Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57005/bmid_muz-ktery-sazel-stromy-Rl5-57005.jpg 5 3833 3833

Povídka prostoupená fascinací prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření. Jean Giono vzbudil touto povídkou zájem o zalesňovací program. Stala se pro ochránce přírody inspirací k zalesňování celých oblastí. 1.vydání... celý text

Literatura světová Novely Duchovní literatura
Vydáno: , Vyšehrad

L’homme qui plantait des arbres , 1953

HankaJóga
15.01.2018 5 z 5

Krásná kniha s hlubokým poselstvím, kterou bych doporučila každému. Její přečtení zabere jen pár minut a možná v ní najdete odpovědi na otázky o smyslu života, o tom proč jsme na světě a jaký je náš životní úkol.

popeluška
13.01.2018 5 z 5

Krásná kniha, ilustrace jsou nádherné. Užila jsem si ji a nechala na sebe působit, krásné :-)

eliska2106
07.01.2018 5 z 5

"Muž, který sázel naději a vypěstoval štěstí." - Trefné! :-)

LyttaNeyd
04.01.2018 4 z 5

Četba knížky mi trvala asi čtvrt hodiny, ale přemýšlela jsem o ní i dlouho po dočtení. Dumala jsem totiž, proč mě ten jednoduchý a krátký příběh tak zaujal. Velký podíl na tom určitě měly ilustrace – některé dvojstránky jsem si prohlížela opravdu dlouho. Řekla bych, že právě ony způsobily to, že jsem se při čtení cítila tak.. skoro okouzleně. A pak možná taky to, že bylo vidět, jak něco jednoduchého a skoro primitivního vlastně dokáže zázraky, když se to dělá pravidelně a s láskou.

triatlet
01.01.2018 5 z 5

Minimalistická povídka s obrovským posláním. I díky ilustracím Pavla Čecha se čtenář dokáže přesunout do kraje, kde vládne mír, klid a pohoda.
"Dubům z roku 1910 bylo tedy deset let a byly vyšší než já i on. Pohled na ně byl udivující. Opravdu jsem nenacházel slov, a vzhledem k tomu, že on nemluvil, strávili jsme celý den mlčky a procházeli se jeho lesem." (s.48)
................................................................................
Čtenářská výzva 2018 - kniha, která má čtyřslovný název

petr94
28.12.2017 5 z 5

Nádherné malé dílko, které člověka prostě musí zasáhnout na duši. Animovaná kanadská verze z roku 1987 mě však zasáhla citelněji než kniha samotná. Hudba a krásná francouzština, co dodat... Kamarád mi přivezl originál knihu z Francie, tomu nešlo odolat, nemít ji v knihovně ve francouzštině.

Svilka
19.12.2017 5 z 5

Nádherná povídka, která stručně a výstižně shrnuje, co je hlavní podstatou života. Musela jsem si ji přečíst dokonce dvakrát za sebou, to se mi snad ještě nikdy u žádné jiné povídky/knihy nestalo. Rozhodně doporučuji!

slunicko1958
13.12.2017 5 z 5

Malá knížečka objemem, obsahem obrovská. Je o smyslu života. O vytrvalosti, vůli a ochotě udělat pro ostatní něco dobrého.

Covenant
10.12.2017 5 z 5

Je to prostě klasika

Zikus
07.12.2017 2 z 5

Nevím, proč jsou z toho všichni tak odvařený. Za mě teda nic moc. Prostě slabota. Něco takového by snad mohl vymyslet a napsat během dvaceti minut kde kdo... Víc než ten příběh mě zaujaly ilustrace. Ale pokud si v tom příběhu budou lidi chtít najít nějakou extra hloubku, tak se jim to určitě povede. Stejně jako u čehokoli jiného...

1alena1
07.12.2017 5 z 5

Geniální knížka, nevím, co víc napsat.
Kdo ji nečetl - jakoby mu něco v životě ještě chybělo k pochopení smyslu a radosti života.

padde
02.12.2017 5 z 5

Geniálně prosté a prosté geniální dílo o opravdovém smyslu života. Nic víc není třeba dodávat.

Chesterton
23.11.2017 5 z 5

Kniha o naději, smysluplnosti a prosté radosti :o))

LuckaH2
23.11.2017 5 z 5

Krasne,dojmne,ilustrace Pavla Cecha uzasne. To jsou pribehy, ktere davaji nadeji, ze kazdy jsme na svetez presneho duvodu!

ddkk
21.11.2017 5 z 5

Snad ani netřeba komentovat, stačí přečíst...vezme to vlastně jen několik desítek minut. Skvělé, jednoduché a prosté, pravdivé a k zamyšlení....

bod
19.11.2017 5 z 5

Moje kultovní knížka.

Rarity1
17.11.2017 5 z 5

Je to super knížka já bych řekla: Nic není nemožné , stačí jen sázet stromy :-D

harena
15.11.2017 5 z 5

Nádherná knížka s velikou životní pravdou. Muž ztratil jediného syna a manželku, žil opuštěný v kamenném domě a každý den sázel stromy. Buky, duby, břízy. Díky úsilí jediného muže se kraj změnil k nepoznání a muž dosáhl užitečného naplnění svého života. Moc krásný příběh s dějem plným ponaučení. Tuto útlou knížečku určitě doporučuji přečíst.

Dija
30.10.2017 5 z 5

Krásné poselství, které se skrývá v této úzké knížce :).

JenG
30.10.2017 5 z 5

Názorná ukázka toho, že k naprostému nadšení čtenáře není potřeba mnoha slov.