan píše opravdu krásně, styl psaní se mi strašně líbil a bavilo mě to. Samozřejmě nechyběl jeho humor u kterého jsem se smála i nahlas. Ale nebylo to pouze vtipné, některé kapitoly byly plné smutku a bolesti. Z některých momentů mi bylo až úzko. Fakt jsem nevěděla, že se děly takové věci, jaké tam Daník popisoval. Ty pěkné, i ty horší. Ale napsané je to opravdu nádherně, strašně jsem si to užívala. Úplně jsem si Dana představovala jak to vypráví. Z knihy jde poznat, jak moc hodný člověk to je. Jak moc mu záleží na druhých.
Za mě opravdu povedené! Určitě se k tomu někdy vrátím a doufám, že Dan někdy napíše další knihu :) Tuhle jsem si totiž hrozně moc zamilovala!

lucie3725
26.10.2022 5 z 5

Jedna z nejzábavnějších a zároveň nejdojemnějších knih, jaké jsem letos četla. Doporučuju moc.

lencin
26.10.2022 4 z 5

Milé čtení. K autorovi jsem se dostala přes dceru, která je jeho velkou fanynkou a knihu musela hned mít. Já mám pana Krejčíka ráda jako herce, ale ke knize jsem byla spíš skeptická. A ano, mýlila jsem se. Je to milé čtení, dojemné i vtipné. Líbilo se mi to.

Kami97
24.10.2022 5 z 5

Dana sleduju něco přes rok, moc mě baví jeho projev, a proto jsem si jeho první knížku nemohla nechat ujít. Nezklamala, bylo to vážně pohlazení na duši. Několikrát jsem se nahlas zasmála, jindy se hloupě uculovala :) Myslím, že kluci se hledali, až se našli a držím jim moc, moc palce s jejich zámeckým snem.

Ivuska.09
23.10.2022 5 z 5

I já se přidám ke čtenářům, kteří jsou z knihy nadšení. Vůbec jsem nečekala, že se od ní nebudu moci odtrhnout. Skvělý styl psaní, skvělé postřehy, ponaučení, vztah dvou mladých lidí a problémy, které jsou naprosto běžné i zcela vzácné... Nemám co vytknout – neváhejte a pusťte se do čtení!

Barbucha12
21.10.2022 5 z 5

Tištěnou knihu jsem nečetla už pěknou řádku let, protože mám čtečku. Dcera si ale koupila novou papírovou knihu - NADĚLENÍ od Dana.
Tak jsem si jí od ní půjčila, že do ní nakouknu a už jsem jí z ruky nepustila. Strávila jsem dva krásné večery s klukama ze zámku. Dan má obrovský dar nejen herecký, ale je dokonalý chytlavý spisovatel. Při čtení jsem regulérně brečela smíchy (až se na mě mé děti přišly podívat co se mi stalo), ale plakala jsem i dojetím. Nádherně psaná kniha, ve které nevynecháte ani písmenko a při čtení poslední stránky vás mrzí, že kniha dál nepokračuje. Zase toho kluka miluju o kus víc.

Miunka15
20.10.2022 5 z 5

Přečteno prakticky na jeden zátah. Dana sleduji už nějaký čas a ráda jsem nahlídla za oponu jeho veřejného života. A přiznám, že jsem několikrát slzu ukápla. Jsem zaujatá, přiznávám.

LiKa00
19.10.2022 5 z 5

Dana sleduji na Instagramu a vždy mi dokáže svým úžasným humorem a celkově svou krásnou duší rozzářit den, takže když dával vědět, že bude mít knihu, tak jsem se fakt neskutečně těšila až ji budu mít doma v ruce a začtu se do ní. A Dan nezklamal, kniha je úžasná, vtipná a taková opravdová, upřímná, prostě o tom životě, což se mi moc líbí. Jinak doufám, že napíše další knihy, hlavně knihu o tom, jak měli na zámku ukrajinské rodiny. Ty každodenní příběhy se mi moc líbily a trochu jsem čekala, že něco bude i tady, ale doufám, že snad příště :)

Tana_Larinova
19.10.2022 5 z 5

Daniela znám osobně a je to skvělý kluk. Knížka od něj tedy samozřejmě nesměla chybět v mé knihovničce. Četla se mi skvěle, doufám, že někdy v budoucnu Dan ještě něco napíše :)

adela2230
15.10.2022 5 z 5

Úplně jsem nevěděla co od knihy čekat. Začala jsem ji číst na doporučení kamarádky a jsem velmi překvapená. Kniha je celkově super, jsou zde pasáže u kterých se člověk fakt pobaví, ale i pasáže kde má skoro na krajíčku. Za mě velké překvapení.

Marčullkas

Pohlazení na duši

pige

Upřímné a opravdové.

klarenzi
13.10.2022 5 z 5

Byla to emoční jízda. Bulela jsem, smála se, byla naštvaná, dojatá,... Knihu jsem přelouskala za jeden den, tak dobře a laskavě je napsána. Díky za moc milý a silný zážitek. @knihodura

humor vzpomínky české hrady a zámky čeští herci LGBT, queer, LGBT+ obnova a rekonstrukce památek

Autorovy knížky

Daniel Krejčík