My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8180 8180

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

bararich8
05.01.2011 5 z 5

Mrazivý, ale pravdivý příběh dívky, která se už od raného dospívání potýkala s drogami...knížka strhující, čte se jedním dechem.

hajshi
01.01.2011

s knihou my děti ze stanice zoo jsem se poprvé setkal v léčebně pro drogově závislé. dala mi jí tam přečíst jedna skvělá psycholožka a mě ta kniha moc pomohla. když člověk čte, to co celý dny vidí na ulici, je to přece jenom a něčem jiném...

LiLinka
27.12.2010 5 z 5

Tato knížka je pro mě ta nejlepší s toutou tématikou. =)

bares43
27.12.2010 5 z 5

Knížka, která ve mně vzbudila vášeň pro čtení... Určitě si ji přečtu ještě alespoň jednou, protože za to opravdu stojí...

Lady-Pig
27.11.2010 4 z 5

Opravdu pěkná knížka, moc mě to bavilo a to i začátek, o němž spousta lidí říká, že je nudný. Co se týče tohoto žánru, znám i lepší knihy s drogovou tématikou, proto ztráta jedné hvězdičky.

Pájuš
09.11.2010 5 z 5

Šokující osudy mladých lidí(v některých případech dětí), kteří by bez drog měli celý život před sebou. Myslím, že dostatečně odstrašující příklad, ten, kdo koketuje s drogama, by si tuto knihu měl přečíst.

Makinka
06.11.2010 5 z 5

Souhlasím není lepší knihy s touhle tématikou!

pofka
30.11.-0001 5 z 5

SUper knížka, četla jsem ji ještě jako puber´tačka a myslím, že jsem ji četla asi nejvícekrát ze všech knih...úplně ji zbožňuju... Desetkrát ji mám jistěn přečtenou....není lepší knihy s touto tématikou...Vřele doporučuji!!!

Gabrrrielle
30.11.-0001 5 z 5

Myslím, že je to opravdu dobrá knížka. Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla. Čtenář má možnost trochu nahlédnout do života narkomanů, jak se cítí apod. Je to skvěle napsané.
Ale film je strašně zpracovanej.

Velcka
30.11.-0001 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Byla úžasná, poučná. Vážně bych jí nedala. Ovšem chtěla bych se podívat i na filmové zpracování, ale nějak nevím... knihy jsou vždy lepší :)

Bamboo
30.11.-0001

tahle knížka je naprosto skvělááááá :¤)))) Čtu jí dost často.Nejde o to,že se jedná o ,,feťáky'' ale jde o ten příběh!!!Vždyť se dokázala zamilovat,prožila i první pohlavní stik!!! Vždyť to je něco tak neskutečnýho!!! A teď je z toho venku-teda snad :¤) ROZHODNĚ DOPORUČUJU K PŘEČTENÍ................myslím,že by nebylo špatné,kdyby tato kniha byla povinnou četbou v deváté třídě :¤))

Rezinka
30.11.-0001

Ta knížka je fakt dost dobrá...chvílema nechutná,ale je zajímavá,akorát z filmu jsem byla dost zklamaná,tak jako s každou knížkou a filmem...hodně toho tam prostě chybí no..

Raada
30.11.-0001 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát a zřejmě ještě několikrát číst budu, je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. O to větším zklamáním bylo filmové zpracování.

suzanka
30.11.-0001 2 z 5

Každý z ní byl nadšený, tak jsem si ji s očekáváním taky přečetla. A byla jsem zklamaná. Možná právě proto, že je tak vychvalovaná. Plus ale je, že je hodně čtivá, takže jsem jí za dva dny měla přečtenou.

Satalin
30.11.-0001 4 z 5

Tohle a Mein Kampf by mělo být v povinné literatuře, a ne Babička. Všechny tři knihy jsou odstrašující příklad, každý něčeho jiného.

papulka
30.11.-0001

No tak toto je nadherna kniha,mam ji zrovna rozectenou ale musym rict ze ty co ji este necetly tak at si ji prectou!!

poz3n
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z nejpůsobivějších knížek, co jsem četl.

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Je to už dávno, co jsem ji četla, ale velmi na mě zapůsobila. Ještě teď mě mrazí v zádech

taulik
30.11.-0001 3 z 5

Kniha rozhodně lepší než film, film mě totiž absolutně zklamal a kdybych knihu neměla před tim přečtenou, tak ho do půl hodiny vypínám, kniha je v některých oblastech dosti šokující, ale to bývá většina knih zabývající se drogovou problematikou, poprvé jsem jí četla někdy ve dvanácti, rozhodně ji všem doporučuji. Je dost zajímavá.

rubyy.gloom
30.11.-0001 5 z 5

Ten film se mi vůbec nelíbí.. Za prvé: je to jenom s titulky a za druhé: knihy jsou vždy lepší. Můžete si představovat obličej těch postav a celý ten děj, ale vidět to natvrdo ve filmu, to je fakt hnus. Je to velice odpudivé a vůbec to není hezké. Jinak.. Je to naprosto výborná knížka.. Četla jsem ji ve čtrnácti letech a musím říct, že mě to dost sebralo.. Doporučuji si to přečíst :)..