Na pokraji sil

Na pokraji sil https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426281/bmid_na-pokraji-sil-xyw-426281.jpg 4 492 166

PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK SKOČÍ. Jeden krátký moment na nástupišti navždy změní dva osudy. Ale nic není, jak se na první pohled zdá Ve zlomku vteřiny se Morganin život obrátí vzhůru nohama. Neznámá žena jí vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak. Morgan ji nikdy předtím neviděla, a nedokáže pochopit, co donutí člověka k tomu vzdát se vlastního dítěte a takovýmto způsobem spáchat sebevraždu. Když Morgan vyslýchá policie, dozvídá se, že žádný ze svědků nepotvrdil její výpověď. A jakmile vyšetřovatelé zjistí, že sama dlouho touží po dítěti, stává se okamžitě podezřelou. Aby dokázala svou nevinu, snaží se zjistit, co žena dělala v posledních dnech svého života. Pomalu jí začíná docházet, že Nicole Markhamová věřila, že jsou ona i její dítě v nebezpečí. Teď by mohlo to samé hrozit i Morgan. Byla Nicole novopečená matka bojující s paranoiou? Nebo jde o něco mnohem horšího?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Woman on the Edge , 2019

tess.de.veles
17.04.2022 2 z 5

No já vám nevim.... Moc mě to tedy nenadchlo..... U 80 procentniho hodnoceni bych cekala nejakou "jizdu"..... ale bohuzel, ta se nekonala.... :-(

Ketrin.TR
31.03.2022 5 z 5

Super thriller, který vás okamžitě vtáhne do děje. Na nástupišti v metru cizí, roztěkaná a neupravená žena strčí Morgan do náručí dítě a skočí - spadne? pod vlak. Celá tahle událost rozvíří děj, který jen tak nemůžete přestat číst. Všechny prsty ukazují na nebohou Morgan, která vezme pátrání do vlastních rukou aby se zbavila viny. Zároveň se rozpletá příběh Nicole, která svoje dítě tímhle zvláštním způsobem opustila. Autorka velmi dobře pracuje s psychikou postav a i když už v půlce začínáte tušit jakým směrem se bude příběh ubírat a kdo je vlastně tou špatnou postavou, i tak lítáte očima po stránce jako zběsilí. Super čtení!

Sabina335
05.03.2022 4 z 5

Celkem příjemné čtení, chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale po pár stránkách se četlo samo. Námět zajímavý, postavy pěkně promyšlené.

Sysel
19.01.2022 4 z 5

Kniha se dobře čte. Nemá zbytečne moc stran, takže nehrozí vyplňující omáčka. Vše je jasné, srozumitelné. Zápletka promyšlená. Hezký konec :-)

Arlienen
19.01.2022 3 z 5

Knížka měla spád a děj plynul rychle, bez zbytečné vaty.
Žena má psychické problémy, bere prášky. Svět se jí hroutí.... Tento vzorec funguje a spisovatelé ho často využívají. Já sama si tento druh četby občas také přečtu. Knihu hodnotím jako průměr. Četla jsem i vydařenější díla.

PetraBery
09.01.2022 3 z 5

Jeden z thrillerů spíše pro ženy, zajímavě zvolené téma. Vdově Morgan, která touží po dítěti, na nástupišti neznámá žena předá svou holčičku a sama se vrhne pod vlak. Pachatele se mi podařilo uhádnout během četby, což se zase až tak často nestává. Kniha se čte svižně, ale něco mi nepřišlo úplně věrohodné. Za mě lepší průměr.

Majdalenka
03.01.2022 3 z 5

Zápletka - strčila své dítě cizí ženě do náruče a pak skočila.. ano to bylo originální, ale nic jiného. Děj předvídatelný. Kniha se četla dobře, ale chvilkama jsem se přistihla, že myslím na něco jiného.

AlbionFoxyFox
01.01.2022 4 z 5

Extrémně návykové, psáno stylem, jaký mi přesně sedí. Byť byl konec předvídatelný a místy chování a reakce hlavních postav naivní a nelogické, celkově to byla jízda od začátku do konce :)

MarkétaI.
31.12.2021 5 z 5

Předá ti své dítě a pak... skočí.
Kniha se čte velmi dobře. Děj, napětí, zvrat..
Měla jsem svoji teorii, která se nakonec ukázala z poloviny správná, ale i tak se mi kniha hodně líbila.

Bee240
02.12.2021 4 z 5

Po předchozích zklamáních z knih jsem si nedělala velké naděje....
Naštěstí jsem sáhla po skvělém psychothrilleru, který je dobře napsaný od začátku do konce. V komentářích je hodně napsáno, že je kniha předvídatelná.... já jsem naopak netušila, kdo má vše na svědomí, dokud jsem knihu nedočetla..
Jak jsem již zmínila kniha byla skvělá. Četla se velmi dobře a na sto procent mi vyhovoval styl, jakým byla napsaná. Postavy byli dobře popsané a celkově dění kolem nich bylo takové ponuré, ale každá jednotlivá emoce byla dobře napsaná. Takže mi hlavních bylo chvílemi dost líto.
Hlavní představitelky této knihy jsou Nicole a Morgan.
Nicole je novopečená matka, která je velmi úspěšná a silná žena... nebo se tak alespoň chce jevit. Ve skutečnosti jí minulost a její démoni, které si nese životem doženou a ukážou její pravou tvář.
Pak tu máme Morgan - ženu, která byla zkoušená životem a který jí pořádně srazil na kolena. Při čtení jsem si myslela, že Morgan toho už více nesnese a zapletení do " života " Nicole jí zničí úplně, ale ukázalo se, že je silná žena a chopila se příležitosti jak svůj život dát dohromady.
Osobně si myslím, že psychický nátlak, kterým Nicole procházela, byl enormní a jen velmi málo lidí by to zvládlo. Když se to dostalo i k Morgan bála jsem se, že i ona dění kolem sebe neunese.
Jak jsem zmínila na začátku, neměla jsem tušení, kdo je osoba, která terorizuje Nicole a poté i Morgan. Při čtení to vypadlo sice dost prvoplánově a říkala jsem si ok, tak je jasné, kdo za to může...
ALE...na konci jsem byla překvapena, kdo za vším stojí a hlavně že byl zbytečně zmařen život mladé matky mě dost vytočil. Viníka bych také shodila pod metro! !!!!

michaela.22
29.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha je dokonalá. Napětí spojené s psychickou poruchou. Děj se čte jedním dechem a i když má kniha jen lehce přes 200 stran, rozhodně jí to neubírá na kvalitě, ba naopak. V polovině knihy jsem si myslela, že vím kdo je viník, ale realita byla jiná. Rozhodně si myslím že každá žena, která má děti, bude tuhle knihu velice prožívat. Doporučuji.

Barbora.M
24.11.2021 4 z 5

Dvě zoufalé ženy, jedno řešení.
Nemůžu se moc rozepisovat, protože by to byl spoiler. Ale tušila jsem, že za tím, co se s Nicol dělo mohla ta osoba.

martisko3
11.11.2021 5 z 5

Předvídatelné, ale čtivé, fajn odpočinková četba na večer.

Janaves
08.11.2021 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Sice jsem tušila, kdo za vším vězí, ale nevadilo mi to. Váhala jsem mezi 3-4 ⭐, nakonec dávám 4.

JaKa1974
04.11.2021 5 z 5

Ze začátku jsem se ztrácela ve jménech, ale vydržela jsem a pak se kniha rozjela, četla se lehce, rychle, měla spád. Nebylo to úplně ohromující, ale dobrý.

lenka.plaszova
16.10.2021 3 z 5

Knížka pro mě byla trochu předvídatelná, chybělo mi trochu víc napětí.

Keporkakyně
10.10.2021 1 z 5

Kvalita knihy má sestupnou tendenci. Bohužel už začátek je jen průměrný a konec je pak už úplné dno.

Hella
07.10.2021 2 z 5

Totálně předvídatelné a sebevražda matky od malého dítěte? Ne, opravdu neuvěřím.

Allla9
01.10.2021 4 z 5

Dobré čtení, ale vracet se ke knize nebudu.

SilvieSisinka
22.09.2021 4 z 5

Po dlouhé době opět kniha co se četla rychle sama.Nechapala jsem proč by matka od malého miminka chtěla skákat pod vlak.

sebevražda tajemství thrillery pro ženy

Samantha M. Bailey
kanadská, 1973
2020  80%Na pokraji sil
2023  74%Dej si na ni pozor

Kniha Na pokraji sil je v