Muž v zeleném poli

Muž v zeleném poli https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26960/muz-v-zelenem-poli-26960.jpg 4 21 5

Hrdinou příběhu je zemanský sedmnáctiletý synek Jašek z Chuderova,kterého vyšle otec do bitvy s křižáky u Domažlic.V ní bojuje v družině knížete Korybuta,který se stane jeho přítelem.Získává však mocného nepřítele Jana z Vartenberka,se kterým se posléze utká o svou rodnou tvrz Chuderov.

Luigi1
02.03.2022 3 z 5

Toto husické zpracování se mi moc nelíbilo.

Česneksmedem
25.10.2020 5 z 5

Sfouknul jsem to jako odkvetlou pampelišku a jeví se mi to delikátně fajnové. Taková prima pohádka pro starší až pokročilé.
Ať psal Jaroslav Velinský jakýkoliv žánr, je to prostě vždy dost dobré. Rozhodně doporučuji všem, kteří rádi čtou Bauera, Niedla nebo Vondrušky.

Turlogh
01.10.2019 5 z 5

Výborný historický román z pera Kapitána Kidda. Mám jej doma, četl jsem několikráte a má jenom jednu drobnou chybku: Je moc krátký! Vřele všem doporučuji k přečtení a sázím plných pět hvězd! Howgh.

kuruteku
03.11.2018 5 z 5

Proč mi všechny historické příběhy s kriminálním motivem připomínají Zločin na Zlenicích? Asi proto, že "Zlenice" byly první. Ale čas od času si rád Muže v zeleném poli přečtu, vždy objevím něco jiného. Teď například v té detektivní části jsem objevil postavu Konráda z Vechty, který byl námětem Kidova pokusu o film.

witko
30.10.2013 3 z 5

Dobrodružný příběh z doby husitské. Trošku netradiční na Velínského, převažuje mírné zklamaní. Příběh jako takový není špatný, jen jsem asi víc namlsán Otou Finkem a dalšími jeho postavami, chyběl mi tu humor na který jsem v jeho dílech zvyklý.