Na vysokých miestach

Na vysokých miestach https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36299/na-vysokych-miestach-36299.jpg 4 194 194

Román aktuálny ako zajtrajšie noviny. Dej sa odohráva v Kanade. Hrozí kríza medzi veľmocami, ktorá môže mať tragické následky. Osud nič netušiacich ľudí na celom svete leží na pleciach premiéra, jeho sekretárka sa usiluje uchmatnúť pre seba kúsok šťastia, mladý právnik sa rozhoduje, či uprednostniť zásady alebo zamestnanie a všetko to komplikuje záhadný muž bez vlasti.... obal, tvrdá väzba, 448 strán... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Práca

In High Places , 1962

tynda
07.04.2015 4 z 5

Přečteno po druhé s odstupem let.Příběhu jsem jsem více porozuměla a více mě bavil Určitě si knihu za pár let přečtu znovu

Silverdiamond
15.12.2014 5 z 5

...'brilantní a napínavý čtení... 'jako vše od Haileyho...'

Ladys
16.07.2014 3 z 5

No číst to v době vydání originálu, tak jsem napětím hotovej. Ale já to díky bolševické cenzuře četl až někdy po revoluci a ještě k tomu dost pozdě po, takže jsem se spíš usmíval nad hlavním politickým tématem knihy

rengers
06.06.2013 4 z 5

Jak už sama kniha napovídá, je to hodně o politice. Hlavní postavou je Kanadský premiér James Howden, který se snaží v době studené války prosadit spojenectví s USA, aneb přemístit raketový štít Spojených Státu na území Kanady.
Zároveň v knížce popisuje příběh nešťastného přistěhovalce, který připlul nákladní lodí a nemá žádné doklady ani žádný rodný stát a tím se z něho stává nikdo, jako by neexistoval.
Tenhle příběh muže je novinami zveřejněn. Tím se spustí lavina soucitu u lidí, kteří si přejí, aby se stal právoplatným občanem Kanady, jenže zákony tohle neumožňují a tím začíná válka mezi politiky a občany.
Jak to skončí si přečtěte sami.

WEIL
28.08.2011

No tak jsou určitě i lepší knížky na tahle témata.