Na pouti

Na pouti https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98292/na-pouti-98292.jpg 4 13 4

Čtyři povídky z venkovského prostředí Českomoravské vysočiny v době kolem první světové války spojuje motiv vesnických náboženských poutí.

Naďa2411
24.01.2024 5 z 5

Zrada vlastní sestry je tématem první povídky. Ve druhé autorka popisuje život chudého a ošklivého chlapce. Ve třetí povídce jsem se dozvěděla, co znamená pořekadlo: třťinu nalomenou, nedolomte a v poslední čtvrté, jak dopadnou vdavky mladé dívky, kterou vychovávala zlá babička. Milostné povídky jsou ze života vesničanů na Českomoravská vysočině, z období první světové války. Škoda jen, že se spisovatelka nedožila jejich vydání. Dřívější život na venkově si můžeme připomenout, od mé oblíbené spisovatelky. Určitě doporučuji.

MilaJ
28.03.2022 5 z 5

Zaslouženě 5 hvězdiček! Krásný jazyk, rychle se čte a ty moudra nic nepřekoná!!! Třeba: "Člověku je nejveseleji, když může někomu udělat radost a dát ze svého štěstí také kousíček bližnímu".

HoneyBunny
01.01.2018 5 z 5

,,Pane Bože, někdy ukládáš přetěžký kříž na ženina ramena, ale když už není k unesení, umíš jej jedním rázem sejmout."

kika 13
02.05.2013 3 z 5