Zloděj mramoru

Zloděj mramoru https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43344/zlodej-mramoru-43344.jpg 3 12 5

J. G. Reeder série

Sedm detektivních příběhů se odehrává v Anglii na přelomu 19. a 20. století. Propojuje je postava vyšetřovatele Úřadu veřejného žalobce v Londýně J. G. Reedera, který mnohdy působil tak bezradným dojmem, že ho lidé litovali a dokonce i jeho nadřízený býval na pochybách, zda učinil dobře, když schopného inspektora Holforda nahradil tímto, jak se zdálo, neprůbojným mužem. Případy z jeho kriminálního zápisníku nepostrádají ani originální smysl pro humor.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Riopress

The Mind of Mr. J. G. Reeder , 1925

Luigi1
13.10.2022 2 z 5

Tyto povídky mě moc nezaujaly spíš naopak.

helenkan
30.12.2021 3 z 5

Tak trochu komická postavička J.G.Reedera (i když zdání klame) vás provede sedmi detektivními povídkami. Sice se nezdál,ale pálilo mu to. :-) Příjemně strávený čas nad touhle knihou.

Sabina335
07.04.2020 1 z 5

Četlo se to rychle, ale to je asi tak všechno. Nic po čem bych znovu sáhla.

CharlesWard
21.04.2017 3 z 5

Jedna z těch zajímavějších wallaceovek. Jen mi příjde úsměvné, že chytrý vyšetřovatel vždy odhalí i tu sebemenší pletichu každého zločince.

Evik30
03.09.2013

7 příběhů ve kterých se vyskytuje vyšetřovatel Úřadu veřejného žalobce J.G. Reeder. Trošku zvláštní vyšetřovatel který je svérazná postavička pro lidí z okolí. Za každého počasí chodí s deštníkem a má rázovité postupy vyšetřování. Uvažuje jako zločinec, proto se vyzná v jejich postupech a dokáže se vžít do jejich mysli. V knize mě zaujaly hlavně 3 povídky, ale ani ty zbývající 4 nebyly k zahození. Edgara Wallace mám ráda a i když patří ke starší generaci spisovatelů jeho knihy zůstanou určitě nesmrtelené. Stejně jako A. Christie, Doyle, Poe a další skvělí spisovatelé. Kniha se čte rychle, je psaná větším písmem. Strávíte nad ní příjemnou chvilku.