Mrazné květy na skle

Mrazné květy na skle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326915/mid_mrazne-kvety-na-skle-eZG-326915.jpg 3 72 29

Oblíbený autor především historických románů tentokrát přibližuje čtenářům křehký milostný příběh. Studentská láska Tomáše a Denisy se odehrává v Táboře v pohnutém období od podzimu 1937 do podzimu roku 1939, kdy dobové okolnosti se surovou bezohledností zasahovaly do životů obyčejných lidí jako vichřice, která rozvrací a proměňuje vše kolem. Z krátkého epilogu po osvobození v roce 1945 se pak čtenář dozvídá o dalších osudech hrdinů.... celý text

knihovnička007
29.03.2019 2 z 5

První láska Denisy a Tomáše.
Denisa mi hodně lezla na nervy svou povýšeností. Zato Tomáš byl ctnost sama...
Kniha se odehrává na konci 30.let v Táboře, Denisa je dcera továrníka Steina a Tomáš jen syn nádražáka, jeho matka pracuje u Steina v továrně.

Pokud čekáte nějakou akci, nedočkáte se. Příběh plyne líně, pomalu. Jen historické události se zastavit nedají a ovlivňují život všech.
Tahle mne nezasáhla, četla jsem lepší z této doby. Nenadchne, neurazí.

bábuška
19.03.2019 3 z 5

Vzpomínání na poklidný život v menším městě, studentskou lásku, a to vše přerváno rokem 1938. Lecos si ještě pamatuji. Kniha má krásný přebal.

Chemiczka
21.01.2019 4 z 5

Hezký příběh o mladé lásce za těžkých předválečných let. Začínáte s milostným příběhem dvou naprosto odlišných lidí, nejen povahou, ale i z různých poměrů - majetkových i společenských. Kromě milostného dobrodružství Tomáše a Denisy na pozadí končící první republiky, se zde rozvíjí i nálady české společnosti Němcům/nacistům a vlastně i Židům.
Oceňuji, že příběh nekončil patetickým shledáním milenců po válce. I když oba přežili, už oba žijí jiný život a jejich předválečný románek zmizel jako mrazné květy na skle.
Oceňuji nádhernou obálku, která mne donutila knihu si půjčit.

Len2očka
24.01.2018 4 z 5

Knížka se mi četla dobře,je tenká,přesto obsáhlá.

bookcase
26.09.2017 4 z 5

Knížka má fakt nádhernou obálku. :). Co se příběhu týče, je to takový starosvětský milostný románek odehrávající se v nelehké době. Nejde moc do hloubky jako jiné romány. Ale na druhou stranu - autorovi je téměř devadesát, klobouk dolů, napsat v tomto věku knihu je opravdu úctyhodné.

Dandulka
19.07.2017 4 z 5

Hezký příběh, který se odehrává na pozadí skutečných událostí 1. a 2. republiky. Docela příjemná oddechovka.

alnahu
28.06.2017 2 z 5

Příběh Tomáše Zlámala gymnazisty se odehrává v Táboře v předválečné době. Tomáš je nadějným klavíristou a proto ho jeho učitel doporučí, aby doprovázel slečnu Denisu, která hraje na flétnu, ta je dcerou bohatého továrníka Steina. Oba studenti se při těchto setkání do sebe zamilují. Zajímavé téma ,ale i přesto dávám pouze dvě hvězdičky ,kniha mě nezaujala, ale má krásnou obálku.

lapagerie
12.06.2017 2 z 5

Jako autora historickách románů ze sředověkých Čech pana Hanibala fakt nemusím. Ale říkala jsem si, že období první republiky je zas něco jiného, anotace byla slibná a obálka krásná. Obálka je totiž na knize to nejhezčí. Příběh samotný mi přišel natažený, bez gradace. Zamilovaný unylý študentík z chudších poměrů, poněkud povrchní dceruška továrníčkova židovského původu. Pořád jsem čekala, kdy se "něco" stane. A ono se převratného nestalo nic. Tedy nic, co byste nečekali.

evasamankova
28.03.2017 3 z 5

Sympatická, dobře se čtoucí oddechovka. Ovšem díky absenci přesvědčivější reflexe doby i samotného milostného vztahu to ve mně silnější stopu nezanechalo...