Můj život

Můj život https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63140/muj-zivot.png 4 9 4

Vzpomínky na cestu ke kněžství a biskupskému úřadu. Autobiografie teologa, mnichovského arcibiskupa a kardinála. Autor poutavě popisuje své dětství, studium a dospívání v období nacistického Německa, vojenskou službu za války, teologické studium, vědeckou kariéru, kněžské a biskupské svěcení.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Lukáš a syn (Barrister & Principal)

Aus meinem Leben, Mia vita

ŠtěpánMaria
04.04.2023 5 z 5

U příležitosti smrti papeže Benedikta XVI. jsem dočetl tyto jeho vzpomínky, které zachycují jeho život do jmenování mnichovským arcibiskupem. Jsou psány živě, čtivě a místy poeticky. Nemohou také nezachycovat jeho intelektuální teologický vývoj. Na okraji svých životních osudů se vyjadřuje k některým obecnějším tématům, např. k liturgické reformě po II. vatikánském koncilu či k tomuto koncilu a jeho interpretaci. Nejsilnější je podle mě poslední kapitola.

Chesterton
11.10.2018 5 z 5

Muž, který se dokáže vyjadřovat svým intelektem, ale i srdcem :o)

Simbusa
04.10.2017 3 z 5

Životopis je čtivý a poměrně stručný. Nejzajímavějším obdobím pro mě bylo dětství a adolescence autora za doby 2. světové války. Z knihy jde vyčíst zásadní rozdíl vnímání teologie a víry v té době a dnes. Zdlouhavé a (jakožto ne-studenta teologie) zbytečně rozsáhlé popisy děl teologů, které autor četl, stejně tak jako popisy teologického úůsobení každého svého učitele. Nicméně autor je člověk sečtělý a spousta jeho myšlenek se na základě těchto děl a skutečností utvářela.

Vojslava
09.07.2016 5 z 5

Pěkný, stručný a čtivý životopis, kterému ještě přidal na půvabu dobrý překlad; hned jsou některé teze autorovy teologie jasnější, když vím, jak k nim v životě došel... Každopádně výborná četba.