Můj přítel Leonard

Můj přítel Leonard https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16036/mid_muj-pritel-leonard-cKJ-16036.jpg 4 137 27

Opět se setkáváme s Jamesem a jeho životními osudy… Po úspěšném odchodu z léčebny pro drogově závislé ho potká další rána, když zjistí, že jeho láska (kterou potkal právě v léčebně) psychicky nezvládla návrat do normálního střízlivého života a spáchala sebevraždu. James naštěstí nepodlehne a vyhledá svého nejlepšího přítele Leonarda. S jeho pomocí se postupně staví na nohy, vrací se do práce a nachází i novou lásku, se kterou se nakonec ožení (mimochodem, žijí spolu dodnes). Kniha je autobiografií samotného autora Jamese Freye a přitáhne čtenáře svým poutavým, dramatickým a místy dojemným vyprávěním. Autor si svou zpovědí zajistil celosvětovou pozornost a úspěch.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Columbus (ČR)

My Friend Leonard , 2005

Barbanka
25.01.2012 5 z 5

Mě se naopak druhý díl líbil víc než ten první. Je hodně emotivní. James Frey má můj obdiv, neměl to lehké. I když spoustu strastí si samozřejmě způsobil sám :(

Infary
15.05.2011 5 z 5

Střípky se mi líbily víc.
Ale i Leonard je skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.
James měl těžkej život a snad už bude jen šťastnej.
A pořád je mi líto Lilly. Neměla to dělat.

black.susi
06.03.2011 3 z 5

Milion malých střípků se mi moc líbilo, tak jsem se hned vrhla na pokračování a upřímně jsem jím až tak nadšená nebyla. Že bych se přímo nudila to ne, ale nebavilo mě to tak jako střípky

hobelka
05.02.2011 5 z 5

Strach toť oč tu běží.

namby
30.11.-0001 5 z 5

Hned jak jsem tuto knížku dostala do rukou jsem věděla že jí musím mít doma. Ani jsem se nekoukla na cenovku a už jsem si to štrádovala ke kase :) . Už první knížka Milion malých střípků byla úžasná a přečetla jsem jí pomalu jedním dechem. A to této to můžu říct znova. Nádhera, nádhera...úžasná knížka

dzejnyka
30.11.-0001 5 z 5

Nemala som v úmysle ju čítať, pretože autor na konci knihy Milion malých střípků vyzradil ďalší osud všetkých relevantných postáv (možno vtedy ešte neplánoval napísať voľné pokračovanie).
Nakoniec som sa k nej časom predsa len dostala a neľutujem, páčila sa mi ešte viac ako "střípky". Je v nej veľa optimizmu a inšpirácie. Fakt pekné! :-)

asam
30.11.-0001 5 z 5

Moc pěkná knížka, sugestivní vyprávění.
Bohužel se nemůžu dostat k té první knížce- Milión střípků. Ta je prý ještě lepší