Na světě nejsou jen pomeranče

Prvotina jedné z nejvýraznějších současných anglických autorek. Zčásti autobiografická kniha vypráví v první osobě příběh dospívající dívky, jejíž život se v mnoha směrech liší od představ většiny lidí. Celá kniha je napsaná velmi živě a s jemnou ironií, je zabydlena svéráznými ženskými postavami a téměř dokonale postrádá jakékoliv mužské postavy, je prokládána pohádkovými příběhy, které vyvažují jednoduché prostředí, v němž se román odehrává, a přináší originální pohled na hledání lásky a vlastní životní cesty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15538/na-svete-nejsou-jen-pomerance-15538.jpg 4.171

Oranges Are Not The Only Fruit (1994)

Vydáno:, Argo

AnjaVCL
17.10.2017

"Tam se určitě smilní!"
"V neděli!"
Aneb hrůznost náboženského fanatismu, která je z odstupu hořce komická. Geniální kniha psaná s lehkostí, vtipná i se závažnou výpovědí.

Nestorkea
24.08.2017

Zajímavé dílo, ve kterém vtip ostře kontrastuje s náboženským fanatismem.

StihOMam
14.03.2017

Skutečně originální kniha. Zdroj a inspirace. Za mě je tato publikace lahodným ukojením hladu po literatuře.

MilujuV.Huga
09.03.2017

Věřím, že si k sobě autorka svým stylem psaní připoutá věrné fanoušky, ale mě si tím nezískala. Kniha působí hrozně uměle. Obsahu je kousky, kterou jsou zajímavé, ale to obsah přesahuje formu. Obecně je kniha psaná jakoby musela být napsána, chci něco nepsat, tak to musím napsat a budu se moc a moc snažit.
Začátek byl zajímavý.

Belatris
04.06.2016

První dvě třetiny knihy úžasná kombinace zábavy (forma) a děsu (faktický obsah). Konec už byl hutnější, forma nebyla tak přístupná, ale celkový dojem stále velmi silný. Vlastně mi vůbec nepřijde, že je to kniha o homosexualitě (není). Bez krátkozrakého odsuzování ukazuje, jak fatální může být fanatismus pro člověka i pro společnost. Dělá z lidí karikatury, které vůbec nejsou k smíchu.

Taťka Hraboš
13.08.2015

Prazvláštní kniha, ale ani chvíli jsem se při čtení nenudil. Nevím, co se mi líbilo více - jestli příběh samotný, nebo několik vložených pohádek či občasné nadčasové úvahy. Autorka si krásně umí pohrát s jazykem a myslím, že ani překlad to nijak nepokazil. A co na knize vždycky dokážu ocenit, je humor - v téhle relativně útlé knížce ho bylo požehnaně.

dark.ma93
22.12.2014

Líbil se mi námět

Dáma s hrnstjm
20.07.2014

Experimentální román, jehož jazykové a vypravěčské hravé experimenty se mi nedaří náležitě ocenit. Především prolínání hlavního příběhu s příběhy pohádkovými nebo legendárními mi dělalo potíže, měla jsem sklon je přeskakovat a vždy je spíš jen tak přelétla očima... Ovšem hlavní příběh dívky Žanety, ten mě opravdu bavil. Hlavně popis církevního prostředí a jeho projevy v extrémní podobě, to byla síla! A obraz dítěte vychovávaného horlivě věřící matkou byl pro mě naprosto děsivý.

Hesiona
22.09.2013

Souhlasím. Je psaná vtipně a s nadhledem, i když ony zážitky musely být pro autorku velice těžké.

S.o.l.e.i.l
12.08.2013

Velmi pěkná kniha. Homosexualita versus náboženství. Opravdu poutavé čtení, zajímavé postřehy.

prvotina homosexualita autobiografické prvky zfilmováno lesbičky evangelická církev LGBT

Jeanette Winterson

Jeanette Winterson