Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1069 366

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

barunka66
30.09.2023 5 z 5

Klasický Markův humor, pro zasmání i pro přemýšlení. Děkuji!

twigxi
23.09.2023 4 z 5

Krasne cteni od krasneho cloveka.

jardaplsek66
22.09.2023 5 z 5

Ebena považuji dlouho za nejlepšího a nejslušnějšího českého moderátora. 100%

Havrnka
14.09.2023 5 z 5

Humor pana Ebena je jedinečný!

zweedy
19.08.2023 5 z 5

Prostě skvělé.
Což o to, gumy, o ty mi se postaráme. Horší je to s dušemi. V tom kostele si člověk duši aspoň trochu dohusti - ne, že by neměla záplaty, to určitě má, ale když ji dohustite, někam na tom dojedete.

A předvolební sliby... oni si předsevezmou, že si nevezmou a pak si přecevezmou.

Alice76
28.07.2023 5 z 5

Vtipná, milá a oddechová četba s krátkými kapitolkami.

alef
25.07.2023 4 z 5

"Ačkoli se všeobecně má za to, že jsem člověk klidný, není to úplně pravda."

Je to tak, pan Eben je známý svým jemným humorem, vysokou jazykovou kulturou, prostě, jako člověk kultivovaný, a přesto, jak brzo zjistíte, i on občas kleje :-), a to má co do činění, jak správně z názvu knihy vytušíte, s volantem, resp. s některými "pocity" člověka, který nemá rád neslušnost, a přesto za volantem občas taky zuří :-) ...

Knížku jsem s sebou vzala na dovolenou a bavila jsem se!
Na začátku to vypadalo, že je to to hlavní, co má tato malá knížečka za cíl, brzo jsem ale zjistila, že přeci nabízí ještě něco ... že má svou přidanou hodnotu ...
Asi nejvíc se mi na "myšlenkách" líbilo to, co se mi na panu Ebenovi líbí vždycky - je to totiž jeho značka - za všech okolností, ať už řekne nebo dělá cokoliv, vždycky všechno vyzní opravdu a téměř bez výjimky, pozitivně! Je to proto "můj" člověk :-).

Výsledkem v téhle knížce pak je, že vznikl takový malý sborníček - společenských postřehů, a protože dnes je doba sdílení, tak je pan Eben s námi čtenáři sdílí, a to je moc dobře, že to udělal, protože on to umí opravdu s grácií, ať už přemýšlí o letních vzorcích na pneumatikách, vánočním cukroví, nebo nesnesitelné pubertě, je to vždycky jen pár minut, taková skoro letmá myšlenka, ... z které se ale nakonec vyklube skoro filozofické přemítání ...

Díky, za pěkné chvíle na pláži! :-)

Aligator805
04.07.2023 5 z 5

Milé, příjemné pohlazení po duši. Krásný a kultivovaný projev pana Ebena. A taky zajímavý nápad s kroužkovou vazbou. To vše dělá z této knihy laskavé čtení. A vážně jsem neměla potřebu se zbavit ani jedné stránky.

Kabuky
24.06.2023 5 z 5

Velmi kvalitní kniha. Přečteno jedním dechem.

Lele61
20.06.2023 5 z 5

Soubor drobných zamyšlení a kratičkých fejetonů Marka Ebena je celý prodchnutý laskavým humorem a také patřičným nadhledem. Celkově jde o velmi příjemné pohodové a oddechové čtení, které však čtenáře zároveň nutí i k zamyšlení nad některými všedními věcmi. A ještě k neobvyklé vazbě (kroužkový blok) a výzvě samotného autora musím podotknout, že jsem absolutně NIC nepovažoval za nutné z knížky vytrhnout a zůstala tak ve zcela původním stavu :-)

slunicko1958
18.06.2023 4 z 5

Mám přečteno poměrně rychle, ale nevím, co jsem přečetla. Knížku nebo blok? Vazba se mi opravdu nelíbí a to je asi tak jediné, co mohu vytknout.

Některé fejetony jsou jemně veselé, jiné výrazně veselé (mě nejvíc rozesmálo martyrium při nakupování v době covidové). Marek Eben má obrovský dar, že se umí vyjadřovat kultivovaně, výstižně a s nadhledem. Připomněly se mi fejetony Františka Nepila Dobré a ještě lepší jitro. Podobně laskavé čtení...

magnolia
16.06.2023 4 z 5

S koupí jsem dost dlouho otálela, kvůli pocitu, že M.E. "na živo" mi už trochu vadí. A teď ji mám přečtenou za dva večery a jedno ráno a musím přiznat, že mě potěšila i několikrát rozesmála nahlas. Fejetonky nemají názvy, jsou jen datované. K vazbě knížky musím napsat, že takovou bych uvítala spíš u kuchařských receptů nebo u návodů na ruční práce (aby zůstaly pěkně otevřené), tady ne. Mohla to být taková pěkně padnoucí a lehoučká knížka do ruky a místo toho je to zbytečně pohyblivé, spíše šanonu podobné něco. A ten autorův důvod-úvaha-nabádání (vím, nadsázka) o trhání nevyhovujících stránek, to nevylepšuje. A ještě abych se bála, že při půjčování v knihovně dojde k opaku - vytržení těch povedených! Doufám, že knížka vydrží celá, pobaví i ostatní a další Myšlenky budou vydané jinak.

rafan65
28.05.2023 5 z 5

Krásná kniha která pohladí po duši. Krátké fejetony ze kterých sálá autorova moudrost a obrovský nadhled nad věcí. Každá povídka má něco k zamyšlení ale určité pasáže jsou taky hodně humorné a čtenář se parádně baví. Pana Ebena mám moc rád, považuji ho za jeden ze skvostů našeho národa.

SimonaA.
25.04.2023 5 z 5

Ani já jsem nevytrhla nic.. což bych tedy neudělala nikdy. Příjemná oddechovka, někdy milé, někdy jsem se řezala smíchy, každopádně je to něco, co by měl mít každý doma a nebo aspoň tip na dárek, kterým nikdy nikoho nezklamete.

Dada077
02.04.2023 5 z 5

(audio čítal sám autor)
Vtipne a inteligentne okomentované trebárs mená detí Kardašianky, návšteva autoservisu, alebo dezinfekčné proticovidové opatrenia zakúšané na vlastnej koži v hypermarkete. Bolo počuť, ako sa kvalita zápiskov rokmi zlepšovala, čím sa stali posledné kúsky tak trefné a zábavné, až mi bolo ľúto, že tri hodinky času čítania uplynuli.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

I když pana Ebena nijak nevyhledávám, tak jeho fejetony byly právě na cbdb chváleny, tak jsem si řekla, že si jeho knížku přečtu. A moc mile mě potěšila a překvapila. Jak už bylo vícekrát zmíněno jeho lehký humor a myšlenky snad každému musí vykouzlit úsměv na tváři a já za to moc děkuji.

KateTheBlogger
19.03.2023 5 z 5

Příjemné čtení ke kafíčku, kdy chcete přijít na jiné myšlenky a trochu se pobavit.
PS: Po přečtení mi v knize zůstaly všechny stránky. :-)

simona8022
18.03.2023 5 z 5

Škoda, že pan Eben nepíše víc, třeba i jen sebrané fejetony, povídky..sedlo by mu to :)
Děkuji za nemálo zpříjemněných chvil s knihou!

barbora5058
13.03.2023 5 z 5

Moc hezké, výstižné, parádní oddechovka.

MatBla
09.03.2023 5 z 5

Jojo, Marek nezklame.
Miluji jeho humor, chtěla bych ho mít doma, klidně i jako bráchu.

humor fejetony sloupky

Marek Eben
česká, 1957
2020  90%Myšlenky za volantem
1990  85%Brnkání na duši
2012  91%Na plovárně s Markem Ebenem
2015  97%Marek Eben a hosté Na plovárně
2006  72%Život sedmkrát jinak

Kniha Myšlenky za volantem je v

Přečtených1 465x