Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57005/bmid_muz-ktery-sazel-stromy-Rl5-57005.jpg 5 3822 3822

Povídka prostoupená fascinací prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření. Jean Giono vzbudil touto povídkou zájem o zalesňovací program. Stala se pro ochránce přírody inspirací k zalesňování celých oblastí. 1.vydání... celý text

Literatura světová Novely Duchovní literatura
Vydáno: , Vyšehrad

L’homme qui plantait des arbres , 1953

sarahmoon
10.07.2017 5 z 5

Prostě jednoduchá dokonalost!

irskádívka
07.07.2017 5 z 5

Svazeček malý rozsahem, obrovský svou sílou myšlenky. Čtení, které ve vás zanechá krásný dojem. Člověk by rád byl takovým, jako hlavní hrdina - bojovník, který bojuje proti světu klidem a rozvahou.

pepa4081
02.07.2017 4 z 5

Nádherná věc, která mne dostala. Spíš povídka, než kniha - přečetl jsem ji asi za hodinu, ale jde o úžasně silný a přitom jednoduchý příběh jednoho člověka, který dokázal změnit víc, než asi sám tušil. Nanejvýš uspokojivé.

Pablo7
29.06.2017 1 z 5

Příliš nechápu tak vysoké hodnocení. Hodně jednoduchý a krátký příběh člověka, který sázel stromy. Tím proměnil pustinu, ze které lidi utíkali, na ráj. Příliš mě to nezaujalo.

Percabethka
27.06.2017 5 z 5

Dojemný příběh o tom, co všechno může prostý člověk dokázat ❤ Asi už vím, co budu dělat, až budu stará :D ❤

Boby17
26.06.2017 5 z 5

Prostý příběh s velkým poselstvím. Můj dědeček říkával, že slova zní a činy hřmí. Takže když každý jeden z nás zasadí ve městě či v krajině strom a bude se o něj starat, tak vykoná něco dobrého nejen pro okolí, ale i pro sebe samého. Také tím dáme příklad hodný následování. A možná, že se i něco málo změní...

Melic
12.06.2017 3 z 5

Příjemný, jednoduchý příběh s určitým poselstvím. I když podle mě dost idealizovaný, alespoň do dnešního světa. Ale z literárního hlediska mě až tak neuchvátil a pak je tu jiná věc. Autor je v tom v podstatě nevinně, ale mně pořád vyvstávaly na mysli takové ty moudré příběhy, co se sdílejí na facebooku jako statusy a na které jsem alergický. Samozřejmě toto je napsáno mnohem lépe, ale jsem už tak internetově zdegenerovaný, že mi to čtení pokazilo, bohužel.

szusanne
06.06.2017 5 z 5

Hluboký příběh o síle jednoduchých činností jednotlivce, které mění svět, aniž by za to někdo vyžadoval slávu a uznání.

janulka1310
05.06.2017 5 z 5

Pokud se práce dělá s dobrým záměrem a čistým úmyslem, je vždycky smysluplná, i když to trvá desítky let...tahle krásná povídka je toho důkazem..

PetrNový
01.06.2017

Nádherný příběh o pánovi, který dokázal něco neuvěřitelného a nádherného. Určitě doporučuji :)

Whiskasound
01.06.2017 5 z 5

Nádherný příběh o vytrvalosti a o tom že jediný člověk dokáže nádherné věci.

Malýstromeček
01.06.2017

Knihu jsem přečetl poté jsem viděl film a moc se mi líbila. Jenom si nedokážu představit kolik stromů může jeden člověk zasadit.

AdamNový
01.06.2017 5 z 5

Krásný příhěb, který je vyprávěný o pánovi, kterému zemřela manželka a syn. Odstěhoval se do krajiny která byla prázdná. Záhadný muž sází stromy, už několik let.
Po několika letech vysázý několik km stromů. Doporučuji přečíst.

061204
01.06.2017

Na tomto příběhu je vidět, že lidská ctnost a odhodláni je nade vše. Že zeleně je potřeba a že s velkou trpělivostí jí můžete najít třeba i v poušti :). Moc krásný příběh s dějem plným ponaučení.

SofieM.
01.06.2017

Velmi zajímavá knížka!:) Určitě doporučuji všem které baví klidnější a realičtičtější příběhy..:)

Nikiťák
01.06.2017 odpad!

Příběh se mi moc líbil vypovídá totiž o tom, že jeden jediný člověk dokázal něco neuvěřitelného a že když jste pro něco zapáleni dokážete všechno na světě.

Neloušek
01.06.2017 5 z 5

Kniha s ponaučením a neuvěřitelnou prací člověka, který se nadřel celý svůj život, aby se lidem dobře žilo a aby byl kraj hezčí. Velmi hezky napsané.

JancusKrystofus
01.06.2017 4 z 5

Tento příběh o tom že člověk může dělat divy je převelice nádherný, já sám jsem byl zaujat jak jeden člověk muže stvořit něco takového a to že se to opravdu stalo je více než úžasné. Knížku opravdu doporučuji.

Dawe_zacek

Nádherný
Příběh o tom jak i málo muže být klíč k něčemu obrovskému. Určitě stojí za to přečíst. Už třeba jenom kvůli pocitům které pan Giono zanesl do povídky která je přenese do Vás......

AnetaŠtruncová
01.06.2017 odpad!

Tento příběh mě moc nezaujal. Nebavil mě. Nerozumnela jsem příběhu.