Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1069 366

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

Dimas
30.06.2021 5 z 5

Moc milá knížka…

Majdoslava
29.06.2021 5 z 5

Kéž by bylo více mužů s tak vytříbeným humorem jako je pan Eben.

Lososovýkvítek
26.06.2021 4 z 5

Celkově mám ráda Ebena i jeho humor. Kniha se mi četla hezky. Vtipná, milá, pohodová..

andrii24
24.06.2021 5 z 5

Nebe pro čtenáře, s mraky příhod. Z pera reka filozofie života, aristokrata slov.

Jirinamac
22.06.2021 5 z 5

Knížku jsem vyslechla v audio vyprávění autorem. Některé vzpomínky mám stejné (jsme stejně mladí), jen bych je nedokázala tak vtipně podat. Doporučuji na odreagování při blbé náladě. :-)

hs777
20.06.2021 5 z 5

Noblesní, kultivované a milé, stejně jako Marek Eben.

daja51
16.06.2021 5 z 5

Laskavý a noblesní humor, který prostě patří k Marku Ebenovi - velká spokojenost, doporučuji.

Marcela52
14.06.2021 5 z 5

Velmi příjemné odlehčení do dnešní uspěchané doby. Myslím si, že se Marku Ebenovi podařilo vybalancovat inteligentní humor s nostalgickými vzpomínkami tak, že se nejen pobavíte ale i zamyslíte nad některými absurditami dnešní doby. Přečetla jsem na doporučení kamarádky, a dobře jsem udělala. Dobré věci se mají šířit, takže doporučuji všem kteří potřebují zlepšit náladu a nejsou pohodlní i trochu zrevidovat zavedené rituály. Občas je potřeba uklidit nejen šatník, ale i v duši...

mol378
14.06.2021 4 z 5

Vesměs chytré, úsměvné, vtipné, roztomilé, místy nostalgické pro naši generaci, prostě jako Marek Eben sám. Avšak - nenadužívat. Poslechnout si to v jednom zátahu je místy až kontraproduktivní, stejně jako nedávné šílenství nasazovat Marka Ebena k moderátorství kdejaké tchořoviny jako záruku jejího povznesení. Myslím ale, že se tomu poslední dobou sám efektivně brání a dobře dělá. Je totiž také moudrý, což se i v této knize sem tam nevtíravě projeví. Ano, potěšil mě - opět.

Makyyy
12.06.2021 5 z 5

Výborné.Mám p.Ebena moc ráda pro jeho humor a vytříbený jazyk.V mnoha kapitolách mi mluvil z duše. Pobavil mě květákem,vánočním cukrovím a balením dárků.Velmi doporučuji!

Dela111
01.06.2021 5 z 5

To byla krása...
Pan Eben se s námi podělil o své zážitky a svůj pohled na každodenní dění. A protože je mu vlastní inteligentní a vlídný humor, je to počtení trefné, milé a vtipné.
Kdo má rád Marka Ebena a jeho jedinečný noblesní projev, doporučuji audioknihu. Načetl ji sám a zážitek je tím umocněný.
Tato knížečka vás potěší, zvedne vám náladu a zpříjemní den :-).

knihovniceS
28.05.2021 4 z 5

Dočetla jsem útlou knížku Myšlenky za volantem. Marka Ebena mám moc ráda, má kultivovaný projev a jemný humor, který najdeme i v jeho „Myšlenkách“ či sloupcích, jak on je nazývá. Postřehy z denního života nejen šoféra. Moc pěkné čtení. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

Ditules
28.05.2021 4 z 5

Útlá knížka dvoustránkových fejetonů na různá témata - běžná i závažná, doprovázená typickým stylem pana Ebena. Jednotlivé fejetony jsou opatřeny přesným datem vzniku - první je z roku 2014, poslední z jara 2020, kdy už jsme žili v době covidové...

evonra
25.05.2021 5 z 5

Noblesní Marek Eben, tak jak ho známe a máme rádi. Se svou typickou elegancí a skvostnou češtinou popisuje věci běžné a všední a najde se zde asi každý :)
Fejetony se mi líbily všechny bez výjimky, přesto ten o popisu dálnice Praha-Karlovy Vary, tak tam jsem až slzela smíchy, jak já ho chápu a rozumím ...
A že Marek Eben je takový náš český Robert Fulghum, to je pravda pravdoucí, proto si moc přeji, aby nám ještě nějaké své myšlenky za volantem nabídl k dalšímu čtení ...krásné.

AduskaV
22.05.2021 5 z 5

Chytré, vtipné a pravdivé :) Chovám pana Ebena ve velké úctě. Takových jako on je žel pomálu.

Olous1
18.05.2021 5 z 5

Marka Ebena mám moc ráda,je to moc sympatický chlapík.Jeho kniha se četla jedním dechem.Bylo to takové pohlazení po duši. Učinění lék na nervy. Za mě 100%,a doporučuji.

iška
16.05.2021 5 z 5

Velmi příjemné čtení - pěkně jsem si jej dávkovala po večerech jako lék. Škoda, že jsem tuto medicínu již doužívala. Humor a noblesa pana Ebena mě prostě vždy dokáže okouzlit.

tittanie
14.05.2021 5 z 5

Knihu jsem původně číst asi ani nechtěla. Ale vyskočila na mě na databázi. A jsem ráda, že jsem si s ní zpříjemnila čas v práci. Krásné a velice milé čtení, plné myšlenek k zamyšlení a zasmání. I audiokniha byla velice sympatická, načtená autorem.

Péťa1950
13.05.2021 3 z 5

Fejetony o životě psané s nadsázkou. I když vypadají jednoduše, musíte být ve střehu, aby vám některé myšlenky a vtipy neunikly. Pohodové čtení.

namornice
12.05.2021 5 z 5

Marka Ebena mám moc ráda - je to takový český Robert Fulghum.  Myšlenky za volanten to je typický Eben se svým laskavým humorem a krátkými a humornými postřehy na nejběžnější témata všedních i méně všedních dní.
Psloucháno jako audiokniha načtena panem Ebenem samotným, jehož verbální projev je naprosto dokonalý. Rozhodně doporučuji.

Letní a zimní gumovrat je naprosto geniální fejeton a mě rozesmál nahlas.

humor fejetony sloupky

Marek Eben
česká, 1957
2020  90%Myšlenky za volantem
1990  85%Brnkání na duši
2012  91%Na plovárně s Markem Ebenem
2015  97%Marek Eben a hosté Na plovárně
2006  72%Život sedmkrát jinak

Kniha Myšlenky za volantem je v

Přečtených1 465x