Na lyžích

Na lyžích https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428377/krasa-misto-popela-na-lyzich6NLjBs-ykV-.jpg 3 7 7

Krása místo popela série

1. díl >

Z Iavorie, kde Chriss prožila své dětství, mnoho nezbylo. A vypadá to, že v dospělosti na tom stejně pramálo záleží. Její život už roky plyne poklidně a zdá se, že to tak zůstane navždy. Vše se změní ve chvíli, kdy dostane podivný dárek a náhodou vyslechne rozhovor o kouzelném pramenu skrytém kdesi v horách. Jak to všechno spolu souvisí? A co ještě se v horách skrývá?... celý text

Přidat komentář

barbb8k
17.05.2020 3 z 5

Tato knížka mě na začátku velmi bavila. Moc se mi líbilo, jak autorka popisovala části, kde se Chriss snaží porozumět lyžím a kdy se učí na nich jezdit. Dále se mi moc líbilo jak autorka krásně popsala prostředí, kde se děj odehrává.
Všechny postavy byly moc sympatické, hlavně Chriss.
Teď přemýšlím, kdy se děj rozjel... Asi někde za půlkou.

LilianaFalcon
11.03.2020 3 z 5

Autorka má krásný styl. Jen je na mě v knížce až moc popisných pasáží. Pokud by to bylo jako povídka, udrželo by si to mou pozornost mnohem lépe.
Ovšem knížek o odhodlání a vytrvalosti není nikdy dost.


eva3992
11.01.2020 3 z 5

Příběh dívky Chriss, která musela v dětství odejít z Iavorie a usadit se ve městě. Vše poklidně plyne, až do chvíle, kdy dostane podivný dárek a vyslechne rozhovor o kouzelném pramenu. Chriss se vydá na cestu do hor, aby našla pravdu….

Příběh je pohádkou pro větší děti, pro které je určitě pěkně napsán. Nejen, že je dobrodružný, ale také díky němu zjistí, že je dobré se nevzdávat a mají si jít za svým cílem.
Kniha je první díl ze série, takže konec láká hned skočit po pokračování.

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale ve druhé polovině začala být akčnější a bylo tam krásně vykresleno prostředí hor a života v nich. Já, jako absolutní nelyžař, nedokáži dobře ocenit obsáhlé pasáže s lyžemi. Ač rozhodně už nejsem cílová skupina knihy, tak se mi líbila, byla pro mě milou oddechovkou.

3,5*/5*

Autorovy další knížky

2013  75%Zapomnění
2020  86%Na saních
2019  66%Na lyžích
2012  77%Cesta do Els
2014  78%Návrat