Na Větrné hůrce

Na Větrné hůrce https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44693/bmid_na-vetrne-hurce-Agb-44693.png 4 4703 740

Děj románu slavné anglické spisovatelky se odehrává v tajuplném, ponurém prostředí samoty uprostřed mokřin, na usedlosti Větrná hůrka. Její majitel Heathcliff získal nového nájemce pro svůj statek v Drozdově. Pan Lockwood se shodou okolností dostává na Hůrku, kde prožívá strašidelné noční dobrodružství. Hrubost a nevlídnost obyvatel samoty ho tak udivuje, že začíná pátrat po jejich osudech. Od své hospodyně se dozvídá Heathcliffův příběh o nenaplněné lásce ke Kateřině Earnshawové, o citu, který jako zhoubný oheň zažehl jeho duši i srdce, až shořely docela. Slyší i historii Heathcliffovy nenávisti a nenasytné touhy po pomstě, která se po Kateřinině smrti stává jedinou náplní jeho života. Do dramatických osudů hrdinů však znovu zasahuje láska - tentokrát jako spravedlivá odplata. Zlo hyne, dobro zůstává na zemi, aby obrodilo ubitá a utýraná srdce.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Wuthering Heights , 1847

VůněKnih717
14.08.2021 4 z 5

To už je taková klasika :-) Silný příběh, nic moc veselého, ale přesto perfektní... Někdy si knížku zkusím přečíst znovu...

x-lee-x
11.08.2021 4 z 5

Tato knížka mi dala docela zabrat. Četla jsem ji na etapy snad půl roku.
Nikdy jsem neměla potřebu ji zavrhnout, pouze charakterové vlastnosti osob, které jsou hlavními postavami, jsem stěží rozdýchávala. Shrnula bych je asi do 4 slov a to: hodný blbec a sobecký manipulátor.
Nemohla jsem se dočkat poslední stránky až celý tenhle nešťastný příběh skončí.
Až mě samotnou překvapilo, že už hodinu po dočtení knížky jsem měla chuť, začít číst od začátku.

CAM
28.07.2021 4 z 5

Kniha se mi dobře četla. Zajímavý příběh.

Gabi13
06.07.2021 5 z 5

Miluju tenhle příběh a knížku čtu vždy když se mi rozmůže taková melancholická nálada. Miluju to sychravé počasí na Vichrném návrší. Miluju Heathcliffa.

Hani77
02.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem moc dlouho odkládala. Když jsem se k ní konečně dostala, tak jsem si první dvě kapitoly říkala, že to bude utrpení přečíst. Ale pak se začal rozvíjet zamotaný příběh a já byla zvědavá, jak to bylo dál. Jen jsem si musela udělat rodokmen, kdo s kým byl příbuzný, abych se v tom vyznala. A konec taky dobrý. Ze tří * se to vytáhlo na plný počet. A doufám, že to nikdy nebude patřit mezi zakázané knihy jenom proto, že jeden snědý přivandrovalec ničil život dvěma rodinám.

MyBookWorld
21.06.2021 3 z 5

Uf... dočteno silou vůle. Začátek slušný, prostředek jedno velké utrpení, sáhodlouhé popisy myšlenkových pochodů a všeho možného, konec celkem napínavý a svižný. Film mě kdysi zaujal, knihu již znovu číst nebudu.

Pája961
11.06.2021 4 z 5

Na začátku jsem se nemohla vyznat v postavách, bylo jich hrozně moc. Ale časem jsem se do toho nějak začetla a skvělé čtení! Příběh byl fascinující a já se zamilovala!

pejty
05.06.2021 1 z 5

Toto tedy není můj šálek čaje. Opravdu jsem trpěl každou stránkou a měl jsem, co dělat, abych to dočetl. No zkušenost dobrá, ale nikdy víc. Utahaný děj, který sice byl zajímavý zápletkou, ale byl tak rozplyhlí, že se to nedalo vydržet

Verunka926
29.05.2021 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá a děj byl také zajímavý. Čekala jsem, že příběh bude chronologický a ne složen ze vzpomínek a vyprávění, ale ve výsledku jsem celkem spokojená.

Little.deer
19.05.2021 3 z 5

Temná klasika :-)

TeraBla
17.05.2021 3 z 5

Surový příběh o nenávisti a pomstě, jako přesný opak romantických příběhů plných džentlmenů a jemných dam. Děj má spád, některé úseky, monology a vyprávění paní Deanové mě ale občas nudily. Klasická literatura.

Hrdlička1
04.05.2021 3 z 5

Znovu si už určitě nepřečtu. Neoblíbila jsem si ani jednu z postav, část příběhu si čtenář prostě musí domyslet a ty naivní rozhovory...No, asi jsem si četbu této knížky správně nenačasovala.

Véča
17.04.2021 3 z 5

Snad po čtyřech letech, kdy jsem knihu odložila, mám příběh dočtený. Příběh naplněný zlobou, temnotou, touhou po mstě, láskou a divokou anglickou přírodou. Není to klidné čtení na večer, ale může nám dát mnoho impulsů k zamyšlení, proč ne všichni lidé jsou milými a empatickými bytostmi.

petrzel
14.04.2021 5 z 5

Krásná kniha.

Per-quiee
11.04.2021 3 z 5

Román se četl dobře, ale bohužel mě vůbec nezaujal. I přesto, že téma pomsty a proměny Heathcliffa je zajímavé, přišlo mi, že jeho osobnost nebyla dostatečně vykreslená, prostě jen působil jako psychicky nemocný. Postrádala jsem nějakou hloubku.

chrudas
27.03.2021 4 z 5

No, velmi zajímavé čtení......

Karolina90
24.03.2021 4 z 5

Tento román jsem dlouho odkládala, protože jsem se obávala, že bude na můj vkus moc zdlouhavý. Ale i přes dlouhé monology a detailní vyprávění jsem byla překvapená, jak dobře se mi kniha četla. Při psaní komentáře mě stále dokola napadá slovo melodramatický... všechny emoce, které vás napadnou, v knize najdete, a to pořádně vyhrocené! Jeden charakter byl horší než druhý, ale přesto jsem měla potřebu knihu dočíst a ani nepřeskakovat. Atmosféra skvělá a už chápu, proč byl a je kolem knihy takový poprask. A teď se jdu podívat na film(y).

Mary432
24.03.2021

(SPOILER) Já vím, že Jana Eyrová je možná oblíbenější a slavnější, ale já mám od sester Brontëových nejraději právě tuhle. Vřesoviště, vítr a nejděsivější literární scénu, kdy pan L. na začátku příběhu hodlá přespat u sousedů a vzbudí ho ťukání na sklo...ruka malé Catherine za oknem a dětský hlas...geniální otevření příběhu starého jako lidstvo samo. Příběh vášnivé lásky, zrady, msty, nepochopení, žalu a nesmrtelné duše, která navždy pláče na opuštěných vřesovištích. Atmosféra, jakou se žádnému filmování nepodařilo vystihnout.

SweetCake
13.03.2021 1 z 5

Bohužel mě tato kniha zklamala a čtení mě vůbec nebavilo. Styl psaní je pomalý, nezajímavý, velmi zdlouhavý a někdy celkem zamotaný.

Luigi1
12.03.2021 5 z 5

Tato knha nutí čtenáře se zamýštel co se stává s lidmi a proč jsou takoví.