Spider-Man: Proti přesile

Spider-Man: Proti přesile https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488973/bmid_spider-man-proti-presile-Pg2-488973.jpg 3 6 1

Spider-Man přichází s prvními díly své zbrusu nové série! Dojde na představení jeho zrodu, i na velký souboj s celou Sinister Six! Jedná se o plán doktora Octopuse, který unesl tetu May (a taky J. Jonaha Jamesona, ale toho by si mohl klidně nechat) - bohužel právě ve chvíli, kdy začal Spider-Man ztrácet své schopnosti! Zvládne i tak porazit tým složený ze svých největších protivníků? A na závěr je tu ještě souboj s mimozemskou bytostí, která má velkou slabost pro pozemské televizní vysílání!... celý text

instageek_cz
06.05.2022 4 z 5

Nedávno se ke mně dostaly komiksy, které bych si běžně sám nekoupil, a díky tomu jsem mohl omrknout Spider-Mana pro děti z edice Crew Kids. V první řadě musím pochválit nádhernou obálku. Ta je veselá, roztomilá, plná jasných barev (stejně jako všechny v CK), takže bych po ní coby rodič okamžitě sáhl. Čekal jsem, že ve stejném duchu bude provedený i vnitřek, to jsem se ale docela mýlil!:))

Zdejší kresba by mohla být klidně v komiksech pro dospělé, je detailní a místy až překvapivě temná. Což za sebe nevidím v knize pro malé děti úplně jako plus. Na druhou stranu, doba se posunula, takže je možná mojí chybou, že jsem očekával Marvel variaci na Kačera Donalda:))

„Proti přesile“ se nebojí ponuřejších odstínů i témat, o čemž svědčí úvodní příběh „Přichází-Spider-Man“, klasický origin pavoučího superhrdiny. Ten mi přišel pro děti asi nejméně vhodný. Strýček Ben umírá, Peter Parker brečí, předtím je šikanován a ignorován spolužáky, chodí se rvát za peníze s dospělými chlapy... Inu, po takové „pohádce“ před spaním by asi vaše dítě ještě dlouho hledělo do tmy!:)) 6/10

Následuje dvoudílný příběh se Sinister Six, a to už je lepší. Spoustu akce, zajímavých postav, vše je odlehčenější, pořád se něco děje. Takže tady se vaše dítko nudit nebude, byť bych opět čekal pestřejší barevný a celkový vizuální styl. 7,5/10

Toho jsem se dočkal v závěrečném příběhu „Goom válí“! Tak bych si představoval všechny tyhle příběhy pro děti. Krásné jasné barvy, vtipné hlášky, výrazné postavy i momenty. Spidey tu spojí síly s Human Torchem z Fantastic Four a společně jdou proti mimozemšťanovi, který se o světě učil skrze sledování MTV a reality show:)) Paráda! 10/10

Ve finále myslím, že ten věk 7+ odpovídá, a že děti od 2. třídy výš si čtení užijí.
Celkové hodnocení knihy: 7,5/10

PS: Mé další recenze nejen na komiksy najdete na Instagramu, profil instageek_cz :)

Spider-Man

Paul Tobin