Muž, pes a kouzelník

Muž, pes a kouzelník https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359996/bmid_muz-pes-a-kouzelnik-aEX-359996.jpg 4 43 19

Lennart Malmkvist vede zcela normální život v Göteborgu. To se ovšem za velice podivných okolností změní, když s ním neoblíbený sousedův mops nečekaně začne hovořit. Zčistajasna do Lennartova života vtrhne magie, se kterou ani omylem neměl nikdy nic společného! Když ho začnou ohrožovat temné síly, zjistí Lennart, že ten či onen kouzelný trik může být celkem užitečný...... celý text

kob
11.05.2021 3 z 5

Zajímavá pohádka, která nechává prostor fantazii, protože pokud autor nenapíše (nebo nenapsal) pokračování, budete si ho muset vymyslet sami. Příběh vyznívá jako úvod k hlavnímu ději.

jockel
23.08.2020 2 z 5

Nápad dobrý. Jeho využití slabé. Natahování děje. Nevím, jestli je to překladem, nebo autor tak hrozně píše... . Vtipu pomálu. Moc mě nezajíma, že autor žil ve Švédsku. Takže stránka o tom, že hlavní postava jde 150 metrů po Petgata, která se lomí s Hellgata, ústí do Bergata a větví se na Jogata a Bohgata mě nebere. Další knihu od autora číst nemusím. Hej da.

PHochmannova
21.02.2020 1 z 5

Čekala jsem od knihy o hodně víc.
Navíc mě docela převapilo, že bude mít bůhví kolik dalších pokračování. A pokud se ponesou v tomto duchu, vůbec nic se nedozvíme.
Když nad tím tak přemýšlím, tak mi tohle čtení vlastně nic nepřineslo. Jen zvláštní představy o mopsech a několik znuděných večerů plných očekávání, zda se konečně děj rozjede.

DominaCZ
19.02.2020 odpad!

Pokud je to jak píše Skyer tak to odpad plně zaslouží!

kethy
18.02.2020 1 z 5

Jsem z toho tak strašně zklamaná, že se mi ani nechce o tom víc rozepisovat. Jen díky pár maličkostemv obsahu příběhu jsem nedala přímo odpad. Tohle je kniha jen pro pár nadšenců. Mě se to vůbec nelíbilo a to prý je teprve první kniha ze tří. No, nikdy více. A jak vy?

orinka3
23.12.2019 4 z 5

Kdybych tušila, že jde o začáteční díl trilogie a další dva díly jsou zatím jen v němčině, asi bych si četbu rozmyslila. Jenže stejně bych to asi nevydržela nepřečíst. Autora mám ráda z jeho předchozích knížek, je to má krevní skupina. A umí si nádherně vymýšlet. Takže jsem se pobavila, zúčastnila se zajímavých akcí, politovala jsem hlavního hrdinu, když tak zvrtal životně důležitou prezentaci firmy a držela mu palce ve všem, co pak po vyhazovu podnikal. On a jeho pomocník, statečný mops. Jak to všecko dopadne? No, asi si budu muset počkat. Že bych se dala na němčinu, nehrozí :)

Maya0964
28.07.2019

Kniha se mi opravdu líbila, bohužel mě zklamalo, že další dva díly jsou pouze v němčině. Nutně potřebují vědět jak to zkončí ????

Skyer
16.06.2019 2 z 5

Knihu jsem dostala od babičky, sama bych si takovou asi nevybrala. Z anotace máte pocit, že se bude jednat o nějaký vtipný odpočinkový standalone, ale ne. Je to série. Lepší by to bylo bez navazujících dílů a s atmosférou, o které máte z anotace pocit, že budete číst.
Styl popisu knihy je příšerný - zbytečně zdlouhavý a připomíná mi příběhy od dětí na wattpadu (nic proti, chápu, že to jsou začátečníci atd., ale tento chlap ne). Například "Vyndal ven horký talíř. Ale dřív, než si vzal vidličku a nůž, položil vedle sebe na stůl notebook. Začal jíst a otevřel si webový prohlížeč. Šel na telefonní stránky Göteborgu." (str. 118) by šlo napsat jako "Během jídla si na notebooku, který měl položený vedle sebe na stole, vyhledal telefonní stránky Göteborgu.". Příběh by šel rychleji a nebylo by to psáno tímto hrůzně nudným stylem. (V ukázce hledá "paranoidní" ženu, která ho kontaktovala, takže by to mohlo být třeba napínavější nebo tak. Celá kniha má být vtipná a akční a ne tohle.)
V některých částech jsem měla pocit, jako by se autor snažil, aby se to hodilo pro filmové zpracování. Ve většině knihách je to otravné, ale zde mi to tolik nevadilo.

vaclav2933
25.05.2019

Zajímavá kniha, originální příběh. Bohužel končí v momentě, kdy se má začít pořádně něco dít. Pokud bude pokračování za 4. V opačném případě se autorovi vtip nepovedl 2.

Magrata15
28.02.2019 3 z 5

Prvních 150 stran pro mě bylo zklamáním. Četlo se to velmi dobře a rychle, ale bylo to dost od věci, čekala jsem něco jiného s ohledem na název a na popis na záložce. Jako úvod by stačilo několik stránek a ne několik kapitol. Pak už mi to kniha vynahradila ale .... já tak strašně nemám ráda knihy s otevřeným koncem, u kterých není jisté, jestli bude pokračování. Takže můj dojem z knihy tak půl na půl.

ivana02
20.02.2019 4 z 5

Nevím, kam přesně bych knížku zařadila, má od všeho trochu, ale asi nejvíc obsahuje magii. V knihovně jí máme označenou jako humornou, což až tak pravda není. Vtipná je, ale nesmějete se od začátku do konce. Originální téma, kniha se mi líbila. Doufám, že bude mít pokračování, je to pěkně rozjeté a konec nikde! :-)

Makropulos
30.06.2018 4 z 5

Klasický námět boje proti temné straně, která se snaží získat moc. Ale je to vtipné, zábavné, napínavé a dobře se to čte.

Marekh
13.06.2018 3 z 5

Knihu bych hodnotil jako průměr. Rozhovory s mluvícím psem byly zajímavé a někdy i vtipné, v knize se vyskytovaly i prvky fantasy (Lennart se také učil kouzlit), zajímavé byly také úvahy nad různými hypotézami.

Při čtení této knihy jsem si uvědomil, že je důležité, aby děti navštěvovali rodiče, pokud už s nimi nebydlí v jedné domácnosti, anebo alespoň jim občas telefonicky zavolali, přestože mezi nimi nepanují dobré vztahy.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Žádný psí ocas nenarovnáš. Ve volném překladu to znamená, že člověk si má šetřit síly na věci, které může sám změnit. Všechno ostatní má přijmout jako součást osudu.

Já s vámi musím strávit už jenom několik málo minut. Ovšem vy se sebou zbytek života.

Ctv
03.06.2018 4 z 5

Nevím, odkud předchozí komentující získali informaci o tom, že se jedná o úvodní díl a že kniha bude mít pokračování, ale doufám, že ano. Protože kdyby ne, tak je to za mě na dvě hvězdičky za to, že ta kniha prostě nemá konec. Bylo by to jako mít chuť na sladké, několik hodin čučet do cukrárny skrz výlohu, pak vejít dovnitř, dalších několik hodin vybírat, objednat si, položit si zákusek přes sebe na stůl a najednou někdo zhasne světlo a frnk, zákusek vám seberou. A seberou i tu cukrárnu :-).
Knížka, která mě bavila, hezky se četla a i když nejsem příznivcem fantasy, tohle mě zaujalo. Takže šup šup, ať je tu další díl!

chatnoir
08.02.2018 5 z 5

Skvělé, dál? Asi mi někdo z mého vydání vytrhl zbývajících tak min. 2000 stran :-) Doufám, že bude pokračování, jinak tyhle "konce uprostřed děje" (zde spíš na začátku) moc nepreferuju.

katerina5544
03.02.2018 5 z 5

Uzasna kniha a to podotykam ze fantasy vubec nectu! Cetla se velmi dobre, hlavni postava je sympatak a mluvici mops proste nema chybu! Nektere pasaze byly genialni, autor ma vyborny smysl pro humor :-) v te knize proste neni hluche misto! Doporucuju a uz jen cekam na dalsi dil!!!!

hellena1523
07.01.2018 3 z 5

Tak tohle je jeden z autorů, který mě nikdy neurazí. Jeho fekální série mě bavila svou absurditou, a tak jsem byla zvědavá na novou zápletku, nové postavy.
Trochu mě zklamalo, že opět pracuje s motivem "hlavní hrdina zdědil něco", od čehož se pak odvíjí ten zbytek, protože jsem čekala něco nového, ale budiž.

Vzhledem k tomu, že by mělo jít o první díl nějakého většího celku, tak mám za to, že jako úvodní díl, v němž nám autor představuje postavy a prostředí, tento počin splnil svůj účel.

Za mě takový lepší průměr na volnou sobotu.

laepus
02.01.2018 4 z 5

Do prčic, to mohli napsat rovnou, že to je jen začátek nějaké větší série... :D Já tady za dva dny stáhnu skoro 400 stránek a zjistím, že jsem pořád na začátku... Každopádně tohle mi bylo jasné už tak v polovině knížky, kdy se to pořád ještě rozjíždělo (zajímavě a napínavě) a tvořila se hlavní zápletka. Oproti třem předchozím knihám autora zde rozhodně ubývá humoru, naopak přibývá vypsanějšího stylu (rozumíme si?) a taky dost nadpřirozených prvků - další díl už bude čisté nefalšované městské fantasy. To sice není přímo můj šálek čaje, ale jelikož se mi tahle kniha líbila a opravdu mě zajímá, jak to bude pokračovat dál, určitě si druhý díl opatřím a těším se na něj. P.S. Původně jsem počítal, že tuhle knížku zařadím do Čtenářské výzvu pod kolonku "Název ze čtyř slov", ale vzhledem k vedlejší postavě sousedky Marie a jejím kulinářským dovednostem (doslova reklama na italskou kuchyni) to zařadím do kolonky "Kniha o vaření" :D

Tyto
20.11.2017 5 z 5

Velmi slibný rozjezd, doufám, že bude brzké pokračování.

psi magie německá literatura

Lars Simon