Mrtvá a živá

Mrtvá a živá https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103742/bmid_mrtva-a-ziva-q9j-103742.jpg 4 1091 1091

Mrtvá a živá série

Uchvacující příběh mladé ženy, která se po náhlém a prudkém vzplanutí provdá za známého, bohatého muže. Spolu žijí na zámku Manderley, na jejich vztah však ustavičně padá stín Winterovy první manželky, oslnivé a krásné Rebeky, která zahynula za zvláštních okolností. Děj plný napětí nabývá dramatického spádu. Vítězí láska a dobro, a to je velký dar tototo pozoruhodného okouzlujícího příběhu.... celý text

pavla9879
11.06.2014 5 z 5

Přečtená jedním dechem, opravdu skvělá knížka, od které se člověk nedokáže odtrhnout :o)

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Od téhle knížky nelze odejít, dokud nejste na konci. A možná ani pak ne. :)

Karcoolka2210
06.05.2014 5 z 5

Túto knihu som začala čítať na odporúčanie kamarátky, ktorá ju čítala pred rokmi. Nevedela som, čo mám od tejto knihy očakávať, len to, že je dobrá. A naozaj bola dobrá, skvele napísaný príbeh, postavy, opisy Manderley a jeho okolia. Tajomná atmosféra, podivná pani Danversová, aj samotný Maxim de Winter. Postupne nám autorka odhaľuje príbeh tajomnej Rebeccy a ten príbeh je naozaj plný prekvapení. Aj keď teda, musím sa priznať, že mnohé veci sa stali presne tak, ako som to očakávala, ale napriek tomu si táto kniha zaslúži 5 hviezdičiek. AJ

exitus
23.03.2014 5 z 5

Tedy, čekala jsem románek pro ženy z třicátých let. Dostala jsem ho. A k tomu i pěkný přídavek navíc. Těžko říci něco, abych budoucím čtenářům nezkazila požitek ze čtení, mohu jen konstatovat, že se autorce povedlo vybudovat nesmírně zajímavou atmosféru, ať už se jedná o slunný začátek plný očekávání či tajemnější pokračování. Stín Rebeky visí všude a naivní a nejistá hrdinka se rozhodně nezdá jako někdo, kdo by mohl té ideální dámě konkurovat. Ale nic není tak, jak se zdá. Ani ženský románek nemusí být vždy stejný. Nádherné čtení!

Nico
12.02.2014 5 z 5

Musím říct, že mě kniha nadchla jako už dlouho nic. Začátek fantastický, autorka svým jemným a obrazotvorným stylem láká čtenáře do příběhu, je to jako dýchat na sklo a sledovat, co se na něm objeví. Prostřední pasáž mě chvilku až dráždila, neb jsem se zakřiknutou a ustrašenou hrdinkou příliš nesympatizovala, ale pak knížka finišuje a závěr je vyloženě pecka mezi oči. Žádný happy end nebo žili až na věky... prostě super. Překvapilo v pozitivním slova smyslu.

monniques
20.10.2013 5 z 5

Tajuplná kniha, která čtenáře vtáhne do děje. Krásně napsané a pěkně napsané postavy. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek.

Ivaksa
06.10.2013 4 z 5

Tak trochu mám pocit,že trauma soupeření s bývalou láskou současného milého se ve mě podvědomě usadilo už v době,kdy jsem tuto knihu četla.:-) Příběh byl plný obav,nedostatku sebevědomí a hlavně těch proklatých nepodložených doměnek,které zbytečně ztrpčovaly život hlavní hrdince.Ukázkový příklad táhnoucího se nedorozumnění,jen kvůli nedostatku komunikace.Jak přílišné mlčení škodí!

jaja10
14.08.2013 5 z 5

Hrozně jsem soucítila s mladou hlavní hrdinkou ( ani tady nemůžu napsat její jméno a to mi trochu vadilo, že nebyla pojmenována, snad jen druhá paní de Winter), jak byla vystrašená, jak trpěla, když si myslela, že ji manžel nemiluje, jak byla "šikanována" od komorné, první paní de Winter, Rebeky. Opravdu zajímavě, poutavě napsaný román. Moc se mi líbil, ale rozhodně hlavním hrdinům nepřeji takový život, jaký žijí......

Terry11
06.08.2013 5 z 5

Rebecca. TAJUPLNÉ, ZÁHADNÉ, MYSTERIÓZNÍ, NAPÍNAVÉ. Má první Daphne. Ani nemohu uvěřit, že to napsala žena, která se narodila před více než sto lety. Někdy bych si chtěla vymazat paměť, abych mohla číst znovu a znovu...

kattyV
16.02.2013 4 z 5

Zvláštní vyprávění, jen se tak docela nemohu smířit s tou beznadějí, v níž hrdinové nakonec žijí. Mám pocit, že zlo přece jen vyhrálo.

nelcisko
14.02.2013 4 z 5

Myslela jsem, že to bude unikátní kniha, kterou když začnu číst, nebudu chtít skončit, ale to byl velký omyl. Zápletek bylo sice dost už od začátku, ale přesto mě to velmi nudilo a stále jsem si kladla otázku, proč je tato kniha kladena za bestseller? Nicméně jsem knihu neodložila, ale snažila jsem se ji dočíst a popravdě řečeno, kniha začala být zajímavá až někde na 250 straně, což už je skoro konec. Takže moc nechápu, proč je tato kniha tak dobře hodnocená, když jsem od této autorky četla už i lepší knihy.

Freedyn
23.12.2012 5 z 5

Na dovolené na chatě mi ji doporučila příbuzná. Nejprve jsem si říkala, tohle opravdu ne, ale stačilo se začíst a už to bylo :) Mám doma ještě knihu Hospoda Jamajka, tak snad se bude líbit tak jako tento román.

Atuin
28.10.2012 5 z 5

Má první zkušenost ztouto autorkou, a vzbudila ve mě veliký zájem, hlavně tím,že se to tváří jako romantický příběh, ale má to osobité pozadí. Sahám po ní pokaždé když potřebuji někam doslova uniknout a zatím to funguje.

Vevica
01.09.2012 4 z 5

Správny pomer romantiky a napätia pre letné leňošenie. Knižka, ktorú odporúčam zabaliť na dovolenku.

Kirtans
18.08.2012 5 z 5

Mám doma vydání které se téměř rozpadá a je na něm datum 1962 .. Prvně jsem četla u babičky na půdě a tak pro mě měla knížka neuvěřitelné kouzlo prázdnin, později jsem četla ještě třikrát ale v tom stavu v jakém knížku mám už budu jenom vzpomínat jak báječně se mi to četlo.. :)

Shardlake
16.08.2012 3 z 5

Opět jedna z pěkných knih od této autorky.

Newt
04.08.2012 4 z 5

Fajn kniha... Ze začátku mi to přišlo trochu jako nějaký román pro ženy..... ale nuda to není ani na chvilku.... Určitě si přečtu i další knihy Daphne du Maurier...

Oli1104
02.08.2012

Knihu jsem cetla jiz pred casem a moc se mi libila. Mam chut se k ni vratit uz nejen proto, ze jsem si koupila "pokracovani" od Susan Hill Pani de Winterova.

Val
02.03.2012 5 z 5

I když už je to pár let, co jsem tuto knihu četla, mám děj v živé paměti. Na to se nedá jen tak zapomenout. Byla to má první kniha od této autorky a díky za ni.

Gahanka
18.02.2012 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha. Jako dvanáctiletá jsem se do tohoto příběhu zamilovala a dodnes mě to díkybohu neopustilo :)