Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459493/bmid_myslenky-za-volantem-hYi-459493.jpeg 5 1069 366

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

ste_mi
24.04.2022 5 z 5

Příjemné a nenáročné čtení, které vás pobaví. Přečteno za jedno odpoledne. Některé fejetony jsou opravdu spíše zamyšlením, jiné úsměvné, ale poslední fejeton je za mě TOP :-)

PeterBahn
19.04.2022 4 z 5

S kolegyní a dobrou známou jsme se před Velikonoci stavili v malém knihkupectví (nákup velikonočních pohledů). Známa neodolala a svému tatínkovi zakoupila milou knížku Marka Ebena, jenže ji zapomněla u mě v brašně a tak jsem ji vřadil do „tojboje“ aktuálně rozečtených knih (Bible Kralická – kontinuální čtení, M. Vargas - Rozhovor u katedrály a miniaturu F. R. Čecha o turné jeho kapely v Rusku).
Čtení Myšlenek za volantem (jež od poloviny pokračovaly hezky i bez volantu...:)), bylo příjemné a osvěžující. S postřehy páně Ebena se dá krásně souznít, napsal na papír to, co se většině lidí honí hlavou, když se kouká kolem sebe. To, že podobné pocity a dilemata prožívají i hlavy pomazané je milé a osvobozující…:). Milý počin!

99jana99
17.04.2022 4 z 5

Pana Ebena a jeho humor mám moc ráda, ale při čtení jsem se až tak moc nesmála. Asi by byla lepší audiokniha, kterou by pan Eben četl.

soukroma
17.04.2022 3 z 5

Čtení na jedno krátké odpoledne. Kupodivu se dá skutečně přečíst v kuse, pěkně za sebou, jak roky jdou. V prvních dvou letech mne nepříjemně zaskočilo převažující téma automobilů, ne že bych proti nim či souvisejícím postřehům něco měla, ale bylo to poněkud jednotvárné. V dalších letech aut ubylo a objevila se témata nová, ale byla jich jen přehršel, rozhodně rozptyl nebyl nijak velký a pointy taky nebyly příliš výrazné. Maně jsem si zavzpomínala na Nerudu či Čapka, to panečku bylo témat, to bylo point, to bylo počtení... Ale abych nekřivdila, to byli spisovatelé, zatímco Marek Eben asi toto umělecké odvětví uvádí na chvostu ostatních svých hlavních oborů činnosti.
Ale jednou formální náležitostí by se přeci jen od nich mohl nakazit - pěkně trefně každý sloupeček, fejeton, prostě samostatný textík pojmenovat. V tom je obrovské umění, krom snadnější orientace pro čtenáře - kdo kdy si bude pamatovat něco s titulem alias datem 17.3.2014 (datum mimo zahrnutý interval, aby někdo aktivně nehledal).
Jak jsem hledala zpětně první datum, padl mi ještě jednou zrak na předmluvu. Na to, že nemá autor rád takové náhlé tykání, to tady vzal vážně zhurta: tyká nám hned všem! Doufám tedy, že "milý čtenář" zahrnuje i čtenářky.
Dojmově a pocitově pro mne průměr, párkrát jsem se pousmála a přesně dvakrát dokonce zasmála. Kupodivu v samotném závěru o vrcholově kovidové návštěvě v supermarketu - tuhle zkušenost jsem si nechala ujít a, jak vidím, dobře jsem udělala...

kuky921
09.04.2022 5 z 5

Parádní knížka, už jsem se dlouho tak nezasmála. Pošta je úplně dokonalá.

jasnyj
07.04.2022 5 z 5

Krátké milé až noblesní humorné fejetony. Knížku jsem dostal k Vánocům a hned první fejeton mě pobavil, rozesmál a zároveň přivedl k zamyšlení o nutnosti všemu dát potřebný čas. Ten je můj nejoblíbenější.
Tento svazek jsem si hýčkal a četl po kouskách, aby mi vydržel hodně dlouho. Marek nezklamal a díky jeho knížce si kdykoliv můžu vytvořit příjemnou náladu ať je mi jakkoliv :)
Díky Marku

Glivuska
01.04.2022 5 z 5

Ze začátku jsem byla ke knize trochu skeptická, Marek Eben je generace mých rodičů (knihu mi půjčila moje tchyně) a přišlo mi, že jsem na knihu prostě “mladá” :) Knížka byla samozřejmě úplně skvělá, dokonce jsem se místy smála nahlas a představovala si Marka Ebena ve všech situacích, které popisoval. Bavily mě jak příběhy z minulého režimu, tak narážky na slavné osobnosti, schopnost Marka si ze sebe dělat srandu a dokonce i zmíňky o současném dění (covid, influenceři atd.). Jak někdo psal níže, doporučuji taktéž číst pomalu, ať vám kniha déle vydrží :)

Zdenas5
31.03.2022 5 z 5

Milé, vtipné, noblesní jako pan Eben.

wooloong
28.03.2022 5 z 5

Tenhle způsob laskavého a moudrého humoru mám prostě ráda. Některé fejetony byly skvělé a některé prostě jenom hodně dobré. Díky za krásné počtení, pane Ebene.

Formicka93
21.03.2022 5 z 5

Příjemná kniha na relax. Prostě chytrý humor Marka Ebena.

orson
20.03.2022 5 z 5

Vtipné fejetony s pointou, doporučuji dávkovat po kouskách, déle vám to vydrží :) Musím se mrknout na další Ebenovy knihy.

willy9203
20.03.2022 4 z 5

Formát krátkých fejetonů podávaných trefně a vtipně mi sedl. I když pro čtení před spaním je právě krátkost nebezpečná, protože si člověk řekne, že dá ještě jeden a ještě jeden. A najednou zjistíte, že jste chtěli jít sprát už před hodinou – něco jako, když máte před sebou obložený talíř. Ve většině názorů jsem se také s autorem shodl a když ne, nekazilo mi to dojem.

LejcaS
15.03.2022 5 z 5

Nádherná knížka, pohlazení po duši, šetřila jsem si každý fejeton, co se jen dalo, ale nakonec jsem se dobrala konce. Škoda...přála jsem si aby neskončila nikdy.

gordon13
11.03.2022 5 z 5

Příjemné počteníčko...některé fejetony byly celkem fádní, ale většina jich je skvělá a úsměvná. A ten poslední mě úplně rozsekal :-)

bararich8
07.03.2022 4 z 5

Příjemné oddychové čtení.

Marcik7
07.03.2022 5 z 5

Místy jsem neviděla na písmenka přes slzy smíchu. Jsme s panem Ebenem přibližně stejně staří a tak mnohé jím popisované situace jsou mi známé a blízké. A nevytrhla jsem samozřejmě ani jeden list...nebyl důvod.

aktijnov
22.02.2022 4 z 5

Milé pohodové čtení, u kterého se člověk chvíli směje, chvíli jen smutně pousměje.

Denny456
20.02.2022 3 z 5

Sloupky od různých lidí čtu rád. A vždy se hrozně špatně hodnotí, protože mají z logiky věci kolísavou úroveň. Marek Eben dokonce v této knize píše, že ty, co se vám nelíbí , tak se mají vytrhnout a vyhodit. Vtipné. :) No a celkově je to tak napůl, občas jsem se bavil a občas bych trhal.

Karoley
19.02.2022 5 z 5

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2021.
Bavila jsem se od začátku do konce! Miluju chytrý, laskavý humor pana Ebena. Jedna z těch knih, co zahřejí u srdce.

"Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám."

jprst
18.02.2022 3 z 5

Pohodové, ale jen průměrné čtení, nic extra překvapivého nebo originálního, v mém hodnocení někde mezi dvěma až třemi hvězdami. A dát pět hvězd jen proto, že autorem je Marek Eben, kterého si jinak vážím, by mi připadalo dosti pokrytecké.