Mých tisíc životů

Mých tisíc životů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353954/bmid_mych-tisic-zivotu-c9X-353954.jpg 4 241 86

„Těch tisíc životů uplynulo rychle, až příliš rychle – uběhly stejnou rychlostí, jakou jsem řídil auta.“ Víc než jen autobiografie. Vyprávění o výjimečném a šťastném životě. Nula! Divnej ksicht! Ohyzda! Takhle častovali Jeana-Paula Belmonda francouzské divadelní kapacity v jeho začátcích a směle mu prorokovali: „Nikdy nebude na divadelní scéně nebo ve filmu držet žádnou ženu v náručí.“ Nemohli se mýlit víc. Skončily v ní všechny krasavice světového filmu, včetně obávaných italských tygřic, jako byly Claudia Cardinaleová, Sophia Lorenová a Gina Lollobrigida. V této osobité vzpomínkové knize Belmondo vypráví o svém šťastném dětství, o úporném boji, který vedl za svůj sen stát se hercem. O své životní vášni – boxu, rychlý autech, ztřeštěnostech a kaskadérských kouscích. O svých životních partnerkách a láskách, o milované rodině, o spolupráci s velikány filmu. Život se mu zdál snadný a zářivý i přes všechna dramata a kruté ztráty. Nejdůležitější pro něj bylo bavit se a hrát si. Byl přesvědčen, že komediant má velké privilegium: právo zachovat si mládí. Zůstat dítětem a vytvářet iluzi, libovat si v přítomném okamžiku.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Práh

Mille vies valent mieux qu'une , 2016

1amu
22.01.2019 1 z 5

Nechce se mi věřit, že můj velký oblíbenec se zúčastnil práce na snůšce banalit, což nasvědčuje podílu bulváru. Podobní lidé se podíleli zřejmě na vydání knihy u nás s vidinou "velké rejžovačky", kterou zaručí již pouhé jméno hlavního aktéra.
Velký trapas.

allebra
31.12.2018 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, protože Jean Paul Belmondo patří k mým nejoblíbenějším hercům. O to nepříjemněji mě překvapilo, když jsem se do knížky vůbec nemohla začíst. Styl psaní mi neseděl, už jsem si myslela, že knížku odložím a za čas se k ní zkusím vrátit. Naštěstí jsem to neudělala, u čtení vydržela a vyplatilo se! Zlom nastal po 100. stránce, kdy přišel na scénu Belmondo – postrach všech hotelů a začalo podrobné vyprávění o filmovém natáčení. Chyběly mi fotografie a přehled filmů, což jsem vyřešila mobilní verzí filmové databáze, kterou jsem měla při čtení k ruce. Potom už mě kniha pohltila a vynahradila mi ten kostrbatý začátek. Takže nakonec mám z knihy příjemný pocit a až zhlédnu dosud neviděné filmy s Belmondem, možná se ke knize po čase vrátím.

Vilma232
18.12.2018 3 z 5

Divoký kluk, nezkrotný muž, obrovský talent. Kdo dokázal využít jeho schopnosti a současně uřídit tento kulový blesk, vyhrál. Zaujalo mě především vyprávění o začátcích jeho kariéry. Styl mi moc nevyhovoval, ale v tomto případě mi šlo spíš o zajímavosti ze života mé oblíbené hvězdy. Komedie jsou super a Profesionál či Samotář.....

Medunka22
15.12.2018 3 z 5

Pěkný čípek to byl už od mala. Tolik energie co v sobě měl, to se hned tak nevidí. Takový trochu hyperaktivní...

Anett13
28.10.2018 1 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila a chystala si ji i koupit, protože je to můj oblíbený herec a chtěla jsem se dozvědět něco o něm, ale tato kniha mě velmi zklamala. Vůbec jsem nevěděla co se tam děje a o čem se píše. Některé věty nedávaly smysl a byly tam chyby. Nejlepší pasáže pro mě byly, jak psal co za lumpárny prováděl se svými kamarády. Nejspíše špatný překlad. Za mě velké zklamání a divím se,že jsem ji dočetla.

mot33
21.10.2018 4 z 5

Konec na můj vkus zrychlen,ale jako vzpomínka herce na bláznoviny z natáčení a mládí poměrně dobré.

Knižní střípky
14.10.2018 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila, ale nebylo to úplně ono. Jsou biografie jiné, které jsem zhltla jedním dechem. Nicméně dozvěděla jsem se spoustu informací o mém oblíbeném herci, potvrdilo se mi, že je to pozoruhodný člověk. Obávám se ovšem, že kdybych četla knihu klasickou, asi bych občas přeskakovala stránky. Knihu jsem četla formou audioknihy, která nemohla být namluvená nikým jiným než panem Krampolem a jen díky tomu jsem ji i "dočetla". Bylo to vlastně jako by mi jí vyprávěl pan Belmondo sám.

jaja1989
10.10.2018 1 z 5

Možná by se mi kniha líbila víc, kdybych znala francouzké herce, o kterých se zmiňuje, ale stejně jako filmy, kromě těch neznámějších(jako muž z Ria a manželé z roku II.) mi nic neřeklo a tím pádem mě to nudilo.

Hopulka
23.09.2018 3 z 5

Belmonda miluji, ale tuto knihu ne. Je to fajn doplněk k dokumentárnímu filmu o něm, který v knize zmiňuje, ale samostatně to není ono. Hodně ve vzpomínkách přeskakuje a druhá půlka je horší. Knize palčivě chybí fotografie. Když k tomu přičtu chyby v knize, nemůžu dát víc než tři hvězdičky.

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Velmi me prekvapilo nizke hodnoceni. Belmondo je vylicen bez prikras, jeho cesta ke slave byla pozoruhodna. Nejvic me pobavilo, ze mu ve skole doporucili psychiatricke vysetreni. Silene vystrelky v soukromi na jedne strane a nezapomenutelne role na strane druhe. Proste kdo umi, ten umi. Doporucuji.

Polariss
30.08.2018 5 z 5

Krásné připomenutí mého oblíbeného herce. Mám doma velkou foto verzi i klasickou knihu a musím říct, že jsem čtení zakončil puštěním pár oblíbených filmů.

ber-tram
28.08.2018 3 z 5

Zbrklé, rozhýřené, emotivní vyprávění přitakává spíše celoživotní nátuře nežli pokročilému věku, v němž diktoval své paměti.
Čili přesně v Merlinovsko / Bob Saint-Clarovské manýře: „Pojedu někam do hor!!! Možná k moři!!!
Dokud se nedostane k filmům, malinko zkouší čtenářovu vytrvalost. Pak už se to valí podle jakési osnovy. Ovšem pár stránek navíc ke snímků, o nichž nepadne ani slovo, by neškodilo!

knihcitko
24.08.2018 4 z 5

Jean - Paul Belmondo. Velké jméno francouzské kinematografie. Stejně jako působil na diváky svých filmů, žoviálně, komediantsky, plný života a energie, tak také prožíval svůj život. Bláznivě, v ohromném tempu, naplněn všemožnými vylomeninami a vtípky. Kdo miluje Belmonda, určitě nebude zklamán tím, co vše vyváděl mimo dosah kamer. Prostě je to "Rošťák" s velkým "R". A za to ho mám opravdu rád.

intelektuálka
22.08.2018 4 z 5

Jean - Paul Belmondo - muž s francouzským šarmem a sex - apelem...

V předmluvě říká :

"Říkat, že prožívám ještě jednou rozkoš svých životů jen vzpomínáním, je asi silné slovo, ale nemluvit o štěstí by bylo zbytečně skromné.."

Z celé knihy je cítit svobodomyslnost a láska k životu - dobrodružství a kaskadérství - stále - i nyní - v jeho věku...

"Vždyť komediant má velké privilegium: právo zachovat si mládí. Zůstat dítětem..."

Jak píše lesní chodec - ztělesnění archetypálních mužů starého světa, který nenávratně mizí - bohužel....

Doporučím všem jeho ctitelům.

Felsenberg
17.08.2018 4 z 5

Těch pitomin, co vyvedli. Nechtěl bych mít hotel, kde byl Jean-Paul ubytovaný. A nebo vlastně ano.

emma24
03.08.2018 3 z 5

Asi jsem čekala něco peprnějšího, víc zážitků s herci a režiséry, které přece jen víc znám. Vzpomínal hodně na své mládí, na rodiče, což jsou samo o sobě také obohacující informace o Belmondovi, ale já chtěla něco víc a toho se mně nedostalo, strašná škoda, obzvlášť u takové ikony, kterou se může pyšnit francouzská kinematografie.

Sarq
18.07.2018

Hrdina mého dětství, šaramantní, vtipný. Mel vskutku zajímavý život (tedy mládí a zralá léta).

Karborund
25.04.2018 3 z 5

Belmondo-zhmotněné charisma popisuje své těžké začátky přes vrcholná období až po současnost.Knižně to bohužel, žádná pecka nebyla.

Alpasstyle
25.04.2018 3 z 5

Proplouváme se v knize Belmondovým poutním životem a zjišťujeme, že se nemusel učit být hercem ani jak má být komediální. Všechno vyplývá z toho jaký on sám je a i přesto, jakou měl kariérní činnost těžkou, se nikdy nevzdal herectví. Byl komediantem vždycky a tím taky zůstává.

Co na to říct? Je to prostě rebel!
Děkuji, že existuje taková knihy, díky které jsem se o něm mohla dozvědět víc.

topipig
21.04.2018 4 z 5

Autobiografická kniha, ve které Belmondo poutavě popisuje svůj start herecké a divadelní kariéry až po současná léta svého života. Bébel byl za mlada pěknej bouřlivák a výtržník, jeho "přesunování nábytku" v hotelích, kde se štábem trávili čas během natáčení filmů mě hodně pobavilo. Ale hlavně je to sympaťák, férovej borec, kterej si život užíval a stále užívá plnými doušky. Ve svých vzpomínkách se detailně zaobírá svými začátky jak u divadla, tak u filmu, zejména šedesátá léta jsou skvěle popsané více než polovinu knihy, ale filmům sedmdesátých a osmdesátých let věnuje jen strohé věty, některé filmy nezmiňuje vůbec. A to je škoda, kdyby tak byla popsaná celá jeho kariéra, jak léta šedesátá, byla by to bezchybná kniha.

divadlo herci film Jean-Paul Belmondo, 1933-2021

Jean-Paul Belmondo