Myšlenky za volantem ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459493/big_myslenky-za-volantem-hYi-459493.jpeg 4.5810
Nahrávám...

Komentáře (290)

Kniha Myšlenky za volantem

faba
předevčírem

Marek Eben je jeden z mála, který neurazí. Už od mládí, Kamarádi, jeho písničkářské trio (píseň Praha 1581 je super), Plovárna!, i jako moderátora ho můžu... Každý má světlé i horší dny. Tato kniha, kterou jsem přečetl při hlídání vnoučat, mě moc neoslovila. Něco ano, něco ne, něco vůbec. Možná jako audikniha, to má jiný rozměr, ale takto...
Normální kniha, která se prodává, protože Eben.
Souhlas s "soukroma".

p.s.: kdybych trhal, jak doporučuje autor, zbylo by pár stránek :-) , :-(

radus
06. května

Bylo to takové zajímavé, nenáročné čtení o tom, co se Markovi honí v hlavě. A jak tímto úsměvným čtením procházím, vidím, že tam mám občas stejné blbosti jako on :-D Určitě žádné stránky nebudu vytrhávat, každý ten fejeton má nějakou myšlenku...


VercaV
04. května

Poslechnuto jako audiokniha.
Byla to moje první zkušenost s audioknihou. Četl ji sám pan Eben a bylo to moc krásné poslouchání. Jednak mám jeho hlas ráda, tak i samotné fejetony byly krátké a skvělé. U několika sem se pousmála nebo dokonce i zasmála. V první půlce to bylo zaměřeno více ohledně aut a řízení, ale v druhé půlce již myšlenky byly z běžného života.
Myslím, že je to takový pohodový poslech, někam na cestu či k domácím činnostem. Některé storky byly že života, jiné zas ukázaly kousek minulosti jak co dřív fungovalo. Líbily se mi fejetony o vánocích, kovid nákupech nebo jak dřív probíhaly diskuze bez googlu.

Kuci12
28. dubna

166 stránek - hmm, krátké, přečtu to, ale asi to nebude mít děj, takže to bude spíš o ničem než o něčem...... Takhle hloupě jsem si duchu odsoudila knížku, které ale v sobě má velké "něco". Je to vtipné, chytré, sarkasticky upřímné a hlavně pravdivé. Jako dobrý dezert po náročném dni.

"Mně se zdá, že pokud chcete něco opravdového dostat, musíte riskovat. Musíte se tomu druhému vydat všanc a doufat, že on to udělá taky. Bezpečné to není, ale také to není silikonové."

ste_mi
24. dubna

Příjemné a nenáročné čtení, které vás pobaví. Přečteno za jedno odpoledne. Některé fejetony jsou opravdu spíše zamyšlením, jiné úsměvné, ale poslední fejeton je za mě TOP :-)

PeterBahn
19. dubna

S kolegyní a dobrou známou jsme se před Velikonoci stavili v malém knihkupectví (nákup velikonočních pohledů). Známa neodolala a svému tatínkovi zakoupila milou knížku Marka Ebena, jenže ji zapomněla u mě v brašně a tak jsem ji vřadil do „tojboje“ aktuálně rozečtených knih (Bible Kralická – kontinuální čtení, M. Vargas - Rozhovor u katedrály a miniaturu F. R. Čecha o turné jeho kapely v Rusku).
Čtení Myšlenek za volantem (jež od poloviny pokračovaly hezky i bez volantu...:)), bylo příjemné a osvěžující. S postřehy páně Ebena se dá krásně souznít, napsal na papír to, co se většině lidí honí hlavou, když se kouká kolem sebe. To, že podobné pocity a dilemata prožívají i hlavy pomazané je milé a osvobozující…:). Milý počin!

99jana99
17. dubna

Pana Ebena a jeho humor mám moc ráda, ale při čtení jsem se až tak moc nesmála. Asi by byla lepší audiokniha, kterou by pan Eben četl.

soukroma
17. dubna

Čtení na jedno krátké odpoledne. Kupodivu se dá skutečně přečíst v kuse, pěkně za sebou, jak roky jdou. V prvních dvou letech mne nepříjemně zaskočilo převažující téma automobilů, ne že bych proti nim či souvisejícím postřehům něco měla, ale bylo to poněkud jednotvárné. V dalších letech aut ubylo a objevila se témata nová, ale byla jich jen přehršel, rozhodně rozptyl nebyl nijak velký a pointy taky nebyly příliš výrazné. Maně jsem si zavzpomínala na Nerudu či Čapka, to panečku bylo témat, to bylo point, to bylo počtení... Ale abych nekřivdila, to byli spisovatelé, zatímco Marek Eben asi toto umělecké odvětví uvádí na chvostu ostatních svých hlavních oborů činnosti.
Ale jednou formální náležitostí by se přeci jen od nich mohl nakazit - pěkně trefně každý sloupeček, fejeton, prostě samostatný textík pojmenovat. V tom je obrovské umění, krom snadnější orientace pro čtenáře - kdo kdy si bude pamatovat něco s titulem alias datem 17.3.2014 (datum mimo zahrnutý interval, aby někdo aktivně nehledal).
Jak jsem hledala zpětně první datum, padl mi ještě jednou zrak na předmluvu. Na to, že nemá autor rád takové náhlé tykání, to tady vzal vážně zhurta: tyká nám hned všem! Doufám tedy, že "milý čtenář" zahrnuje i čtenářky.
Dojmově a pocitově pro mne průměr, párkrát jsem se pousmála a přesně dvakrát dokonce zasmála. Kupodivu v samotném závěru o vrcholově kovidové návštěvě v supermarketu - tuhle zkušenost jsem si nechala ujít a, jak vidím, dobře jsem udělala...

1 ...