Muž v černé kukle

Muž v černé kukle https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9507/muz-v-cerne-kukle-9507.jpg 3 38 7

Skvělá kombinace thrilleru s hororem, v němž hrají důležitou úlohu paranormální jevy a jehož závěr připomíná detektivku. Román vyšel poprvé v roce 1989, ještě než se jeho autor pustil do série úspěšných detektivních thrillerů se superintendentem Royem Gracem (Opravdu mrtev?, Vražedné cédéčko, Vraždy v rezidenční čtvrti). Hrdinka příběhu, dvaatřicetiletá Sam, má šestiletého syna a nepříliš spokojené manželství. Život se jí však radikálně změní od chvíle, kdy se vyplní jeden z mnoha jejích děsivých snů. Katastrof i záhadných úmrtí poté přibývá a v pozadí toho všeho číhá přízrak postiženého muže, s kterým už se Sam kdysi setkala...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Brána

Dreamer , 2005

Luigi1
01.03.2023 2 z 5

Tak to bylo něco pomaločetba

čef
12.08.2022 4 z 5

Sny v knihách nemám vůbec rád a v této knize jich rejdilo až příliš. Nicméně kniha nebyla zase tak špatná, dařilo se udržet napětí, co z toho vyleze. Napínavých scén bylo díky tomu docela dost a závěrečná odhalení byla překvapivá možná až moc. Tedy celkově dobré čtení nikoliv však vynikající.

moudivlacek
30.04.2017 4 z 5

Sice jsem se ze začátku nemohla do děje začíst, nějak jsem nemohla rozlišit sen Sam a pravou skutečnost, ale pak to začne brát obrátky a strhující děj vydrží až do konce. Sice tenhle díl nebude patřit mezi mé top knihy od tohoto autora, ale vůbec to není špatné.
Lidé jako Sam prostě jsou, ať si to umíme vysvětlit či nikoliv.
Toto bylo velmi zajímavé pojetí a pro mne trochu dost otevřený konec.

Selket
11.12.2015 3 z 5

Stálé opakování, závěr nějak vyšuměl. Občas jsem přeskakovala stránky a vůbec to ničemu nevadilo.

Vladísek
08.08.2015 2 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu upřímně nebavila. Po celou dobu, co jsem ji četla, jsem se jaksi nemohla "začíst". Chaotické, nudné, přitažené za vlasy... jedním slovem: nelíbilo. Nešlo o první dílo, které jsem od autora četla, ale s ostatními nesrovnatelné.

hrabenka
03.03.2013 3 z 5

Moc se mi to dobře nečetlo,bylo to hodně zdlouhavé,přitažené za vlasy,ke konci,už jsem přeskakovala celé odstavce.

evickakyticka
10.06.2011 3 z 5

O poznání slabší kniha než např. Příšeří. Byla tam místa, která bych úplně vypustila nebo podala čtenáři trochu jinak. Prostě jsem se občas nudila. A někdy se na stránkách dělo mnohem víc, než muselo. Muž v černé kukle s cibulovým dechem mě nevyděsil....

A co jsou to proboha ty kotníky na rukou? Cituji: Dotkl se kotníky prstů její tváře. No toto jsem ještě neslyšela!

Peter James
britská, 1948
1993  83%Příšeří
1994  83%Proroctví
1996  85%Srdíčko
1993  75%Posedlost
2020  79%Chci tvou smrt

Kniha Muž v černé kukle je v