Můj vysvlečenej deník

Můj vysvlečenej deník https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30546/bmid_muj-vysvlecenej-denik-MvG-30546.jpg 4 251 47

Je příjemný objevovat sex — dokud do pokoje nevtrhne táta. Je opojný vychutnávat si první velkou lásku — dokud neskončí nešťastně. Je užitečný mít kámoše, kterej ti vždycky rád ubalí špeka — dokud se ti nerozjedou depky. Je vzrušující pohrávat si s myšlenkou, jestli by nebylo lepší nebejt — dokud si tě nevezmou do parády doktoři. Je skvělý mít kámošku, který můžeš všechno říct — dokud tě nepodrazí. A je úžasný mít svoje velký tajemství — dokud se kolem tebe neprojde smrt.... celý text

noctambule
06.05.2013 1 z 5

Těžko hodnotitelná kniha. Mohla bych chválit čtivost nebo grafickou stránku, ale nejde to. Johana Rubínová neexistuje, což by nebyl takový problém, kdyby to tak vehementně nebylo čtenáři nuceno. Přijde mi ujetý, když se chlap ve středních letech vydává za sedmnáctiletou holku, navíc si střihne malou epizodní roli pod svým skutečným jménem a trapně svou lež v knize obhajuje a to hned několikrát. Pseudonym použit jen jako obal mediálního balíčku.

Lauralex
05.05.2013 4 z 5

Vždycky jsem si říkala, co přesně si mám představit pod pojmem "přečteno jedním dechem", a teď už to vím. Jak rychle jsem se do téhle knížky začetla, tak rychle jsem ji dočetla. Ani jsem si to neuvědomila a najednou vidím, že mi zbývá 10 stránek do konce. Samozřejmě další plus je grafická úprava knížky, líbily se mi ilustrace a styl doopravdy psaného deníku.
Jedna z knížek, která mě, ať už minimálně, ovlivnila do dalšího života.

herotabe53
10.03.2013 4 z 5

Knížka byla fajn, velmi čtivá, člověka nutí ji dočíst až do konce na jeden nádech. Na to že má přes 300 stránek, tak jsem ji přečetla asi za 3 dny, a tojsem ještě stíhala chodit do školy! ;-D Nechci ze sebe dělat, kdoví co, ale některá slova bychopravdu nevyslovila.
Moc se mi líbilo, že to bylo o slečně, která je starší než já, ale má podobné problémy atd. Prostě knížka pro pubescenty ;-D. Některé pasáže jsou velice vtipné, to autorce odpřít nemohu .)Doporučuji.

babyboar
09.01.2013 5 z 5

Knížkou jsem úplně nadšená. Občas si od seriozní četby odpočinu nějakou tou Monyovkou, ale tahle knížka není jen obyčejný dívčí románek. Deníky jsem si psala cca od třetí třídy až zhruba do věku, ve kterém Johana napsala svou knihu, takže znám ten pocit, kdy člověk "listuje svým životem nazpět". Sama Johana v deníku uvádí poznámku literárního vědce, že se mu kniha zdá problémy mladých přesycená . Ovšem ač si to chceme či nechceme přiznat, život takový je a není vůbec nepravděpodobné, že se už v mládí setkáváme v okolí s problematikou nechtěného těhotenství, drog, rodinných trablů, onkologických onemocnění u blízkých, sebevraždy či pobytu v psychiatrickém zařízení. Jen zkuste popřemýšlet sami o svém okolí... Moc se mi líbí styl, jakým je kniha napsaná, ač to tak Johana možná ani nechtěla. Prolínání časových rovin, napínání čtenáře, autentický jazyk včetně hrubek (včetně opakovaného měkkého "i" v příčestí minulém i v případě, že Johana mluví pouze o dívkách). Knížku jsem si "šetřila", jinak bych ji přečetla jedním dechem. A po jejím přečtení jsem si říkala, že se mi bude po Johaně stýskat. :-) Docela bych uvítala třeba i další pokračování, s časovým odstupem, jak se postavy vyvíjí dál. Ale chápu, že autorka se chce ubírat jiným směrem. Budu se tedy těšit na nějakou další knížku, i když s větší dávkou fikce.

MysticHaa
02.06.2012

Vzhled stránek je mi pohodlnější. Kniha celkově se mi velmi líbila. Dívčí román s věcmi, které do dospívání patří, napsané ale velmi poutavým a originálním stylem. Moc se mi líbila a jednoduše doporučuji k přečtení ... :)

Jiitush
27.05.2012 4 z 5

Zajímavý počin. Takový dívčí román, ale úplně jiný než na jaké jsme byli doposud zvyklí. Otevřenost s jakou Johana vypráví vás ohromí, ovšem v některých pasážích asi budete, stejně jako já, pochybovat o jejich pravdivosti. Taky nejsem zastánkyně otevřených konců, chápu, že přesně takhle to asi měla autorka v plánu, ale mohla tam ještě pár těch zápletek rozmotat ;)

Sussanah
08.01.2012 4 z 5

Naprosto syrový a oteřvrený příběh, který překvapuje každým slovem a jestli je to skutečně tak, jak se píše, tak je to opravdu drsné. K přečtení doporučuju.
Líbí se mi i grafická úprava ´=)