Jantarové oči (navíc 2 povídky)

Jantarové oči (navíc 2 povídky)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484470/bmid_jantarove-oci-2-povidky-navic-Sy2-484470.jpeg 4 38 38

Mycelium série

< 1. díl >

Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu. To je prastaré össenské přísloví, které provází celou osmidílnou ságu Mycelium. Jantarové oči jsou její první částí a představí se vám v ní nejen charismatický a ctižádostivý hrdina Lucas Hildebrandt, ale hned tři mimozemské civilizace, o jejichž existenci neměli obyvatelé Země ještě před pár desítkami let ani tušení. Nejzáhadněji ze všech působí fanatická Össe ovládaná nejen kněžími, ale také pěticí psychoaktivních hub, posvátných drog… ovšem jenom do okamžiku, kdy se na scéně objeví Aš~šád z Fomalhiwy, člověk vychovaný na planetě, kde je psychotronika na nebývalé úrovni součástí každodenního života. Ocitli jste se na začátku ságy, která již získala tisíce věrných fanoušků. Vydejte se spolu s nimi odhalit, co se odehrálo vskrytu… Druhé vydání, tentokrát v pevné vazbě, obsahuje navíc dvě povídky z argenitového vesmíru: „Ten, kdo přišel z vesmíru“ o příchodu Aš~šáda na D-alfu a „Beztvaré měnící se“ o zásahu velekněžky Maëwënë proti d-alfskému vysílači.... celý text

Přidat komentář

adedisek3216
29.02.2024 4 z 5

Tuto knihu jsem kupoval s tím, že to má hezkou obálku a hřbet, v knihovně to bude hezky vypadat a třeba mě to bude i bavit. A ty jo! To byl zážitek. Kniha velice chytlavá, otevírá nám obří svět do kterého se chci vrátit co nejdříve. Hvězdičku sice ubírám kvůli tomu, že občas bylo složité přečíst nějaká jména a pojmy a občas jsem se v tom ztrácel a povídky mě úplně nebavili. Ale pokračování si určitě koupím!

ivanaga
15.08.2023 4 z 5

Sci-fi nečtu, ale na tohle jsem byla zvědavá. Koupila jsem si první dvě, že to zkusím. První jsem dočetla rychle a lehce. Je to taková pohádka pro dospělé. Někdy až úsměvné, ale co je jedinečné, to je fantazie autorky a mnohovrstevnatý děj. Rozhodla jsem se, že přijmu nabídku vydat se do vzdálené budoucnosti a nechat se překvapovat. Látka by se jistě hodila jako předloha k velkofilmu, ale já bych ho vidět nechtěla. Byl by daleko plošší a povrchní. Myšlenky se těžko zobrazují a tolik prostoru jako kniha film rozhodně nemá. Objednala jsem všechny díly a teď jsem v zajetí tohoto vesmíru. Ostatní musí počkat.


SqualSK
02.02.2023 5 z 5

Po rokoch sa vraciam k Vilme Kadlečkovej a som nadšený. Mycélium bude patriť k ozdobám mojej sci-fi knižnice. Nebudem tu rozoberať nápad a obsah jednotlivých kníh, ale som rád, že som sa k tejto autorke vrátil po množstve rokov od jej prvotín. Vydavateľstvo ARGO si zaslúži veľkú pochvalu za re-edíciu v pevnej väzbe. Zatiaľ vyšli len prvé tri časti, ale ja som trpezlivý a počkám si na všetky ;)

Nočnípták
15.06.2022 5 z 5

Kdysi jsem četla první vydání. Můj úžas z toho, že se mně tak moc líbí kniha tohoto žánru, se nedá popsat. Teď jsem zažila podobný pocit znovu. Tentokrát je to z toho jak druhé vydání vypadá. Kniha je krásná. Zatím ji jen obdivuju a hladím, ale na čtení samozřejmě znovu dojde. Ovšem ty povídky navíc jsem přečetla hned.
Tahle kniha se Argu opravdu moc povedla.