Na dostřel

Na dostřel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400909/bmid_na-dostrel-Vls-400909.jpg 4 529 195

Další kniha od Taylora Adamse, autora strhujícího thrilleru Není úniku, mistra příběhů o mezních situacích, napínavých v každé vteřině a dramatických až do překvapivého závěru. Mladí manželé James a Elle Eversmanovi projíždějí Mohavskou pouští vstříc novému životu. Nečekaně se jim porouchá auto a oni uvíznou uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a jakékoli šance na záchranu. Z více jak kilometrové vzdálenosti je drží na mušce chladnokrevný a děsivě přesný odstřelovač. James s Elle jsou uvězněni za rozbitým autem a ze všech stran je obklopuje jen otevřené prostranství. Není kam se schovat ani kam utéct a nikdo nepřichází na pomoc. Dá se tohle vůbec přežít?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Eyeshot , 2014

Tereza137
13.10.2022 3 z 5

Byla jsem úplně nadšená a unešená z jeho první knihy Není úniku, takže jsem se dala ihned na autorovo další dílo... No bohužel, musím se přiznat, že mě to absolutně, ale absolutně nebavilo a málem jsem to ani nedočetla.

Autor si dal obrovský sousto, když chtěl příběh, který se odehrává na 1 místě, natáhnout na necelých 260 stran, a i tak jsem měla pocit, že některé ty pasáže v knize byly totálně zbytečné a natahované.

Abych jen nekritizovala, tak postavy zas musím ocenit, že opět byly inteligentní a celkem příjemné, to autor umí. Co zas neumí, tak je realita příběhu, samozřejmě, že by se toto v životě stát nemohlo, a i kdyby stalo, tak by se člověk určitě takhle nezachoval.

Co mě dost mrzelo, je to, že bohužel jsme nedostali žádný vysvětlení, proč to odstřelovač dělal, což mě dost mrzí. A ještě bych vytkla 1 věc - hodně moc povídání o zbraních, což mě vážně nezaujalo a nezajímalo.

Jinak konec knihy byl fajn. Hodnotím 2,5*/5*.

kob
18.09.2022 3 z 5

Napínavý příběh, ale příliš nereálný na to, aby se dal s hlavními hrdiny prožívat.

evin84
07.09.2022 5 z 5

Super svižný triller. Moc se mi líbila a určitě si ráda přečtu další knihu totoho autora.

Django
22.08.2022 4 z 5

Kniha splnila očekávání. Bylo to místy napínavé, místy překvapivě i vtipné nenáročné čtení.

Akléda_
10.08.2022 3 z 5

Musím zmínit že předchozí knížka od autora se mi nelíbila. Tohle bylo lepší, ale stejně to nebylo úplně ono. Nebyla jsem moc napjatá a knížku jsem dokázala odložit klidně v průběhu kapitoly, což se mi moc nestává. Už od začátku víme kdo střílí, takže mě zajímalo proč to dělá, proč tyhle oběti, jak si je vybral a jak o nich ví tolik věcí. To jsem se ale nedozvěděla. Zhruba od půlky se jen přesouváme v poušti a snažíme se přežít a teď to bude trochu paradox, ale vadilo mi jak to bylo nereálné. Jakože, jo, není pravděpodobné že uvíznete v poušti a bude se vás někdo pokoušet zabít. Ale když už, jsem si téměř jistá že by to neskončilo takhle. K postavám jsem neměla skoro žádnou vazbu, ale to mi u tohoto žánru nevadí. Překvapovalo mě, kolik různých chytrých věci byl James schopný vymyslet, tím mě neustále překvapoval. Za mě lepší než autorova předchozí knížka, ale doufám že mi knížky jiného autora v tomto žánru budou sedět víc.

Timkim
10.08.2022 5 z 5

Tak jestli tohle je slabší odvar autorovy předešlé knihy, budou mi asi při jejím dočtení chybět hvězdičky. Čtena papírová kniha. Nesmíme se moc pozastavovat nad smyslem Willovy exekuce, ale příběh je to skvělý.
Celou knihu jsem vlastně nečetl, ale díval jsem se na film. Vynikající film. Ano, musím uznat, že v mnoha ohledech měli víc štěstí, než rozumu, ale to k tomu patří. A když si to tak vezmu, opravdu mohou na světě existovat taková místa, kde si z Vás chce jen někdo "vystřelit".

renefer
17.07.2022 3 z 5

Tak to bylo jak scénář k nějakému filmu. Četlo se to sice dobře, ale přece jen od knihy očekávám trochu víc. Konec nebyl překvapující, dalo se to čekat.

jan7113
08.07.2022 3 z 5

Místy trochu přitažené za vlasy, slovy Williama Tappa "přestřelené", ale na druhou stranu napínavé od začátku do konce.
Občas mě rozčilovalo uvažování těch "kalifornských liberálů" ve smyslu, že vrah je taky člověk a já mu přeci nemůžu ublížit. Ale pozitivní je, že v průběhu děje procitli...

kokosek
01.07.2022 4 z 5

Nečekal jsem nic (první setkání s autorem) a dostal jsem solidní knihu, která nemá ambice na nic světoborného, jen chce pobavit ty, kdo se tímto chtějí bavit. A já se bavit chtěl, vědět, že jiní mají taky problémy a že se fakt může stát cokoliv.
Mohla to být klidná nudná cesta za možnou novou šancí. A taky i byla jen do doby než potkáte jeden silniční zátaras. A pak se pokazilo úplně všechno.

Criosphinxx
27.06.2022 4 z 5

Prvních pár stran mi stačilo k tomu, abych věděl, že mi styl psaní autora sedne. Styl kreativní, vtipný a hlavně čtivý!

Tapp by nejspíše řekl: “Kniha byla naprostá střela!” nebo: “Trefila se mi do vkusu”

Už od prvních kapitol jste vhozeni do akce a jen se zatajeným dechem přemýšlíte, co hlavní postavy vymyslí. Charaktery jsou promyšlené a i akce je tu dost dobře provedená.

Knihu jsem si užil a těším se na další autorovu knihu.

Mruskulka
20.06.2022 5 z 5

Mě se kniha líbila. Hned první stránky mě vtáhly do děje. Hned akce. Příběh měl hlavu a patu. Za mě 5*

snimcibdim
15.06.2022 4 z 5

Akční únikovka, v níž si párek outsiderů poradí s neuvěřitelným nepřítelem a nebezpečím. Nepravděpodobné, ale ne nemožné. Podáno tak, že to člověk před očima přímo vidí jako by koukal na film.

TomHr
25.04.2022 3 z 5

Ze začátku zajímavá knížka, která slibuje zajímavou vygradovanou zápletku. Pak se dlouho nic neděje, autor čím dál víc vyplňuje stránky vatou v marné snaze stupňovat napětí a v úspěšné snaze splnit požadovaný počet písmenek. Ve skutečnosti by děj vydal na krátkou povídku, tak na dvě tři normostrany. Konec je očekávatelný a dojem z knihy moc nevylepší. Zkrátka nenaplněná očekávání.

samkko
06.03.2022 5 z 5

Naprostý nářez, který sice není tak dobrý jako autorova předešlá kniha Není úniku, ale i tak je to bezesporu opět jedno z nejlepších děl žánru. Postavy jsou opět velice sympatické, brutalita taktéž nezaostává.... No prostě bomba od které se jen tak neodtrhnete. Nemůžu se dočkat na další knihu autora.

stantere
04.03.2022

Čekala jsem záživnější příběh. Přišlo mi to moc ne v přítomnosti ale dost mysleli na minulost. Jsem zklamaná ani konec mě nějak nenadchnul. Dávám tak dvě hvězdy

Kubajzz
28.02.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, trochu mě to připomnělo filmy jako Stopař, Hory mají oči a podobně :-) Ale za mě dobrý a doporučuji.

Dejnau
16.02.2022 4 z 5

Tahle kniha mě nadchla o něco méně než Není úniku. Konec knihy mi přišel celkem sci-fi.. Nesmrtelný Hello Kitty co vzplane byl na mě už trochu moc v kombinaci s ohnivou show co vytvořil James..

Daff042
30.01.2022 2 z 5

Klasický průměrný thriller, které se na nás chrlí každý rok v nepřeberném množství. Hrstka lidí která uvízne, díky vyšinutému vrahovi v odlehlé poušti a ten jako brutální mašina likviduje vše, co se mu dostane na mušku. Na druhou stranu musím říct, že se u knihy nebudete nudit. Svižný děj, který vás po několika stránkách vtáhne a nebudete moct knihu odložit. Příjemné nenáročné čtení, druhá kniha od Adamse, sice o trochu slabší, ale i tak neurazila.

Kerberos
26.01.2022 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, možná by byla napínavější, kdyby nebyla tak zdlouhavá. Nakonec jsem se překonala a závěr plno věcí vysvětlil, ale Není úniku je určitě lepší.

bagel
25.01.2022 3 z 5

Čekala jsem mnohem lepší a hlavně reálnější příběh. Bohužel zklamání.

Taylor Adams
americká