Nadělení: Příběhy kluka ze zámku

Nadělení: Příběhy kluka ze zámku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501762/bmid_nadeleni-Ic9-501762.jpg 5 398 398

Příběhy kluka ze zámku. Přál bych si mít život jako z pohádky, řekl jednoho dne herec Daniel Krejčík svému partnerovi a spustil tím řetězec nečekaných událostí. Umět si správně přát je totiž mnohem těžší, než si myslíte, zejména když si nejdřív pořídíte rovnou zámek. Chátrající zámek. Jak vypadá život v záři reflektorů a na zámku? Je to splněné přání? Nebo spíš nadělení? Jaké to je, když sny narazí na realitu, se dočtete v neskutečných příbězích plných vtipu i upřímnosti, které se skutečně staly.... celý text

eM.017
13.04.2023 5 z 5

Cetla jsem vzdy pred spanim. Nadhera. Moc prijemne, usmevne i dojemne. Diky Dane

pakoshka
09.04.2023 4 z 5

Milo na víkend. Dana sleduju na ig ráda, ale nějaká skalní fanynka nejsem, Nadělení je ale fajn, čtivý a hrozně jemný. Jen mi ho občas bylo trošku líto, na jeho místě bych potřebovala od partnera víc opory.
Rada bych četla dál, hrozně to uběhlo!

Moudd
01.04.2023 5 z 5

Velmi čtivé a zábavné. Těším se na pokračování, které by mohlo vyjít už letos.

romika
27.03.2023 5 z 5

Moc pěkné napsané,lehce a přitom s vtipem,opravdu mě to pobavilo a před kluky smekam do čeho se pustili a držím palce,aby se jim postupně podařilo zámek zachránit.

Zuzvil
23.03.2023 4 z 5

Velmi přímočaře, zároveň přístupně a především vtipně napsaná knížka jedním mladým talentovaným hercem, který bydlí na zámku, a která se skvěle čte. Autor netlačí na pilu, nechce se zalíbit za každou cenu, ale jeho specifický humor se vám zalíbí tak jako tak. Velmi jsem si knížku a její četbu užívala, protože je to jako číst zprávy od kamaráda, kterého jste chvíli neviděli, popisuje vám část svého životního příběhu vpravdě, ale s jistou nadsázkou. Za mě můžu určitě doporučit, a ráda.

Katania
16.03.2023 5 z 5

Krásné, vtipné, snové. Doporučuji! Já jsem nadšená !

iceVS
07.03.2023 4 z 5

Příjemné emotivní čtení.
Hodnej snílek.

PetK
27.02.2023 4 z 5

Pokud Daník doteď opravdu psal jen na Instagram, tak klobouk dolů. Má vypravěčský talent, umí si ze sebe udělat legraci, vystihnout situaci. Nebál se dotknout i bolavých témat a "sundat masku". Moc hezká prvotina, oddechové čtení.
Jen bych nakladatelství MF pro příště ráda požádala, aby bylo tak hodné a investovalo do korektur. Ty chyby úplně zbytečně srážely dojem z celé knihy.

SSTknihy
23.02.2023 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu pěkné nadělení! Ale v tom nejlepším slova smyslu. S vtipem, nadhledem, sebeironií, citlivě, ale bez zbytečného sentimentu nás Dan s Matějem pozvali nejen do svého království, které má do pohádkového zámku opravdu hodně daleko, ale i do svého soukromí. A návštěva to byla v obou případech fakt skvělá! Nejde než jim držet palce do dalších společných dnů. Rozhodně si v létě naplánuju návštěvu :-)

JointlieKat94
22.02.2023 5 z 5

Tohle bylo krásné nadělení a já musím, zahanbena, jen říct, že ani Matěje, ani Dana neznám.. Výměnu manželek jsem neviděla (ale už moc chci a nevim jak a kde!), a o koupi zámku jsem četla jen takový článeček.. taky dodám, že takové knihy většinou nečtu (omlouvám se!) ale jsem z toho strašně nadšená!

Dana už samozřejmě sleduju na sítích, Matěj je sympaťák a jestli to mohu říct, jejich vztah mi připomíná trochu mě a mého partnera. No vážně. Smála jsem se, skoro i plakala, ale strašně jsem si čtení užila! :) na zámek bych se moc ráda zajela podívat, prohlídky budou stát za to, si myslím, a co teprve ta představení tam, tak snad jednou . :)
Prostě jsem šťastná, že jsou kluci šťastný a moc jim fandim. :)

A taky bych ráda dodala, proč jsem sáhla zrovna po této knize.. mám takovou trochu nemoc a seskupuju spoustu knih.. pak nadávám, že nemám místo na nové, a tak je prodávám. Ale zase nemohu prodat knihu, kterou bych se nepokusila přečíst, takže čtu knihy, které ani nechci třeba. Měla jsem deprese a řekla jsem si, že prostě nemám tolik času na to, abych četla špatné knihy a litovala, ty lepší si stále šetřím.. ale na kdy? Tak mě to nazlobilo a šáhla po "Nadělení" a udělala jsem sakra dobře! :)

Listovacka
22.02.2023 5 z 5

Dan je na sítích velký sympaťák a velice talentovaný herec, ale od knihy jsem neměla žádná velká očekávání. A panebože, díky za tuhle knihu! Přečetla jsem ji za dva večery, neustále se usmívala, smála nahlas, i slza ukápla. Doporučuju ji, kudy chodím, protože takhle skvělý smysl pro humor, detail, popis i život, to se jen tak nevidí.
Za mě opravdu velmi milé překvapení roku 2022. Doufám, že bude pokračování!

Ale jednu věc si neodpustím - v tiráži je hrdě podepsán pan odpovědný redaktor (dokonce šéfredaktor nakladatelství, ehm!) plus korektorka. Viděli tu knihu aspoň jednou? A mají aspoň základní vzdělání? Úplně mi to tak nepřipadá, protože tolik gramatických chyb jsem snad v jedné knize ještě neviděla. Mně/mě zásadně blbě (namátkou str. 146, 154, 170 a další), shoda přísudku s podmětem (str. 116) nebo vyjmenovaná slova (str. 138) taky nic, někde slova chybí (str. 127), jinde přebývají (str. 163) a tak dále a tak dále. Redakční práce opravdu katastrofa. Dane, nechcete to vydat příště jinde?

Doubravka1975
21.02.2023 5 z 5

Vůbec jsem autora neznala. Televizní seriály, reality show ani politiku nesleduji, ale od kolegy z práce manželka si pořídila na vánoce tuhle knížku a půjčila mi ji.
Vůbec nic jsem od ní nečekala, prostě nějaký příběh nějakého kluka ze zámku, no..... Ale jsem velice mile překvapena. Je to moc milé, vtipné, smutné i dojemné NADĚLENÍ.
Doporučuji a musím se podívat na tu výměnu manželek a doufám, že se do Osečan na zámek i rozhlednu někdy podívám. Kluci mají můj velký obdiv a moc jim fandím

hanča34
21.02.2023 4 z 5

Vtipné čtení o nezlomném duchu mladých lidí. Inspirace k návštěvě osečanského zámku.

Knižní střípky
19.02.2023 4 z 5

Inteligentní, milé, místy vtipné, jindy zase dojemné a hlavně lidské bylo tady toto NADĚLENÍ.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Půca4
17.02.2023 5 z 5

Tak tohle je zatím velice milé překvapení letošního roku. Nečekala jsem nic a dostala jsem pěkné, milé a vtipné vyprávění o dvou klucích a jejich zámku.

anibeni
10.02.2023 5 z 5

Kniha psaná upřímně, mile, s humorem i s nadhledem.. kniha, kde se řeší věci vážné i nevážné..
kniha, která nenásilně donutí člověka se zamyslet nad tím, co je ve vztahu důležitější..
kniha, která mě opravdu mile překvapila..

Alaglesia
09.02.2023 3 z 5

Kniha vypráví, jak si autor společně se svým přítelem pořídili zámek v Osečanech. Čtenář se tak dozví, co vše koupě takové nemovitosti obnáší a jak to poznamenalo jeho vztah. Kniha je napsaná s lehkostí a nadhledem, přesto ke čtenáři dojde vážnost situace, kterou autor popisuje. Závěr knihy byl velmi dojemný. Kdybych měla knihu charakterizovat jedním slovem, byla by to LASKAVOST. U Dana Krejčíka nejde o to, co píše, ale jak píše. Prostě to se slovy UMÍ.

Sarka25
07.02.2023 5 z 5

Moc krásná kniha, velice emotivní a upřímná. Dana sleduji na IG a tak mě zajímalo jak k zámku přišli a příběh se mě libil, pobavil, rozplakal a jednou jsem se i bála. Spouští věci jsou o autorovi nevěděla a jsem ráda že jsem ho lépe poznala. Knihu jsem přečetla jedním dechem škoda že nebyla delší. A na zámek se ráda pojedu podivat

Lily101
04.02.2023 5 z 5

Velice čtivá kniha. Psána s nadhledem, humorem a současně Vás i trochu obohatí o to, jaké to je žít na zámku, jak se dají řešit problémy s partnerem (a jak je neřešit), jak být ve vztahu upřímný dřív, než zjistíte, že žijete sen někoho jiného, zatímco Váš Vám uniká mezi prsty.
#prvniknihavunoru2023

Anonymousquirel
02.02.2023 5 z 5

Koukám, že jsem akorát přidala přesně dvousté hodnocení... :)
Nicméně abych pravdu řekla, o Danielovi Krejčíkovi jsem nikdy dříve neslyšela. A jak že jsem se vůbec dostala k té knížce? Kdo ví. Někde na mě vybafla, a tak jsem si řekla, že si ji koupím a přečtu... jako snad první autobiografii. Nic moc jsem od toho neočekávala. A panečku, to bylo ve finále fakt něco! Zaprvé se mi moc líbí humor, s kterým to je psané, často jsem se nahlas smála, jindy mi málem slza ukápla, protože to bylo částmi velmi emotivní. Myslím, že mi tahle knížka změnila také pohled na divadlo - nikdy mě nebavilo, a přišlo mi to jako děsná nuda. Ale po přečtení mám chuť na něco hned zajít. Kniha je opravdu velmi povedená, neuvěřitelná, ale víc než to je neuvěřitelný příběh, který se stal a stále děje a který na stránkách nalezneme. Autor i jeho partner mají můj velký obdiv. :)
Moc pěkné, příjemné čtení, doporučuji

humor vzpomínky české hrady a zámky čeští herci LGBT, queer, LGBT+ obnova a rekonstrukce památek

Autorovy knížky

Daniel Krejčík