Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57005/bmid_muz-ktery-sazel-stromy-Rl5-57005.jpg 5 3833 3833

Povídka prostoupená fascinací prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření. Jean Giono vzbudil touto povídkou zájem o zalesňovací program. Stala se pro ochránce přírody inspirací k zalesňování celých oblastí. 1.vydání... celý text

Literatura světová Novely Duchovní literatura
Vydáno: , Vyšehrad

L’homme qui plantait des arbres , 1953

Juicyk
05.05.2018 5 z 5

To je tááák hezká knížka :)
Měla jsem jí jen půjčenou, ale určitě si jí plánuji pořídit do své knihovny.
Malá, kraťoučká, ale Velká a obsáhlá svým sdělením. Jak je jednoduchá a přitom se dokáže dotknout Vašeho srdce. Určitě doporučuji přečíst všem - třeba i díky tomu bude náš svět zelenější :)

Petass
01.05.2018 5 z 5

Krásný příběh, který Vás bude provázet celý život... Letos slavíme 100 let republiky... kdy jindy zasadit strom, který nás přežije? A kdo se necítí na strom.. Kupte semínka... třeba lněná... vezměte psa a jděte ven... rozsejte je po škarpách, parku, polních cestách... ať si příští rok kolemjdoucí lámou hlavu, kde se tam ty krásné modré květy vzaly... Každý má možnost změnit své okolí, stačí málo, netřeba hned bagrovat... :) I malý modrý květ může změnit Váš svět ;) A co já? Jdu sázet stromy... :)

DuncanIdaho
01.05.2018 5 z 5

Nevím, jestli je příběh založený na pravdě. Pokud je pravdivý, pak musim říct: klobouk dolů před Elzeárdem Bouffierem. Tolik let záset stromy, kde nikdo nežije a on nemá jistotu, že se jeho záměr podaří, je určitě obdivuhodný. Příběh je sice krátký, ale krásný a milý. Na několika stánkách toho pověděl víc, než toho nakecaj některá mnohastránkové knihy.

adelinka
25.04.2018 5 z 5

Knihu, ktorú som za pol hodinu prečítala :-) a naozaj bola super. Len 64 strán a časové rozpätie deja od roku 1910 do 1945, vlastne do roku 1947. Skvelá myšlienka starčeka v horách.....veľmi krásny a silný príbeh.....

MissAngee
11.04.2018 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh k zamyšlení o velkodušném muži, který sázel své stromy přes všechny překážky, co ho potkaly.
Kniha zabere něco přes 15 minut, zároveň si tím obohatíte život o poučující čtení a poznáte člověka, který bez jakýchkoli sobeckých pohnutek stvořil tak velké dílo.
Každá stránka byla navíc nádherně výtvarně zpracována, takže si pohrávám s myšlenkou knihu zakoupit, i když jsem ji už četla ( byla vypůjčená ).
Věřte mi, na muže, který sázel stromy, už nikdy nezapomenete. Já osobně doufám, že v tom dobrém smyslu.

jakub2199
24.03.2018 5 z 5

Snad jediné, co je možné vytknout je jak je příběh krátký. Bylo by velkým potěšením strávit s Elzeárdem Bouffierem více času. Přesto jde o knihu, která nestárne je stejně poutavá při každém přečtení.

bookemma
15.03.2018 4 z 5

A tak jsme obdivovali dílo obyčejného člověka, dílo hodno Boha.

Zamýšleli jste se nad tím, co má opravdu smysl v lidském životě? Jsou to snad války? Nesmyslné umírání?
Jako by za každého člověka zasadil jeden strom, a těch stromů bylo moc a moc a lidé umírali, a on, nevěda ničeho, sázel dál své stromy. Za každého člověka jeden strom.

ladyka
11.03.2018 5 z 5

Jemný jednoduchý, leč silný příběh. Výjimečný muž, kterému "víc než deset tisíc osob vděčí za štěstí". Hřejivý pocit po přečtení trochu zhořkl poté, co jsem ze záložky "Zajímavosti" u této knihy tady na databázi zjistila, že jde o fiktivní postavu.. Nicméně věřím, že takoví lidé mezi námi byli, jsou i budou!

Kryptonitka
11.03.2018 5 z 5

Krásná věc! O vytrvalosti, nesobeckosti, o tom, jak dává smysl budování namísto destrukce, která se v naší společnosti tak rozmohla, o naději! Ano, kdyby každý přispěl svým dílem, bylo by tady krásněji, Zemi by se více dařilo, lidé by byli spokojenější. Myslím, že si tuto knížečku brzy otevřu znovu.

Red_Fox
07.03.2018 4 z 5

První dojem - Proč se někdo obtěžoval a vydával takový příběh jako samostatnou knihu?

Ale ono to tam někde v hlavě zůstalo...Říkám si, co kdybychom se takhle začali chovat všichni? Osobně se na to však nedívám jen z pohledu NEVZDAT SE, ale jaký by to mělo přínos pro naši planetu, kdybychom tu a tam všichni sázeli nějaké stromy :)?

Eva2412
04.03.2018 5 z 5

Pohlazení na duši...

Losin
03.03.2018 4 z 5

Zen sázení stromů.

Týnka2819
26.02.2018 4 z 5

Kniha nad kterou, je potřeba se zamyslet. Přečetla jsem si ji dvakrát a pokaždé mi dala něco krásného.

allebra
24.02.2018 5 z 5

Velmi pěkná povídka o smyslu života, krátká, ale přiměje k zamyšlení. Moc se mi také líbily ilustrace a celkové provedení knihy.

danobat
15.02.2018 5 z 5

Hezká povídka k zamyšlení.

M-arta
14.02.2018 5 z 5

Krátký příběh s velkým a hlubokým poselstvím. Povídka, která už mnoho desetiletí hladí duše a poohřívá u srdce v mnoha světových jazycích... Nejdřív mne ani nenapadlo pohlížet na ni také jako na možnou "dětskou knížku", ale po tom, co oslovila a nesmírně zasáhla také naši desetiletou dceru, mi rychle došlo, že tento poklad je nejen nadčasový, ale také naprosto nadgenerační.

hroneczek
28.01.2018 5 z 5

Útlonká kniha vypraví o nezištné a nezměrné trpělivosti jedince, která může vyústit v blaho světa. Smutné jenom je, že okolí bere tuto snahu o krásnější a živější budoucnost jako samozřejmost bez vděku, dokonce má tendenci si výsledek nějak přivlastňovat a zjednodušovat. Vřele doporučuji. Inspirativní čtení.

LeňulinaK
20.01.2018 4 z 5

Sice maličká, ale moc milá knížka, která nutí k zamyšlení. Užila jsem si jí.

petrakočárová
19.01.2018 5 z 5

Rozsahem malá, ale přesto nádherná kniha s velkým hlubokým poselstvím. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Mám ji v knihovně na čestném místě.

PokyHiro
17.01.2018 5 z 5

Překvapivě kniha velmi na zamyšlení, i na první pohled malé činy mohou mít dalekosáhlé důsledky.