Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1073 367

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

jprst
18.02.2022 3 z 5

Pohodové, ale jen průměrné čtení, nic extra překvapivého nebo originálního, v mém hodnocení někde mezi dvěma až třemi hvězdami. A dát pět hvězd jen proto, že autorem je Marek Eben, kterého si jinak vážím, by mi připadalo dosti pokrytecké.

janina66
16.02.2022 4 z 5

(audiokniha)
Skvěle namluvená právě Markem E., čtená pohodově a citlivě. Některé myšlenky byly úžasné, plné životního optimismu. Ovšem ty nové, covidové apd., nakupování v supermarketu, tak ty mě trochu nudily. Ty starší, o psech, autech a manželce jsou pohlazení po duši.

hrona
12.02.2022 5 z 5

Laskavé, milé, neskutečně trefné a myslím, že ještě na dlouhé roky stále aktuální. Témata jsou různorodá, nenásilná, svým způsobem naprosto obyčejná. S Markovým náhledem na svět naprosto ve všem souhlasím. Jednoznačně doporučuji pořídit si knihu v audio formě. (vydal Témbr) Sám pan Eben celou tuto knihu prezentuje svým přednesem, v režii Jana Jiráně a krásně podbarveno instrumentálním melodiemi Bratří Ebenů. Zážitek je díky tomu naprosto dokonalý, troufám si říct stoprocentní a všechny tyto úvahy jsou prezentovány přesně, tak jak je autor zamýšlel. Spousty knh mám tzv.na jedno použití. Tuto si myslím, že zařadím mezi osvědčené klasiky a minimálně ob rok se k ní s chutí vždy vrátím. Děkuji

martisko3
09.02.2022 5 z 5

Krásné, milé, vtipné, dočteno s úsměvem na tváři. S mnoha fejetony naprostý souhlas!

Aliii
02.02.2022 5 z 5

Laskavý humor, nadhled, vtipné komentáře každodenního života a mě velmi blízké názory a postoje kultivovaného Marka Ebena nemohly zklamat. Hledáte-li pohlazení po duši a chcete mít při čtení úsměv na tváři, určitě si povídky přečtěte.

levac
02.02.2022 5 z 5

Též doporučuji jako audioknihu, člověk po celém dni nechá odpočinout očím a když čte knihu autor sám, je o zážitek víc.

Hana62
01.02.2022 5 z 5

Splnilo očekávání. Pohlazení po duši, občas slzy od smíchu, uznání a respekt nad Markovým postojem k životu. Škoda, že fejetonů nebylo víc....

harena
31.01.2022 5 z 5

Audio:
Audioknihu načetl Marek Eben sám a byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Jeho fejetony jsou psané s humorem, vlídností a láskou, je to krásné pohlazení po duši. Užila jsem si všechny jeho příběhy, mít knihu, nevytrhla bych ani jeden list. Příběhy ze života plné laskavého humoru jsou v této divné době moc potřeba a děkuji za ně.

Štěpinambura
31.01.2022 5 z 5

Humor Marka Ebena se nikdy nezapře.

tulipi
29.01.2022 5 z 5

Milé povídky plné laskavého humoru a typického inteligentního pohledu pana Marka Ebena, které vás prostě a jednoduše pobaví.
Maličko mi vadilo provedení s kroužkovou vazbou (listy se hůře obracejí) a nápad vytrhávat listy povídek, které se vám nebudou líbit, ale jinak jednoznačně palec nahoru.

helenkan
29.01.2022 5 z 5

Parádní čtení. Skvěle jsem se pobavila i zasmála. Máte blbou náladu? Tohle vám jí určitě vylepší.

rex522
28.01.2022 5 z 5

naprosto famózní kniha, už jsem se dlouho tak nezasmála, inteligentní humor, doufám že pan Eben napíše další

ivanaci
22.01.2022 4 z 5

Paráda

Besa
20.01.2022 5 z 5

Marka Ebena mám rada, jeho inteligentný humor a uhladené spôsoby. Knihu som počúvala v audio formáte a bavila som sa. Keby som ju mala v papierovej forme, určite by som nevytrhla ani jeden jediný list :)

zaranda
20.01.2022 5 z 5

Luxusní záležitost. U mnohých kapitol jsme se smáli nahlas. Vyzdvihuju zvláště zeleninovou zahrádku, vánoční cukroví nebo dezinfekce, ale to zdaleka nejsou jediné skvosty této knížky :-)

simaja
19.01.2022 5 z 5

Parádní knížka, u historky o nákupu v době covidové jsem slzela smíchy :-)

bamba
18.01.2022 5 z 5

Kráľovsky som sa bavila a nielen preto, že sme v rodine mali hráškovozeleného trabanta. Ďakujem pobavilo a phladilo.

lagina
15.01.2022

Miluju pana Ebena, jako to musí splnit to co čekám :-)

DagmarMo
14.01.2022 5 z 5

Moc hezke, kratke sloupecky, Eben si na nic nehraje, idealni pro pozvednuti nalady.

JiříM
10.01.2022 5 z 5

Nečekal jsem to, ale bavil jsem se.

humor fejetony sloupky

Marek Eben