Nadělení

Nadělení https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501762/bmid_nadeleni-Ic9-501762.jpg 5 379 119

Příběhy kluka ze zámku. Přál bych si mít život jako z pohádky, řekl jednoho dne herec Daniel Krejčík svému partnerovi a spustil tím řetězec nečekaných událostí. Umět si správně přát je totiž mnohem těžší, než si myslíte, zejména když si nejdřív pořídíte rovnou zámek. Chátrající zámek. Jak vypadá život v záři reflektorů a na zámku? Je to splněné přání? Nebo spíš nadělení? Jaké to je, když sny narazí na realitu, se dočtete v neskutečných příbězích plných vtipu i upřímnosti, které se skutečně staly.... celý text

Komentáře (119)

Komentáře 119 Recenze 2

NikyTaky
NikyTaky
02.02.2024 5 z 5

Hrozně mile napsaná kniha, takové příběhy, které pohladí duši. S ohledem na události je to poněkud hořkosladké čtení, nicméně Dana si zamiluje každý. Je to taková čistá “dětská duše opravdový srdcař.

zweedy
zweedy
27.01.2024 5 z 5

Milá kniha s přáním, které se stane takovým nadělenim. Každý, kdo začne opravovat jakýkoli dům je takovým nadělenim, z kterého by jste nejraději utekli a tohle nebylo úplně malé :) A Danik výdržel, je to srdcar.


Mishi
Mishi
20.01.2024 5 z 5

Dan je prostě sympaťák a tato kniha to jen potvrzuje. Kluk se srdcem na dlani, trochu herečka, málem spolumajitel soba :-)
Musím se mrknout na film Kam motýli nelétají, vůbec jsem nevěděla, že něco takového natočil.

rumova_kulicka
rumova_kulicka
23.12.2023 5 z 5

Moc jsem nevěděla, co od knihy očekávat. Daniela prakticky neznám, pouze ve spojitosti s koupi toho zámku. A jsem ráda, že jsem do toho šla. Bylo to strašně fajn čtení. Milé, vtipné a taky dojemné. Klukům moc fandím :-)

ela1972
ela1972
28.11.2023 5 z 5

Tak toto bylo pohlazení na duši. Moc milá kniha o starostech a slastech spojených s rekonstrukcí zámku. Vzhledem k tomu, že mám zkušenosti s opravou starého statku, do hodně prožitků jsem se dokázala vžít. Kluci jsou krásná milá dvojice a já se moc těším na další knihu.

Maky78
Maky78
08.10.2023 4 z 5

Milá a laskavá knížka o umění si přát.
Dan je nádherný člověk a s Matesem se doplňují.
Opravdoví lidi jsou blázni, blázni do života.

Pitbullka
Pitbullka
27.09.2023 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Jsem ráda, že audioknihu namluvil přímo Dan. Celé vyprávění je milé, laskavé.

Papinka1
Papinka1
05.09.2023 5 z 5

Nejvíc milé čtení, které vám vykouzlí úsměv na tváři :-)

Kobzíci
Kobzíci
03.09.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a je to naprostá dokonalost sama. Člověk se zasměje a popláče zároveň. Daniel Krejčík má nadherný hlas.

okeey
okeey
02.09.2023 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, hlasem a patřičnou atmosférou Daniela Krejčíka. Působí na mě jako čistá duše, srdečný člověk a s každým "setkáním" s ním se mi to jenom potvrzuje.
Tohle je příběh, který vás vytáhne ze špatné nálady, chmur či deprese. Jsem ráda, že audioknihu mám, protože přesně v těchto chvílích si jí budu pouštět zas a znova. Daniel vypráví svůj a Matějův příběh s takovou lehkostí, nadhledem, že člověk věří, že se opravdu všechno dá zvládnout, když máte u sebe tu správnou osobu. Samozřejmě, že zažívají chvíle plné radosti či smutku jako každý. Autor se vůbec nepovyšuje, naopak, dává najevo, že on i Matěj jsou taky lidi, všechno si to sami vydřeli, jak už zámek a následnou rekonstrukci, tak i své postavení v profesích, které vykonávají.
U některých pasáží jsem se smála opravdu nahlas, protože to jinak nešlo, odteď Tě Dane naprosto zbožňuju, protože to snad ani jinak nejde. Děkuji za Tvůj příběh a krásnou interpretaci v audioknize. A klobouk dolů, není snadné se tímto způsobem "odhalit" veřejnosti se svými pocty a myšlenkami.

Analady
Analady
29.08.2023 5 z 5

Budu opakovat, co už tu bylo napsáno, ale nejde to jinak. Moc milá knížka, která pohladí, potěší a vykouzlí úsměv na tváři. Dan je milej a vtipnej. Poslouchala jsem i ukázku audioknihy a taky super.

decemlineata
decemlineata
27.08.2023

Milé oddechové čtení. Takové "čtení na dovolenou". Je to vyznání lásky partnerovi.
Je to o hledání a je to čtivé. Jsem zvědavá jestli bude autor v psaní pokračovat,nebo už si v sobě vše našel a uzavřel.Trošku to na mne totiž působí jako terapie psaním.

Rosse
Rosse
22.08.2023 5 z 5

Dana neznám osobně, ale svou prezentací na mě hodně zapůsobil.

V knize nám vypráví svůj příběh - jak se vlastně dostali k tomu, že bydlí s Matějem Stropnickým na zámku. Zda je to opravdu to, co si Dan přál a jaké strasti a radosti jsou spojeny s vlastnictvím zámku v Osečanech.

Na jednu stranu je vyprávění oddechové, ale na druhou i dojemné. Danovo vyprávění rozhodně chytne nejedno srdce. Svěřuje se nám téměř s celým svým já a ukazuje, jaký doopravdy je a jak chce, aby jej lidé vnímali.

Dan i Matěj mají můj obrovský obdiv. Koupě zámku rozhodně není jen tak a přesvědčit společnost, že na to mají, že to zvládnou a že jsou spolu šťastní, není také jednoduché. Což nám v knize také ukazuje.

Knihu jsem četla nahlas i svému muži. Hodně jsme se u ní nasmáli, ale také se pozastavovali nad tím, jak dokážou být lidé i svět krutý.

Děkuji Danovi za to, že nám v knize ukázal kus sebe a snad se opět brzy dostanu na nějaké tvé představení. :-)

ondras666
ondras666
20.08.2023 1 z 5

Nevím, co si o tom myslet. Jako deníček, kde se musí autor vypovídat z toho, co prožil. Za mě to poutavé není, spíš mám z knihy pocit, že je to další způsob jak na zámek vydělat...
Nechci nikomu křivdit, ale ne nadarmo se říká: Ševče drž se svého kopyta...

Marekh
Marekh
17.08.2023 5 z 5

Jedná se o biografii českého herce, který natáčí filmy, vystupuje v divadle a také dabuje filmy. Autor má velmi pěknou barvu hlasu. Zajímavostí je, že autorova rodina vlastní pohřební službu. Jeho partnerem je MATĚJ STROPNICKÝ.

Zúčastnil jsem se přednášky Daniela Krejčíka společně s KAROLÍNOU ZOE MAIXNEROVOU na Světě knihy 2023.

Kniha NADĚLENÍ je moc pěkná. Je to milé a odpočinkové čtení. Zajímavé je, že Daniel se svým přítelem si koupili zámek Osečany na Sedlčansku a žijí v něm. V této knize je popsáno, co je vedlo k tomuto rozhodnutí, jaké rekonstrukce na zámku prováděli aj. V knize nalezneme humorné situace, ale také nám autor otevírá své srdce a svěřuje se čtenářům se svými pocity. Život není vždy růžový, jak to na první pohled může vypadat.

Líbí se mi, že se na zámku konají divadelní hry, kde vystupuje Daniel Krejčík a jeho partner a další herci. Líbí se mi také, že je možnost si prohlédnout tento zámek.

Kniha je pěkně graficky zpracovaná. Obsahuje hodně fotografií.

Knihu NADĚLENÍ si lze pořídit také jako audioknihu, kterou načetl Daniel Krejčík. Daniel Krejčík načetl také audioknihu POČKEJ NA MOŘE, kterou napsala VERONIKA OPATŘILOVÁ. Tuto knihu jsem četl a líbila se mi.

eva-lupen
eva-lupen
13.08.2023 5 z 5

To je tedy nadělení. I když podobné knihy nevyhledávám, tak jsem moc ráda, že jsem u téhle udělala výjimku. Dana jsem kdysi viděla úplnou náhodou ve Výměně manželek (náhodou proto, že jsem moc dílů neviděla) a mile mne překvapil. Předtím jsem ho neznala. Matěje ano, a že si pořídili zámek jsem někde zaslechla, ale nepřemýšlela jsem nad nimi. Teď bych se k nim nejradši nastěhovala :-). Fajn kluci a moc fajn knížka. Jasně, je to psané s nadsázkou a některé kapitoly mne až tak nebavily, u jiných jsem se zas smála, a ten konec! Chvíli už jsem se bála, že se opravdu vrátili do Prahy, ale dopadlo to dobře a doufám, že jim bude přát štěstí i dál. Určitě si to zasloužej.

knihovniceS
knihovniceS
12.08.2023 4 z 5

Nadělení
Milá a vtipná, hezky napsaná jednohubka. Daniel Krejčík je nejen nadaný herec, ale i výborný vypravěč. Mám ráda hezkou češtinu, tentokrát mi jeho hovorové vyjadřování ani nevadilo.
Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

Katie46
Katie46
01.08.2023

Milé, vtipné oddechové čtení o tom, jak si dva kluci pořídili zámek a že život na zámku není jako z pohádky.

pivatko
pivatko
23.07.2023

Dlouho jsem se tak nezasmála, super oddechovka

parley3
parley3
17.07.2023 3 z 5

Příjemná oddechová kniha plná vtipných momentů.