Program apokalypsy

Program apokalypsy https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487874/bmid_program-apokalypsy-KLD-487874.png 4 85 22

Mycelium série

< 8. díl

Ve chvíli vrcholící Hvězdovlády se rozhoduje o budoucí podobě světa. Psychotronický program běží. Končí starý věk… a pro Zemi, která má ve svém civilizačním plánu apokalypsu, to nemusí být nic příjemného. Sgenové, Lodě a lidé bojují o to, aby svět naformátovali podle svého vkusu. A Lucas si také nárokuje svůj podíl. Přináší – a požaduje – oběti. V tuhle chvíli může získat všechno. A taky může všechno ztratit. Aš~šád může být jeho nejlepším spojencem v boji se Sgenem, nebo se stát jeho nejhorším nepřítelem. Prsty Chaosu se kdykoliv mohou natáhnout ze tmy. V osudí plném bílých míčků je jeden černý, který znamená smrt. Může to být vítězství. Nebo zkáza. Nebo naděje.... celý text

hoopoo
10.06.2022 5 z 5

Re Akkütlix, hotovo, přes 3700 stránek přečteno a dle mého to stálo za to.
U velkých více-dílných serií mám někdy problém, že první díly mají nějakou novou inovaci, zajímavý prvek, ale ve finále se děj odstěhuje úplně jinam a dočítám to pouze ze setrvačnosti. (dle mého např. Setkání s Rámou, Planety smrti.. a bohužel i další). V Myceliu se toto dle mého nestalo. Od prvního dílu tu máme skupinu postav, kolem kterých se celý děj odehrává. Všechny knihy postupně budují příběh až do samotného konce.
Zde se konečně utká Lucas Hildebrandt a jeho věčný protivník, učitel, manwar~lu Aš~šád z Fomalhivy.
Kdybyste měli na výběr, naučit se levitaci nebo teleportaci, co byste si vybrali? Nebo až se přiblíží vlna hvězdovlády - wëtrëigaës, co si budete přát? A nezapomeňte, že na přání je nejhorší to, že se opravdu můžou splnit.
Nejdůležitější věci se odehrávají vskrytu. Osmý díl dle mého úspěšně odkryl mnohé a brilantně tak dokončil celou serii. Ano stojí to za to :)

michal5136
01.06.2022

Impozantní sága,
dílo, které ve mně bude ještě dlouho rezonovat.
Jsem rád, že Vilma Kadlečková Mycelium dopsala a za to, co dokázala do svého komplexního univerza vnést.
Těším se na její další tvorbu!