Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1763 1763

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

Jane417
04.10.2016 3 z 5

Hezké, oddechové a příjemné čtení. Kniha se četla dobře a velmi rychle. Manželovo tajemství se mi líbilo o něco víc, ale k L. Moriarty se určitě zase někdy vrátím.

annanas67
27.09.2016 5 z 5

Nádherná knížka!
Autorčin styl psaní mi sedl a knihu jsem si zamilovala. Donutila mě přemýšlet kde budu asi za deset let, změnila bych se za ty léta hodně? Knížku jsem přečetla velmi rychle a rozhodně si přečtu od této spisovatelky i další knížky

pumplu
20.09.2016

Kniha byla fajn, jen se nemůžu zbavit pocitu, že je psaná na stejný způsob jako kniha Vzpomínáš si? Od Sophie Kinselly. Rána do hlavy, ztráta paměti...

Aleh
14.09.2016 4 z 5

Zajímavý námět a nosné téma pro knihu takového rozsahu. Ztráta paměti a následné každodenní počínání a neustále všudypřítomná snaha Alice vzpomenout si a navrátit se do doby před ztrátou paměti. Seznamovala jsem se s Alicí a její rodinou vlastně spolu s ní, když po kolapsu v tělocvičně ztratila paměť a nevěděla o sobě a bylo jí cizí vše, co se událo za posledních 10 let. Co všechno se událo, že vztahy v rodině jsou takové, jaké jsou? A co víc? Jak těžké je, navrátit se do rodiny se třemi dětmi, na které si nepamatuje? A dokáže se Alice se vším tím vypořádat? Děj podle mě opět jako i u jiné knihy od Liane Moriarty (Manželovo tajemství) nabral na síle a svižnosti až ve druhé polovině. Závěr knihy se mi moc líbil, takže použiji větu z podtitulu této knihy: Může Vás snad potkat něco lepšího než ztráta paměti?

Ditula
11.09.2016 4 z 5

Zajímavá kniha. Četla jsem jí poměrně rychle, protože jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne :-) Věřím, že to pro Alici muselo být velmi těžké. Je fajn, jak je kniha brána z několika pohledů. Nejvtipnější byly pasáže jejích dětí, které využívaly situace své maminky :-D

DennieForbes
10.09.2016 3 z 5

Nesnesitelná hlavní hrdinka a její ještě nesnesitelnější sestra.. První polovina knihy bylo jen samé fňukání. Druhá půlka knihy byla už podstatně lepší, ale jako celek takový slabší průměr..

Ali71
09.09.2016 5 z 5

Alici jsem četla jako třetí knihu této autorky. Děj byl zajímavý, asi je to šok, když člověk zapomene, co se stalo v předchozích 10 letech. Psychologický děj, který mě nutil k zamyšlení, možná i přehodnocení, svých názorů a postojů k životu. Zajímavý námět, možná trošku slabší kniha než Sedmilhářky a Manželovo tajemství. Ale určitě stojí za to si jí přečíst.

Jančislava
06.09.2016 5 z 5

Mě kniha bavila. Je zajímavé se na svůj život podívat očima svého mladšího já.

marara
05.09.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Nutí čtenářky (zvláště ty kolem čtyřicítky) uvažovat o svém životě. O co by byl šťastnější, kdybychom dokázali věci zjednodušit a rozhodovat se podle hodnot a ne malých denních strastí a křivd. Úvahám o tom, jak se měníme dodávají hloubku příběhy hrdinčiny sestry, matky i "babičky". Autorka píše čtivě a velmi svižně.

Charlesska
05.09.2016 4 z 5

Liane Moriarty jsem objevila díky Sedmilhářkám a hned se zařadila mezi moje oblíbené autorky. V této knize mě trochu nudil blog Frannie, který děj zpomaloval, ale oceňuji autorčin originální způsob vyprávění z několika úhlů pohledu.

Marisa
25.08.2016 5 z 5

Knížka byla čtivá, moc se mi líbila. Sedl mi i styl psaní i moc zajímavý příběh :)

AnnaAm
19.08.2016 5 z 5

krásna a neuveriteľná kniha. Úplne som si ju zamilovala.Donutila má premýšľať nad svojím životom a nad tým jak bude môj život vyzerať za 10 rokov a že či je naozaj možné sa vplyvom roznych okolnosti toľko zmeniť.knižka mi toho priniesla naozaj veľa,krásne napísaná.hltala som každú stránku každé písmeno.páčilo sa mi že žiadny hrdina nieje vlastne zlý alebo dobrý Nicka som spočiatku nemala rada ale jak sa stále viac ukazoval Alicin ,,nový,, charakter chápala som ho a začala mať rada.páčil sa mi aj ten pohľad 3 osôb a priznam sa že babička mi prirástla k srdcu a to konieckoncov všetci.

mschmidtova
19.08.2016 5 z 5

Teda, to byla jízda! Kdybych mohla, dám 6 hvězdiček. Už dlouho se mi nestalo, že bych četla od jedné kapitoly ke druhé a nemohla se zastavit. Byla jsem tam s Alicí, prožívala s ní, když se probudila, když nevěděla, kde je...dívala jsem se jejíma očima na její děti, když obdivovala, jaké jsou úžasné. Byla jsem i u toho, když toužila po svém starém Nickovi z doby, kdy jí bylo 29. Prostě báječná kniha. Když jsem přečetla Sedmilhářky, nechtělo se mi z tohoto knižního světa pryč, a tak jsem si hned koupila tuhle knížku a rozhodně jsem udělala dobře. Už se těším na další knihy.

veronie
18.08.2016 5 z 5

Velmi poutavě napsaný příběh. Ač se z původně milé hlavní hrdinky stala prudérní a puntičkářská dáma, byla mi sympatická. Fandila jsem jí, aby i po navrácení paměti v sobě našla část svého mladšího a lepšího já. Je přirozené, že se člověk časem mění, ovšem ne vždy ta změna vede k lepšímu...

avalonek
24.07.2016 5 z 5

Tak tohle mě naprosto uchvátilo.Krásně napsáno,s humorem,smutkem,láskou a nenávistí.Život člověka,který se po úrazu hlavy a následné ztrátě paměti vrátí do doby kdy ještě vše bylo krásné a nechápe tu změnu se co udála za deset let které si nepamatuje.Uvědomění sebe sama a toho jak se člověk dokáže změnit a ani si neuvědomuje,že si tím svůj život může zničit.Bylo to krásné čtení,které má čestné místo v mojí knihovně.A ráda to doporučím dál,protože tohle člověka dokáže probrat z jeho dosavadního života.

TaLu
20.07.2016 5 z 5

Tak jak bych se měla po dočtení o této knize rozepsat, abych na něco nezapomněla ? :o)

Kniha obsahující zajímavou zápletku ( která je ale i v mnoha jiných dílech ) si mne asi nejvíce získala tím, s jakou lehkostí jsem díky spisovatelčinu nadání vstoupila do lidsky uvěřitelného příběhu několika lidí.
Jejich každodenní starosti jim mnohdy přerůstají přes hlavu a pomalu, plíživě pohřbívají to, co ve vztazích bylo čisté, svěží a nepostradatelné. A pak přijde "pecka do hlavy" a najednou je tu znovu ten vše prostupující pocit blízkosti k osobě v prioritním vztahu. Jaké by to bylo zapomenou a díky tomu znovu vzpomínat na to krásné ?
Myslím, že podobně to u čtení této knihy prožívá každý.
Vedlejší postavy silou svých osudů nezůstaly mimo. Celkové propojení se mi moc líbilo. Mít na sociálních sítích prababičku, jež ráda vkládá informace i fotografie musí být ovšem trochu nebezpečné :o))

Falda
15.07.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale čekala jsem ji lepší. Srovnala bych ji s autorčinou první knížkou. Není to nejlepší, co jsem kdy četla, ale nelituji toho, že jsem tak učinila :)

adelkas
13.07.2016 4 z 5

Příběh nic moc, čekala jsem něco dramatického, větší zápletku. Jednalo se o vzpomínky ze života. Musím pochválit autorku, že uměla hezky rozepsat příběhy lidi. Nejvíce mi bylo lito Elizabeth no a babička ta byla úžasná.

HŠ
12.07.2016 3 z 5

Do poloviny jsem to chtěla několikrát vzdát, ale bylo mi to líto, když už jsem se půlkou prokousala. Pak už mě to docela chytlo, ale žádný zázrak. Nebylo mi jasné, jestli je příběh o Alici, nebo Elisabeth.

SimonaP
09.07.2016 2 z 5

Knížka se mi moc nelíbila, přišlo mi to celé nějaké nafouklé, jako že se stalo bůhvíco, a ono skoro nic. Nevím, proč jí někdo nezrekapituloval těch uplynulých deset let? Prostě jsem té knížce nevěřila, chovala bych se určitě jinak na místě hlavní hrdinky i jejích blízkých.

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty