Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57005/bmid_muz-ktery-sazel-stromy-Rl5-57005.jpg 5 3822 3822

Povídka prostoupená fascinací prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření. Jean Giono vzbudil touto povídkou zájem o zalesňovací program. Stala se pro ochránce přírody inspirací k zalesňování celých oblastí. 1.vydání... celý text

Literatura světová Novely Duchovní literatura
Vydáno: , Vyšehrad

L’homme qui plantait des arbres , 1953

alhl
11.10.2017 5 z 5

Kouzelný a poučný příběh. Konečně jsem si v tištěné podobě přečetla to, co jsem už na základce poznala jako krátký animovaný film, tuším, že němý, jen s "ruchy".

martina9959
09.10.2017 5 z 5

Toto je jedna z mála knih, kterou mohu číst stále a stále znova. Ve své jednoduchosti skrývá krásné kouzlo, poselství pokory starého muže.
Nejde knihu nedočíst bez úsměvu na tváři.

Aduska81
05.10.2017 5 z 5

Krásná povídka, kterou jsem prečetla během chvilky. Takové pohlazení po duši.

Martiiiik
01.10.2017 5 z 5

Krásné, jinými slovy to snad ani vyjádřit nelze :-)

DragonflyT
13.09.2017 5 z 5

Krásná kniha s ještě krásnějším poselstvím.

Nosorozec_91
08.09.2017 5 z 5

Nádherná knížka. Ano, kraťouňká. Ale mnohým autorům se na tisíce stran nepodařilo vměstnat tolik krásných myšlenek a poselství jako Gionovi do této. Už navěky to bude jedna z mých nejoblíbenějších knih.

JointlieKat94
06.09.2017 5 z 5

Tak malá knížečka plná prosté pravdy. Nádherné, laskavé a milující. I v době války.. úžasné.

junkiee
31.08.2017

Nádherné:-)

Catherine
11.08.2017 5 z 5

Očividně beznadějná snaha něco dokázat se může proměnit s trochou úsilí ve skutečnost za mě super :)

MakiMel
03.08.2017 5 z 5

Nádherná povídka, úplně z toho čiší naděje a taková jakási vnitřní harmonie a čistota.

Regger
01.08.2017 5 z 5

Nádhera, přečetla jsem vzápětí znovu - během hodiny. A určitě ne naposledy.

jaja10
24.07.2017 5 z 5

Prostě nejkrásnější kniha....četla jsem již několikrát a vždy má na mě krásný účinek. :-)

jewarix
22.07.2017 5 z 5

Toto knihu jsem zatím slyšela pouze jako audio knihu, ale i tak jsem naprosto ohromená a plná úžasu.

karolinalet
19.07.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Někdy je méně více. Měl by si přečíst každý, zvlášť když se nikdo nemůže vymlouvat na to, že nemá čas. Já sama knihu přečetla 5x.

Eridan
19.07.2017 4 z 5

Velmi příjemná povídka. Jak se to říká za málo peněz hodně muziky...? Nebo na malém prostoru hluboké myšlenky...? Stojí za přečtení... Kontrast destruktivních válečných vřav a poklidné, trpělivé a kreativní (doslova) práce pastýře je zamyšlením nad hodnotami (nejen) dnešní společnosti, které čas od času potřebujeme, abychom zůstali stále lidmi.

Nira_DeRaven
19.07.2017 5 z 5

Pohlazení pro duši

Jadla
14.07.2017 5 z 5

Pro mě doslova omamné. Tak prostinké, tak burcující, jako podobenství.

cestovatelka13
13.07.2017 5 z 5

V krátkém příběhu geniální myšlenka.

ViktorieMars
10.07.2017 5 z 5

Netřeba hodnotit procenty. Netřeba hodnotit hvězdami. Je to jedna velká životní pravda. Doporučuji. Všem !

mlsnákoza
10.07.2017 5 z 5

Nádherná knížka, kterou přečtete na jedno nadechnutí, nezabere moc času a zanechá ve vás hluboký pocit. Viděla jsem více vydání, to, co jsem četla, bylo i krásně ilustrované, stejně výtvarně zdařilý byl i animovaný film podle knihy natočený.