Muž bez tváře

Muž bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489152/bmid_muz-bez-tvare-FBA-489152.png 4 170 33

Z Velké Británie do Bruselu cestují dva muži: novinář Neil Bannerman a Kale — vrah. Bannerman od cesty neočekává nic víc než zdlouhavé politické rešerše, avšak místo toho se ocitne uprostřed tragédie. Jeho hostitele, rovněž žurnalistu, najdou společně s britským ministrem v politikově domě v centru Bruselu, oba mrtvé. Podle všeho se navzájem zastřelili. Novinářova autistická dcera Tania, která se během přestřelky schovávala v šatně, posléze nakreslí mrazivý obrázek, na němž je ještě třetí člověk — muž bez tváře. Neil Bannerman se zničehonic nechtěně zaplete do vyšetřování vraždy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Hidden Faces , 1981

HynekBee
29.01.2022 5 z 5

Perfektní! I když ta rodinná témata se v jeho knihách dost opakují ;)

bivana009
22.01.2022

Autora jsem neznala, tudíž ani toto dílo. Bez jakéhokoliv očekávání jsem se začetla do vánočního dárku. Knížka je jednoduchým, pravděpodobně politickým trilerem a jako oddechové čtení je vcelku čtitelná. Příběh je průhledný, zápletka ne příliš komplikovaná a rádoby oživení autistickým dítětem nemá žádný vývoj. Jednoduché čtení, bez nutnosti přemýšlet.

happy-smile
25.12.2021 4 z 5

Spisovatelův styl se postupně měnil. Je teda potřeba přihlédnout k tomu, že tato vznikla už v roce 1981 a nedosahuje tak tedy úrovně některých jeho pozdějších děl. Pro fanoušky Petera Maye asi nutnost. Thriller z prostředí víru politických intrik. Zbytek čtenářů si tuto knížku asi může v klidu nechat utéct. :-)

papeha
22.11.2021 5 z 5

Knihy autora jsou mé oblíbené. Přestože vyprávění z Hebrid nebo případy Enza tato kniha nepřekonala, není vůbec špatná.

Ivana11
21.11.2021 4 z 5

Kniha je pěkná, ale P. M. má i lepší.

Lidka
19.10.2021

Myslela jsem, že Petr May umí psát jen skvělé knížky, všechny jsem se zájmem přečetla, ale tuhle jsem nedočetla. Asi v polovině jsem si řekla, že počkám na jeho jinou knížku a nebudu si o spisovateli kazit iluze. Knihu nesu tedy do knihovny nedočtenou, proto ji ani nehodnotím...

ddkk
25.09.2021 3 z 5

Peter May v poslední době už podruhé lovil v šuplíku. Po Karanténě ani Muž bez tváře však bohužel nedosahuje kvalit předchozích knih, třeba série Enzo a už vůbec ne Ostrova Entry nebo skvělé trilogie z ostrova Lewis...

Muž bez tváře je zdlouhavý, místy nudný a z mého pohledu docela slabý příběh. Klouže po povrchu a ani slibná linie s autistickou dívenkou se vlastně nijak nevyvíjí. Pro mne opět nepřesvědčivé a i když mám v knihovně všechny zatím u nás vydané knihy PM, příště si určitě počkám, než si další koupím.

orson
22.09.2021 4 z 5

Starší kousek od Petera Maye. Když jsem to četl, tak jsem si pořád říkal - proč si nezavolali mobilem! :) Jako pár nejasností a nelogičností tam bylo ale jinak to bylo dobrý.

Standa24
18.09.2021 5 z 5

Politický thriller z pera Petera Maye. Jelikož se většina děje odehrává v Bruselu, tak kniha tentokrát neobsahuje poutavé popisy krajiny, které poutavě dokreslovaly atmosféru u autorových knih, odehrávajících se ve Skotsku. Naopak nemůže chybět hlavní postava drsného Skota s komplikovanou povahou. I když byla kniha původně napsaná před více než 40 lety, stejná zápletka by se mohla odehrát i v současném Bruselu. Velmi zajímavá byla dějová linka s autistickým dítětem.

iška
16.09.2021 4 z 5

Nic moc jsem nečekala a nakonec jsem byla příjemně překvapena, jak dobře se mi to četlo. Běžně si romány z tohoto soudku nevybírám a přes, jak píše sám autor, lehké přepracování je původnímu příběhu 40 let. Přes to si myslím, že to není nijak zastaralé. A i tu psychologii postav jsem si tu našla.

Martiiiik
16.09.2021 3 z 5

Je vidět, že kniha je staršího data psaní, protože tam kouří úplně všude a skoro každý, to už by dnes neprošlo :-D za mě slabší kousek, ani ten příběh nebyl nic moc, jako politika fajn, ale ty postavy se chovaly zvláštně snad téměř všechny :-) a byly těžko uvěřitelné... dost mě tam zaujal náhled do hlavy autistického dítěte.. ale to byla jedna z mála věcí.. tak třeba příště, určitě nad autorem nelámu hůl :-)

Didi15
16.09.2021 3 z 5

A tak jsem se těšila .... Moc mám ráda tohoto spisovatele , ale tohle mě nebavilo . Přišlo mi takové ukvapené , hlavně rozhovory. Škoda .

astroweb
01.09.2021 3 z 5

Tento autor nemůže dost dobře zklamat, ale tento příběh oproti jeho jiným je podstatně jiný, pro mě tudíž dosti slabší. Více politiky, nežli psychologie postav, jak jsem u něj zvyklý.

Peter May
skotská, 1951