Mrazivé mlčení

Mrazivé mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65274/mrazive-mlceni-65274.jpg 3 29 11

V londýnském Claphamu stojí v jedné ulici pěkný jednopatrový dům se zahradou. V prvním poschodí žijí dvě sestry, Beatrix a Pamela, přízemní byt obývají rovněž dvě sestry, Heather a Ismay, dosud neprovdané dcery Beatrix. Nad zdánlivě harmonickou domácností se vznáší stín neblahé události z doby před dvanácti lety. Tehdy v domě tragicky zahynul druhý manžel Beatrix, otčím obou dívek. Kdo nese vinu za smrt otčíma? Je to třináctiletá Heather, která byla v době smrti jediná v domě? ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Rodina
Vydáno: , Vyšehrad

The Water´s Lovely , 2006

kleozpatra
22.06.2023 4 z 5

Ismay, Heather, Pamela, Beatrix, Marion, Irene, Eva, Avice... co žena, to pochybnost, maska navenek, uvnitř labyrint a co žena, to přístup k mužům. Hlavy hrdinek jsou jak cukřenky. Odklopíte a nahlédnete dovnitř. Ne vždy tam čekají bělostné kostičky. Někdy je uvnitř šváb. Napínavá psychologická skládačka spíš než detektivka, jak už to u Ruth Rendell bývá.

Luigi1
03.04.2023 3 z 5

Ta kniha byla pro mě moc těžko ztravitelná

desert.fox
27.08.2021 4 z 5

Zadumanější vyprávění. Postavy jsou propracované a v knize se vyvíjejí - co víc si u detektivky přát? Že mne po padesát stránkách napadlo, jak to bude dál a nemýlila jsem se, je spíše moje čtenářská deformace. :-)

kika 13
23.04.2019 2 z 5

Já ji četla těžce od začátku mě moc nechytla.Ale potřebovala jsem ji do výzvy.

ilčidlo
02.03.2018 2 z 5

Ze začátku jsem se stále nemohla do knihy pořádně začíst, stále jsem si nebyla jistá jestli ji vůbec dočtu, ale jen díky Pamele jsem jí ze zvědavosti dočetla. Chování ostatních postav mně nepřišlo běžné, přišlo mi to jako panoptikum ztracenců.

micha-ella
09.07.2017 3 z 5

Přišlo mi to dost překombinované.

MockOrange
02.07.2017

Je smutné, kam až jsou některé ženy schopny zajít, aby získaly nebo si udržely muže.
Pamela mi byla sympatická, neměla to jednoduché, přesto nepodlehla pocitu zmaru a jela dál. I přes ty kopance. Nejmíň sympatická postava je Marion, lstivá intrikánka. Kdo má rád psychologické rozbory postav, jejich myšlenkové pochody, ten si jistě přijde na své.

Zoy
03.05.2017 4 z 5

Nejdříve jsem od knihy čekala něco jiného, ale postupně jsem si zvykla na styl psaní. Byla to pro mne pěkná kniha, která je hlavně psychologickým románem. Je smutné, kolik lidí jsou schopní pro dobro vztahu, převrátit své lidské hodnoty a jen trpět, zda-li vše udělají správně

konicekbily
04.11.2016 3 z 5

Spíše než detektivka je to spíše psychologické zamyšlení nad životem.

vilemina
22.05.2013 4 z 5

Kniha ma dobre vypracovanou psychologii postav a cetla se mi velmi dobre.

jasmína
09.04.2012 3 z 5

Doporučuju čtenářům, co raději klidnější detektivky, ve stylu Agathy Christie, dlouho mi trvalo, než jsem se knihou prokousala, ale ke konci jsem byla hodně zvědavá co vlastně kdo udělal, ale taky se tam prolíná dost osob, takže kniha je nutná číst v klidu domova, nedoporučuju například v tramvaji, jen díky tomu, že jsem teď nemocná, jsem to v klidu domova pořádně vychutnala :)