Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1770 1770

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

Micifuza
13.06.2017 5 z 5

Četla jsem všechny knihy od Liane.Téhle jsem se trochu vyhýbala ale nakonec patří hned po Sedmilhářkách k druhé mé oblibené knize.

sporran
11.06.2017 4 z 5

Souhlasím s čtenářkou pode mnou. Čtivá knížka, se zajímavou zápletkou... Je ten konec byl uspěchaný a přitažený ...

Manifest blech
11.06.2017 3 z 5

Oddechovka na klidné večery, konec mi přišel slabší.

Minoka
02.06.2017 4 z 5

Trošku zdlouhavější vyprávění, než se autorka dostane k jádru pudla, ale stále čtivé. Přečteno za jeden den, až tak se mi to líbilo :)

strippedd
01.06.2017 2 z 5

Trochu zklamání, což bych od autorky nečekala. Byla to sázka na jistotu, která se bohužel nekonala. Pointa příběhu zajímavá, ale přišlo mi to jen tlachání. Dlouho mi trvalo to dočíst s nadějí, že se něco změní a ono nic. Spisovatelce fandím dál, snad její další knihy, co mě čekají budou pro mě větším zážitkem.

Toňula
29.05.2017 4 z 5

Knihy této autorky se mi líbí stále více, konkrétně tato mě oslovila zatím nejvíce - originální téma příběhu, ve kterém hrdinka hledá sama sebe a znovu buduje vztahy nejen ke své rodině,ale i okolí. Navrácená paměť jí vrátí nejen část svého,i když trochu horšího já, ale zároveň ji spojí s tím mladším, nevinným a teprvě díky tomu je z ní zralá, zkušená žena,která dovede milovat i odpouštět, ale i bránit své přesvědčení a názory.

LahoferRose
14.05.2017 5 z 5

Musím říct, že tahle kniha mne opravdu dostala. Za necelé 2 měsíce se sama budu vdávat a v Aliciných vzpomínkách, jsem se viděla. Jak byla zamilovaná, myslela na ty vše dokazující drobnosti lásky, to teď prožívám i já. Vize, jak se to vše za 10 let změní o 180 stupňů mne natolik zdrtila, že jsem knihu proplakala a potřebovala jsem se přitulit ke snoubenci a říkat všechny ty malé, milostné hlouposti. Snad je to blížící se svatbou, snad jsem přecitlivělá, ale tato kniha se mi dostala do rukou v tu nejpříhodnější chvíli, aby mi obalila milující srdce plíživou nejistotou budoucnosti, možného ochladnutí citů. Je to reálné, je to dnes a denně a bolí mne to.
Pro mne je to naprostá srdcovka.

M100
03.05.2017 4 z 5

Kniha se čte dobře, začetla jsem se od začátku. Příběh se mi moc líbil.

JIVaJaH
02.05.2017 3 z 5

Mě tedy vůbec kniha nevedla k tomu, abych se zamyslela nad tím, co by bylo kdybych kvůli ztrátě paměti "přišla" o 10let. Ze začátku jsem si říkala, že je ta kniha zvláštní, divná, podivně napsaná, ale už jen to, že jsem ji přečetla není pro mě špatná. Navíc jsem se ke knize každou chvíli vracela, chtěla ji dočíst.... Občas mě pobavily Aliciny děti a hlavně Tom se svým vědeckým pohledem...na vše!
Hlavní hrdinka v té "nepraštěné"verzi byla pro mě silně nesympatická, afektovaná fiflena, její éteričtější já "před desti lety"mi bylo daleko sympatičtější.

JezinkaJ
01.05.2017 4 z 5

Život je krásný, nevyzpytatelný a barevný, když ovšem nejsme nenávratně zpovykaní a máme kliku. Alice kliku měla. Jo jo, kdo by to od hodiny stepu čekal, že má takovou moc. :-)
Nepřeskakovala jsem, bavilo mě sledovat Alici a vývoj jejího příběhu. Občas jsem se vyloženě bavila jejími úvahami narušenými ztrátou paměti. Občas mi jí bylo líto.
Sama jsem musela přemýšlet, co všechno bych nevěděla já a kolik vzpomínek by navždy zmizelo, protože už by mi je neměl kdo připomínat.
Příjemná kniha, příběh mi dobře vyladil duši, trošku rozervanou četbou "Jasno, lepo, podstín, zhyna".

prestiggio
17.04.2017 3 z 5

Žiadnu velku akciu nečakajte. Do knihy som sa začítevela na dve etapy. Potom ma to ale začalo bavit a zrazu koniec. Cast knihy je pisana ako dennik takze si ju davam do vyzvy.

Terry.89
15.04.2017 4 z 5

Opět autorka nezklamala a předložila důmyslně propracovaný příběh. Osudy všech tří žen u mě bezproblému vyvolaly zvědavost a vtáhly mě do příběhu.
Liane má velmi příjemný styl a její příběhy jsou s klidem uvěřitelné i v běžném životě. Už se těším, až se dostanu k některé z jejích dalších knih, které na mě trpělivě čekají v mé knihovně.

helabal
06.04.2017 4 z 5

Skvělý námět na knihu. Každý, kdo ji četl určitě pak začal přemýšlet, jak by vypadal jeho život, kdyby se mu z paměti vymazalo 10 let života. Ze začátku mi dělalo problém se do knihy začíst, ale po tomto přelouskání mě čekal velice napínavý závěr od kterého už jsem se nemohla odtrhnout. Za mě čtyři hvězdy.

Maarty
28.03.2017

Námět je zajímavý, ale já jsem se bohužel nezačetla.Přelouskala jsem půlku a knihu odkládam ...nehodnotím.

Agatha84
24.03.2017 2 z 5

Jsem strašně ráda,ze se jednalo jen o výpůjčku z knihovny a ze jsem nepodlehla reklamnímu tlaku. Přečteno jednou a naposledy. Nic zvláštního. Prosím přestaňte dávat označeni "bestseller" bezhlavě!

elisa194
19.03.2017 3 z 5

Pro mě tak 3 a půl hvězdičky. Do knihy jsem se nemohla pořádně začíst. Člověk čekal, co z toho nakonec bude,ale znovu bych si ji už nepřečetla.

sarka45
13.03.2017 5 z 5

Moc hezká kniha. Dobře se četla. Je ze života. Člověk si vlastně ani neuvědomí, jak moc se během času změní. Jak ho formují životní zkušenosti, prostředí, ve kterém žije, jeho nejbližší rodina, přátelé, okolnosti. Je dobré se občas zastavit, vnímat tyto změny, zkusit vše vidět s odstupem, nadhledem, zhodnotit, zda se jeho život ubírá tím správným směrem. Těžké, ale užitečné. Alici se to stalo nedobrovolně, ale naštěstí tuto zkušenost zužitkovala.

hajrys
13.03.2017 4 z 5

Známé vůně, naučené pohyby a střípky vzpomínek vynořujících se z temnoty paměti ... občas by neškodilo zapomenout na nějakou dobu. Jak jsme se změnili, jaké ideály jsme v průběhu času ztratili a hlavně, jak jsme psychicky a někdy i morálně zestárly. Dozrát a neztratit mladistvý nadhled ... To bych si vážně přála.

Jane007
03.03.2017 5 z 5

Dost drsná, místy deprimující knížka. Nicméně jsem ráda, že jsem ji přečetla. Doporučuji

zbožňuju_knihy
26.02.2017 5 z 5

Dobrý nápad na knihu. Super.

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty