Můj život u sousedů

Můj život u sousedů https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313424/bmid_muj-zivot-u-sousedu-wgI-313424.jpg 4 711 160

Můj život u sousedů série

Garrettovi jsou všechno to, co Reedovi nejsou – hlasití, chaotičtí a láskyplní. A Samantha Reedová nemůže odolat a každý večer tuto úžasnou rodinu pozoruje ze svého střešního okna a touží být jednou z nich – vymanit se z područí dominantní matky a nepodřizovat svůj život jejím přáním. Avšak zdá se, že je to pouze krásný sen… až do jednoho letního večera, kdy za ní vyšplhá Jase Garrett. A všechno se změní! Oba se potýkají s trapnostmi i krásami první lásky, Jaseova rodina Samanthu okamžitě přijme do svého středu, i když ona ho před tou svou drží v tajnosti. Vše je téměř dokonale až do okamžiku, kdy se stane něco, co změní celý její svět. A Samantha se náhle musí rozhodnout a zvolit si, kterou z obou rodin zachrání. Fantastický debut o rodině, přátelství, první lásce a nemožnosti být věrný jediné osobě, kterou milujete, aniž byste zároveň zradili další.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

My Life Next Door , 2012

adelaska
10.12.2014 3 z 5

Celkem mě mrzí, že dávám tak nízké hodnocení. První polovina knihy mě vůbec nebavila, tudíž jsem ji odložila, četla jinou.. A po měsíci jsem se vrátila a dočetla ji. Po polovině nastal zvrat a tím pádem jsem nemohla přestat číst. Takže takový průměr. Ale nevím, zda se k ní ještě někdy vrátím.
Ale vůbec to není špatné čtení, asi mám jen vyšší nároky po skvělých románech od J. Lynn. :-))

simca144
03.12.2014 3 z 5

Nemůžu říct, že by mě zklamala, je to pěkné nenáročné čtení...ale není z knih, co bych asi četla vícekrát :)

amysa
01.12.2014 4 z 5

Hezké, milé čtení, u kterého se tak příjemně a nostalgicky sní, vzpomíná, usíná a culí, ale vše není jen růžové, jsou tam určitě i pasáže, které vedou čtenáře k zamyšlení... Příběh mi ani na chvilku nepřipadal naivní, četl se mi snadno a lehce. Zastavila jsem se vlastně až na samém konci, který mi sice přišel malinko uspěchaný, useknutý a spíš otevřený... Ale věřím, že to byl účel a jak to všechno bylo dál, se dozvíme až v dalším pokračování, které si moc ráda přečtu:-) Protože chci určitě vědět, jak to dopadlo s mou oblíbenou Garretovic rodinou a hlavně s mým miláčkem Jasem a vlastně i s ostatními aktéry tohoto příběhu - s Timem, s Nan a samozřejmě i se Sam:-) Doufám, že se brzy dočkáme, já jsem rozhodně natěšená a věřím, že budete taky, až si tuto knížku přečtete:-)

asanita
17.11.2014 5 z 5

Skvělá kniha. Děj typicky letní a příjemný, zápletka ovšem minimální. Ale komu to vadilo? Mně rozhodně ne. Kniha byla vyprávěna příjemným pohodovým stylem. Objevily se zde dost různorodá témata od přátelství a první lásky, až po drogy, intriky, alkoholismus a dokonce i politiku. Autorka navíc rozhodně ví, jak vymyslet postavy, které si člověk od začátku oblíbí. Já zkrátka nemám knize co vytknout a myslím si, že pokud hledáte nějakou oddechovější knihu, tak byste měli sáhnou právě po Mém životě u sousedů.

dikyna
16.11.2014 5 z 5

Čtivé,mě se to líbilo.Jase byl úžasný.Stojí za to si přečíst.Tim byl borec a jeho sestra Nan? Co dodat-ta mě hodně zklamala.

vikimi
11.11.2014 5 z 5

Moc pěkné, nikoliv kýčovité dílo, které bylo i velmi čtivé a příjemně plynoucí. Na konci jsem se dočkala mírného dramatu, ale konec dobrý všechno dobré.
Jase jsem si se Sam zamilovala, i když mi byla cizí její nerozhodnost. Určitě má člověk pochyby, když jde o rodinu, ale je snazší ublížit sobě než druhým, protože potom neseme následky za cizí neštěstí, což je tak svazující.
Moc pěkná knížka. Určitě doporučuji! I ta obálka se povedla. CooBoo vydává skvělé publikace, v tak hezkých obalech :)

Heyhey
07.11.2014 4 z 5

Čtení příjemné jako teplý prázdninový den. Pocit blížícího se "zla" udržuje napětí. A pak tvrdá realita. Super.

Bee
30.10.2014 4 z 5

Knižka se čte skoro sama a i když je to celkem dost omílané téma, tyhle romance z odlišných rodinných zázemí mě vždycky bavily. Co se děje týče, autorka se zabývá hlavně vztahovými problémy, takže od toho rozhodně nelze čekat žádnou akci. Konec je zvláštní, takovy lehce klišé, ale líbilo se mi to, a to je hlavní. Parádní oddechovka.

sarka1244
21.10.2014 3 z 5

kniha nebyla špatná, jen ten konec mi přišel takový nijaký...

bookshelf
18.10.2014 2 z 5

Kniha byla asi do poloviny příjemná a bez jakýchkoli složitých zápletek. Což je pravý opak toho, co přišlo poté. Jako by se autorka v půlce rozvzpomenula, o čem to vlastně chtěla psát než při psaní této knihy tak trochu zaspala.

Co se týče hlavního námětu, rozdílů mezi dvěma rodinami, dostáváme přesně to, co nám bylo slíbeno. Příjemnou, početnou a láskyplnou rodinu Garettových, u které se nikdy nenudíte a ani vás to nenapadne. Každý ze členů je něčím zvláštní a zajímavý. Aneb naprostý opak Reedových. Samathina sestra Tracy by možná zajímavá byla, kdyby se v knize objevila více než ve dvou kapitolách. Paní Reedová, matka Sam a Tracy, je sice cílevědomá a silná žena, ale také velmi upjatá a předpojatá. Samotná Samantha je maminčina hodná holčička, která poprvé za deset let promluvila se svými sousedy. To se mi zdá trochu nepravděpodobné.

Psychologie postav byla naprosto minimální. Já osobně jsem si v knize oblíbila akorát malého čtyřletého George a feťáka Tima. Na Samině kamarádce Nan autorka ukazuje perfektní příklad toho, co dokáže závist. Jen to bylo trochu přitažené za vlasy. Pokud se s někým znáte dvanáct let, tak byste se takhle asi nechovali. Z Claye Tuckera měl podle mě být ještě větší maniak, který např. chce zničit život politickému protivníkovi Grace Reedové. Pouze můj nápad.

Ohledně té velké smutné zápletky skoro na úplném konci můžu říct snad jen to, že mě nebavila a dopadla přesně, jak jsem čekala.

Shrnu to do jedné věty: Námět je vážně pěkný, jen provedení krapet vázne.

luciefeix
18.10.2014 4 z 5

Kniha me velice dobře překvapila

risisisi
13.10.2014 5 z 5

Super!

*Táňa*
12.10.2014 4 z 5

Nic originálního, žádný vážný děj ani zápletka. Je to obyčejná romantická kniha, která je pro letní odpočinkové odpoledne na dece u vody ta pravá. Byl to naivní příběh, který mě obměkčil a zahřál u srdíčka.

KatnissLavender
09.10.2014 3 z 5

Můj život u sousedů je klasická letní oddechovka, která rozhodně neurazí, ale ani moc nenadchne. Příjemný příběh dvou zamilovaných duší, jejichž rodiny jsou tak rozdílné, jak jen je to možné. Klasická love-story s happyendem pro nenáročné čtenáře, kterým nevadí jistá klišé a málo rozvinuté charaktery hlavních postav. Doporučuji spíše čtenářům mladšího věku, pro mě je tento příběh trochu naivní... ale ono to tak asi má být... :-)

Nemesis Moriko
08.10.2014 5 z 5

Tohle je přesně ten typ knihy, po kterém bych normálně nikdy nesáhla. Ale najednou se tak prohrabávám knihovnou a narazám na ni.. vzpomenu si na jednu velmi pozitivní recenzi a krásná obálka rozhodne - risknu to. A rozhodně toho nelituju :) Nikdy mě tyhle ty vztahy moc nebraly.. ale zjistila jsem, že i kniha o tématu, které mě nezajímá může být skvělou oddechovkou a já ji mohu jen doporučit :)

JanaDor
01.10.2014 4 z 5

Na žánr "román pro dívky" je tato kniha velmi povedená. Obsahuje vše co má. Je zde první láska, zmatek citů v dospívání, protest proti rodičům a důležitá možnost volby v rozhodování. Zachovat se tak jak je to správné nebo poslechnout rodiče s vědomím, že je to chyba? Kniha je napsána čtivě, je vyloženě oddechová, nenáročná, ale je zde i ponaučení. Jak napravit nespravedlnost a také, co se může stát, když beru drogy.
Líbilo se mi znázornění velké rodiny se vším tím zmatkem, prací i srandou kolem tolika dětí. Byly zde zmíněny hloupé poznámky sousedů k tak početné rodině, i jejich finanční tíseň. Oproti tomu byly ukázány plusy, kdy se stane nehoda a oni drží při sobě a pomáhají si. Uznávám názor, jež padl v knize a je moc hezky řečen. "Dělat ze svého názoru univerzální pravdu může jen ubožák."

RosMeggie
11.09.2014 4 z 5

No... každopádně to byla dobrá knížka, ale taková prostě odpočinková... nic moc se tam nedělo, a když se tam konečně začalo něco dít, bylo to skoro na konci knihy a ten "problém" se vyřešil během dvou kapitol... Což mě trošku mrzí... Spisovatelka mohla tu zápletku nějak více rozvést... ale s tím už já nic neudělám.... :/... Jinak to bylo super... abyste si nemysleli, že se mi to nelíbilo.... ;)... Jase byl super a Sam byla v pohodě (nijak moc mě neštvala a tak...)... prostě dobrá kniha... :)

P.S. Velmi dlouhou jsem dumala nad tím, kolik hvězd si tato kniha zaslouží... Tři???... Nebo čtyři???... Jak je mým zvykem, rozhodla jsem se podle obalu, který mě naprosto zaujal a je boží... Takže hádejte kolik... ;)

Vaše Rose

ciniminisek
26.08.2014 4 z 5

Dívčí román, který v sobě ukrývá daleko více, stačí se pořádně podívat. Spisovatelka vytvořila lehké dílo plného každodenních starostí ve kterých se najde nejeden z nás.

muchomurka
18.08.2014 5 z 5

(Obsahuje spoilery).
Když jsem si knížku kupovala, dlouze jsem přemýšlela, jestli si ji vzít nebo ji vrátit do regálu. Naštěstí vyhrálo koupení a udělala jsem dobře. Byl to krásný příběh. Jase a Sam byli naprosto boží :-) Nejdřívě jsem pořád dumama, čím byla Sam pro Jase tak úžasná (Jase byl úžasný naprosto vším, to bylo hned zřejmé), ale tak nějak postupem čtení mi to přišlo jasné.
První polovina knihy byla veselá, vtipná a pohodová. Hrozně moc jsem se bála, co se v druhé části pokazí a jak dlouho se v tom hlavní hrdinové budou rýpat. Naštěstí jen několik stran. Fakt jsem nechtěla, aby se to pokazilo a ona se s ním rozešla, což chápu proč to udělala, ale chudák Jase, úplně se mi to nechtělo číst dál. Naštěstí tam byl Tim a brzy se to vyřešilo.
Když jsem knížku dočetla, říkala jsem si, že byla fakt dlouhá, ale spousta věcí zůstala jaksi nedořešená (např. celá ta věc s Nan, to bylo divné, ale je pravda, že od začátku mi přišla taková nějaká nehrající narovinu), spousta zajímavých postav nedostala dost prostoru, což je škoda, ale přitom nemám pocit, že by příběh váznul nebo se zaobíral dlouze něčím nepodstatným.
A co se mi líbilo a zaujalo mě na první pohled, to byla obálka.
Za mě celkově super, jsem zvědavá, s čím dalším autorka přijde a jestli to bude stejně dobré.

katerinad
06.08.2014 3 z 5

Kniha bezesporu příjemně napsaná, původní námět mě zaujal, ale později nějak unikl. Rychle se to seběhlo a dál nic. Čekala jsem co se stane, stále jsem čekala, už jsem byla za půlkou knihy a mé čekání pokračovalo. A potom se to stalo a já si říkala, to je všechno? Určitě tam bylo plno zajímavých témat na vyřešení, celou dobu to šlo pozvolna, moc se nedělo a ke konci se to všechno nahrnulo, ale vyřešil se jen jeden problém, když nepočítám Tima. Ráda bych třeba pokračovala v řešení problému s Nan, která se zachovala špatně a ne jako kamarádka. Ale utichlo to nějak, hlavní hrdinka se přenesla celkem lehce přes ztrátu a dál jí to zřejmě netrápilo, což mě překvapuje. Jistě hlavní problém byl určitě vážnější, ale i tak jsem čekala něco víc.
Takže kniha nebyla špatně napsaná jen tentokrát opravdu zřejmě určena pro ty čtenáře, kterým je určena a bohužel ta kategorie se na mě už nevztahuje.