Myslela jsem, že tě znám

Myslela jsem, že tě znám https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418307/bmid_myslela-jsem-ze-te-znam-VEI-418307.jpg 4 286 111

Na čí stranu se postavíte, když na tom opravdu záleží? Když Julesina dcera Saffie obviní Hollyina syna Saula z šokujícího činu, je to vůbec poprvé, co je dlouholeté přátelství těchto dvou žen ohroženo. Nic Holly nepřesvědčí o tom, že je její syn vinen. Jules má na druhé straně třináctiletou dceru, která je už nějakou dobu očividně traumatizovaná. Zatímco se obě přítelkyně snaží vše vyřešit v klidu a bez policie, vyplouvají na povrch další odhalení. Všechno, co doteď obě považovaly za pravdu, se otřásá v základech, a jejich přátelství je čím dál křehčí. Když jedno z dětí zmizí, nabírá celá situace mnohem temnější obrátky. Komu vlastně můžou věřit? Holly a Jules zjišťují, že lidé kolem nich jsou jiní, než jací se zdáli být. Dokonce i ony samy. Přátelství versus mateřství. Čemu dají přednost, když jde do tuhého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

I Thought I Knew You , 2019

Beky
08.10.2020 1 z 5

To jako fakt je celá kniha jenom o jedné malé hnusné lži?!
Fakt se tam neděje nic dalšího, co by čtenáře mohlo zajímat?!
To se teda silně nepovedlo. Nuda, nuda, nuda.

Kamili
19.08.2020 3 z 5

Až moc dlouho jsem se knihou prokousávala. Nebavily mě neustálé vnitřní monology obou matek, co by kdyby. Závěr už byl lepší a měl spád. I podle hodnocení vidím, že si své fanoušky kniha našla, ale já hodnotím jako průměr.

Januli
04.08.2020

Moc dlouhé a roztahane. Jednání matek trochu nepochopitelné aspoň pro mě. Myslím, ať už u Holly nebo Jules, bych situaci asi řešila jinak. Logicky, každá matka háji své dítě, ale na místě Holly, kdybych se dozvěděla, že můj syn někoho znásilnil, tak bych nechodila kolem něj po spickas a určitě se hned pátrala dozvědět více. A dost mě překvapilo, že když Frea (nevlastní dcera Holly) byla nejlepší kamarádka Saffie, tak že se jí na nic neptali... No za mě průměr.

Lejdus
30.07.2020 3 z 5

Některé pasáže v knize mne moc nebavily. Psaní z pohledu dvou žen byl zajímavý, ale jediné, co mne zajímalo bylo to, jak to tedy dopadne. Kvůli tomu jsem knihu dočetla, jinak bych ji asi odložila v první třetině. Každý si chce chránit své dítě a je přesvědčený o své pravdě - nevidí nic jiného než jen vlastní zájem. Ale to tak v životě prostě je a dokáže to i nejlepší přátele od sebe odtrhnout.

Magdyla.8
14.07.2020 3 z 5

Sledujeme zde příběh dvou žen. Dvou nejlepších přítelkyň na život a na smrt. Celou knihu vás provází svými nezdary, myšlenkami na výchovu a nad tím zda jsou dobré matky. Nevšimla jsem si ani jiných forem vyprávění. Trochu mi chyběl popis přátelství mezi ženami, nevěřila jsem tomu přátelství, že je pevné jak skála. Vyprávění mi zkazil trochu odpouštěcí happyend a Hollyina neschopnost řešit problémy.

micha-ella
05.07.2020 4 z 5

Mně se to líbilo už od začátku, celou dobu jsem si říkala, že tahle knížka plná emocí je na pět hvězdiček. Trochu mi vadil až konec - rozmazávání, poučné opakování a sebezpytování obou kamarádek, vzájemné odpouštění... Kdyby byl konec jiný, příběh by měl ještě větší sílu, ale určitě doporučuju.

Dixinka
28.06.2020 5 z 5

Kniha má děj a zápletka je zajímavá

Market-k-a
26.06.2020 4 z 5

Základním kamenem tohoto rodinného dramatu jsou dvě matky, chránící své děti stůj co stůj. Dvě ženy, které staví své děti vysoko nad své partnery i nejlepší kamarádky. Dcera (13) jedné obviní syna (16) druhé ze znásilnění. Každá svému dítěti bezmezně věří, ale jedno musí logicky lhát... Z knížky sálá ponurá atmosféra, každá z postav ukáže ve vypjaté situaci své nejhorší já. Čím dál člověk čte, tím více zvratů se objeví. Doporučuji pro milovníky psychologických thrillerů.

Toňula
09.06.2020 5 z 5

Pokud je tato kniha autorčinou prvotinou, tak klobouk dolů - čtivá od začátku do konce, příběh vyprávěný dvojím pohledem, přičemž jednou v první osobě a podruhé ve třetí osobě ( toho jsem si vzhledem k zaujetí příběhem vůbec nevšimla). Ke konci sice trochu klišovité odhalení, ale přesto to neubralo na zajímavosti celého vyprávění.

Hella
09.06.2020 3 z 5

Na můj vkus byla kniha příliš roztahaná a hlavní hrdinka Holly pro mě velmi nesympatická. I když uznávám, že v tom může být i moje neochota uznat, že i kluci si mají hrát s panenkami, nebo fakt, že chudák kluk nesměl sladkosti, ale musel povinně jíst samé zdravé věci. Ani Hollyin vztah k synovi nebyl podle mého názoru zrovna zdravý....raději se ho nezeptá, aby se ho nedotkla? No, ne.

JessieEx
05.06.2020 5 z 5

4,5*
Sice pomalejší rozjezd, ale jinak super čtení.
Akorát mi vadilo, že Saffie se nechovala na 13 let ani omylem a její máma s ní ani jako se třináctiletou nejednala...
Taky jsem víc sympatizovala s Holly a to jen proto, že byl příběh z jejího pohledu vyprávěný v ich formě.
Jinak nemám výtek. K podobnému tématu (obvinění ze znásilnění) jsem četla knihu Manželka od Alafair Burke a chystám se na Desátý kruh od Jodi Picoult.

lucie2371
28.05.2020 5 z 5

Jedna z vůbec nejhezčích a nejnapínavějších knih jaké jsem kdy četla.
Kniha plná emocí, která vás pohltí a máte pocit, že ji musíte přečíst za jediný den, aby jste zjistili, jak to celé vlastně bylo.
Rozhodně doporučuji!

petula22
26.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla velká paráda!!! Ta knížka se čte sama!!! Je zbytečné opakovat, již několikrát vyřčené, prostě PŘEČÍST!

Arwen777
19.05.2020 3 z 5

Silné téma, to je bez diskuze. Ale stejně jako pro některé čtenářky přede mnou, ani pro mě nebylo zpracované tak, abych mohla říct, že to byla bomba. Myslím, že se z toho dalo dostat i víc, já jsem bohužel také některé pasáže přeskakovala očima...
Znásilnění a sexuální vydírání dítěte je strašná věc, tady ale podle mě nebylo dostatečně rozebráno, zdálo se mi, že to bylo tak lehce přeskočeno, protože oběť byla vlastně v pohodě. To se mi zdá nepravděpodobné. Obvinění ze znásilnění a jeho důsledky byly vylíčeny lépe, málokdy se řeší postavení obviněného a následky na zbytek života.
Docela zajímavý byl vývoj přátelství obou matek, ale jak tu někdo podotkl, na mě byl konec až moc přeslazený a nepravděpodobný.
Takže celkově přečteno, ale žádnou velkou stopu na mě kniha nezanechala.

jasmína
15.05.2020 5 z 5

Nevím, proč jsem se ze začátku knihy nemohla pořádně začíst, ale zhruba od sté strany jsem se nemohla odtrhnout a věřím, že autorka ještě pár knih, takhle zajímavých a napínavých, napíše.

Kakajko
03.05.2020 3 z 5

Zajímavé téma, ale něco mi tam chybělo, dokonce jsem i přeskakovala text, což se mi stává zcela výjimečně.

Kekik
02.05.2020 5 z 5

Geniálně napsaný psychologický román. Stránky ubíhaly jedna za druhou, jak nejrychleji to šlo, natolik mě příběh uchvátil. Přiznávám, že by neuškodilo pár stránek osekat, ale to nic nemění na faktu, že tohle je povedená kniha.
Do detailů promyšlený příběh. Za mě doporučení.

Kamilajznik
30.04.2020 3 z 5

Kniha se mi vesměs líbila, ale některé pasáže mi přišly nudné, já nevím zbytečné... Začátek byl velice slibný a to téma zajímavé, ale pak to prostě ňák vázlo...

berila
27.04.2020 4 z 5

Opravdu vynikající psychothriller, až z toho mrazí, co může způsobit obvinění.

Nany_cz
21.04.2020 5 z 5

Naprosto úžasná kniha o tom, co vše může způsobit jedno obvinění. Kniha je velmi čtivá a stránky tak ubíhají velmi rychle. Jakmile se začtete, potřebujete co nejdříve vědět jak vše dopadne. Doporučuji, tohle stojí za přečtení!

thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Penny Hancock
anglická
2019  84%Myslela jsem, že tě znám

Kniha Myslela jsem, že tě znám je v