Může se to stát i vám

Může se to stát i vám
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393252/bmid_muze-se-to-stat-i-vam-3B6-393252.png 4 23 23

„Může se to stát i vám“ aneb horory ze života Třináctka česko-slovenských autorů a autorek extrémní literatury udeřila podruhé. A nebála se přitvrdit. V zatuchlých sklepeních či potem a krví páchnoucích bytech vašich sousedů rozehrála morbidní divadlo, v němž místa se špatnou pověstí, kostlivci z minulosti nebo duše zemřelých jsou pouhými kulisami. Hlavními aktéry se stávají samotní lidé, jejichž slabosti a posedlosti brzy dostihnou i vás… Povídkou přispěli: Honza Vojtíšek, Miro Švercel, Hanina Veselá, Miroslav Pech, Roman Bílek, Lucia Barthová, Jozef Karika, Františka Vrbenská, Dominik Fiala, Anna Šochová, Tomáš Marton, Petr Boček a Kristina Haidingerová.... celý text

Horory Povídky
Vydáno: , Netopejr
Originální název:

Může se to stát i vám , 2018


více info...

Přidat komentář

Elevant
16.07.2020 3 z 5

Spíše průměrná antologie, která sází na jistotu s klasickými hororovými povídkami a nepouští se do experimentů. Jako většina antologií, které se mi dostaly do rukou, i tato je subjektivně nevyvážená: vedle skvostně srdceryvné povídky Sama doma je tu mimořádně špatně napsaná povídka Na kolejích stála... Mimo to jsem neobjevil vodící linku, která by měla povídky tematicky sdružovat pod štítkem "může se to stát i vám". Pravdou je, že povídky jsou velmi různorodé a na své si přijdou asi všichni milovníci žánru, nicméně málokoho asi skutečně nadchne kniha jako celek.

Morbidus
17.04.2020 4 z 5

V pořadí druhý sborník hororových povídek z edice Horrorcon považuji z dosavadní trojice za nejpovedenější. Příběhy jsou výživné a kvalitní, pokud se objeví nějaký slabší kousek, není to až tolik znát. Podotýkám, že i ilustrace ve valné většině stouply na síle, což je rozhodně plus. Nejmenší emoce u mě vzbudila povídka Prstoklady, naopak Bílé díry jako kdyby vypadly z mých nočních můr. Brr, skvělá věc!
Pokud holdujete hororovému žánru, tenhle literární průřez by se jednoznačně měl dostat do rukou i vám.


Valihrašek
21.11.2019

Sbírka povídek, pěkné povídky, některé byli lepší a některé slabší, ale nevadí, bylo to pěkné počteníčko a mám další úlovky z Horrorcon 2019 a moc se na ně těším :) nejdou mě hvězdy,, dala bych 4 a půl :)

mrliš
08.11.2019 3 z 5

Opět jako v předchozí sbírce povídek. Některé celkem dobré, jiné zase o moc slabší. Celkově mé hodnocení je spíše slabší průměr.

Janadvorackova
27.03.2019 4 z 5

Asi bych byla raději, kdyby se sbírka jmenovala "Může se to stát všem kolem vás, hlavně mrchám z práce, které nenávidíte."
Aby se vlastně cokoli popisovaného v povídkách stalo mně, po tom fakt netoužím :), ale ráda budu sledovat, jak trpí okolí.

Zaznamenala jsem tři texty, které se mi nelíbily.
Deset ano.
Slušný poměr, slušný počin celkově.

martinstefko
15.01.2019 4 z 5

Sbírka „Může se to stát i vám“ si, pokud se povídek samotných týká, přináší vysokou kvalitu a ukazuje, že ti hororoví autoři zde jsou a že jsou zde další, ne tak známí, kteří mají co říct. A jsem rád, že se sem dostali. Jasně, jsou tu povídky, které mě nebavily, ale to je prostě dáno i tím, že je žánrově bohatá a každý autor má trochu jiný styl. Ne všechno vám vždy bude vyhovovat. Příště trochu doladit shodu povídek s tématem, dát tomu lepší vazbu, která po jednom přečtení bude vypadat pořád stejně, a spokojenost bude maximální.