Možná v jiném životě

Možná v jiném životě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/bmid_mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4 600 186

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Maybe in Another Life , 2015

ivka7708
11.10.2021 5 z 5

Výborná oddychová kniha, ktorá sa dá prečítať jedným dychom. Príbeh ukazuje, že aj keď nás naše rozhodnutia nevedú rovnakou cestou, neznamená to, že sme si vybrali nesprávne. Každá cesta môže byť tá správna, hlavné je nezaoberať sa príliš otázkou "čo by bolo keby..." Na to je odpoveď: "Možno v inom živote."

shecoola
06.10.2021 4 z 5

Zůstat na večírku s Ethanem a poslechnout srdce, nebo odejít a poslechnout rozum? A přesně od této chvíle se začínají odvíjet dvě dějové linie života Hannah. Jak jedno rozhodnutí dokáže ovlivnit vše, co bude následovat. Čekala jsem, zda se linie na konci knihy propojí, protože jednoduše osud nepustí, nebo zda bude žít Hannah dva diametrálně odlišné životy, které jsou pouze dva z mnoha dalších ve vesmírném časoprostoru. Uvědomila jsem si, že každé jedno rozhodnutí v našem životě (a je jedno jestli malé nebo velké) je velice důležité. Okamžikem rozhodnutí začíná vždy nová cesta, která by ale jiným rozhodnutím mohla vést úplně jiným směrem. Na jiná místa, k jiným lidem. A tak si i já sama teď říkám, kde bych asi byla, kdybych tehdy v létě... nebo tehdy po vysoké škole....atd atd.. :) vždyť vy víte :)

Kacatko86
19.08.2021 3 z 5

Dávám tak 3,5⭐ Moje první setkání s autorkou, námět zajímavý, styl psaní mi až tak nesedl. Možná jsem očekávala jiný konec, kde se vše zase propojí v jedno. I když ten dvojí konec tam byl vysvětlen 'teorií mnohovesmíru'. Taková oddychovka, nejlépe přečíst v jednom tahu.

spencer
21.07.2021 4 z 5

Autorku mám moc ráda a mrzí mě, že jsem se ke knize nedostala dříve.
I když se to na první pohled nezdá, je to titul, který čtenáře přiměje dost uvažovat nad životem. Ukazuje totiž dva paralelní světy od momentu, kdy se hlavní hrdinka měla rozhodnout, zda půjde domů s kamarádkou, či zůstane v baru se svým bývalým přítelem. Každý ze světů nám ukazuje, jak by její život vypadal, kdyby se rozhodla pro danou možnost a já jsem s výsledkem velmi spokojená. Taylor Jenkins Reid píše velmi poutavě a myslím, že ať už si přečtete jakoukoliv z jejích knih, budete spokojeni :)

Adýsek
18.07.2021 4 z 5

Možná v jiném životě je především zajímavá a zamyšlení hodná kniha. Autorčin styl psaní, ve kterém používá hlavně přímou řeč, mi sedl a kniha se četla rychle. Hlavní hrdinka měla sice na svůj věk trochu nepřiměřené chování, ale na konci knihy bylo vidět, jak velkým prošla vývojem.
Doporučuji.

Ajda300
14.07.2021 4 z 5

Čtivá a krátká knížka, která sice nebyla takovou bombou jako autorčiny novější knihy, ale i tak to bylo příjemné počtení.

tynka65
25.05.2021 4 z 5

Když potřebuji pohladit na duši beru do ruky knížky od T. J. Reid. Tohle je mé třetí setkání s autorkou a určitě ne poslední. Taylor píše neskutečně čtivě, příběh utíká pod rukama a její hlavní postavy si mě vždy získají. Myšlenka osudu a rozdělení životní cesty jediným malým rozhodnutím mě bavila a živila celou dobu příběhu mou zvědavost. Musím přiznat, že více mě bavila linka s Henrym, kterému jsem fandila hned od začátku.

Možná v jiném životě pro mě nebylo tak dechberoucí jako Jediné pravé lásky (pro mě nejlepší knížka loňského roku) , ale určitě stojí za přečtení. Hannah a její osudové cesty si zamilujete.

katerina2241
23.05.2021

Čtivě napsaná knížka. Skrývá hlubokou myšlenku odehrávající se spíš na pozadí a zároveň je příběh přehledný, srozumitelný a příjemný. Oddychové čtení, rychle vtáhne do děje. Měla jsem obavu že dvou prolínajících se linek, ale autorka si s tím poradila skvěle a v ději jsem se neztrácela. Doporučuji

lisell
17.05.2021 4 z 5

Roztomilá oddechová romantika. Přesně tohle jsem potřebovala. Nejlepší lék na splín a špatnou náladu je pohodová knížka s romantickou linkou, která pohladí po duši. Knížka se hezky čte a jelikož má něco kolem 240ti stránek, je to jednohubka na jedno deštivé odpoledne.

Lucyk01
18.04.2021 4 z 5

Od této autorky mám doma 3 knížky, ale tahle byla zrovna první kniha, kterou jsem od Taylor četla.️Od začátku jsem si oblíbila její styl psaní. Píše jednoduše a snadno se do knihy začtete. Líbil se mi i zpracování celého příběhu a jak to autorka pojala. Děj byl zajímavý a hodně jsem se u knihy zamýšlela o osudu a celkově o životě. Ale byli tam pasáže, kde jsem se i pobavila. Od knihy nečekejte něco jooo romantického, je to spíše hledání sama sebe a co se životem apod. Hlavní postava mi byla sympatická, i když za polovinou knížky v tom jednom příběhu bych ji dala facku za to, jak se zachovala. Ostatní postavy mi sedly, teda kromě Marka a rodičů Hannah a její sestry.Já jsem od knihy neměla velké očekávání, protože popis knihy splňoval to, co jsem si myslela, že bude splňovat kniha a byl přesný. Splňoval. Jsem spokojená. Kniha nepatří mezi knihy, které chci si přečíst znovu, ale stojí za přečtení aspoň jedenkrát. Takže vřele doporučuji.️

Amy05
15.04.2021 3 z 5

3,5⭐️/5⭐️
Na knížku jsem byla velmi zvědavá, protože autorčiny ostatní knížky se nesly velkými úspěchy, a tak jsem se moc těšila, bylo to moje první setkání s autorkou, jelikož to není young adult, tak se tam objevuje celkem hodně ehm ehm scén (i když v Young adult bývají možná ještě víc). Jelikož se kniha dělí na 2 příběhy, vždy se kapitoly střídaly, ze začátku jsem se nemohla rozhodnout, který příběh se mi líbí víc, asi prvních 60 stránek se mi víc líbil příběh, kde Hannah zůstala v baru, ale po zbytek knížky už se mi více líbila část, kde Hannah odjela s Gabby. U knížky si uvědomíte, jak jedno rozhodnutí může změnit celý život. Knížka se čte dobře, a taky je tam spoustu citátů. Za mě doporučuji.

marta14
11.04.2021 5 z 5

Tento příběh jsem si moc zamilovala. Skvělé čtení.

Artinka
10.04.2021 5 z 5

Po jejích knihách se učím sahat, když moje duše potřebuje horký kafe, pomazlit a pod deku. Tohle přesně se mnou tyhle příběhy - láskyplné, ale přesto ze života - dělají. Absolutní úžas a okouzlení, jako u Jediných pravých lásek (vážně, přečtěte si to!), se sice nekonal, ale i tuto knížku jsem si mimořádně užila.

crazyslunicko
10.04.2021 5 z 5

Nemám slov. Jsem z knihy neskutečně dojatá. Jak rozhodnutí v jeden večer může ovlivnit celý nás život.

"Věřím, že jsem k něčemu předurčena. Že my všichni jsme k něčemu předurčeni. A věřím, že vesmír nebo Bůh, nebo jak to chceš nazývat, nás drží na správné cestě."

"Jestli existuje nekonečné množství světů, nevím, čím jsem si zasloužila, že jsem měla takové štěstí a skončila v tomhle.
Možná, že někde existují jiné mé životy, ale já si neumím představit, že bych byla v nějakém jiném tak šťastná, jako jsem právě teď, dnes.
Myslím, že i když možná existuju v jiných vesmírech, žádný není tak dobrý jako tenhle."

"Vím, že mohou existovat světy, ve kterých jsem se rozhodovala jinak, a to mě dovedlo někam jinam, k někomu jinému. A srdce mě bolí pro každou verzi sebe sama, která neskončila s tebou."

"Teorie mnohovesmíru. A ta říká, že všechno, co je možné, se stane. To znamená, že když si hodíte mincí, padne panna i orel. Ne panna, nebo orel. Pokaždé, když hodíte mincí a padne panna, nacházíte se prostě ve světe, kde padne panna. Ale existuje ješt2 jiná vaše verze, která vznikne v té vteřině, kdy hodíte mincí a vám padne orel. Každou vteřinou každého dne se svět dál a dál štěpí na nekonečné množství paralelních světů, kde všechno, co se může stát, se děje. Existuji miliony, biliony nebo biliardy různých verzí nás samotných, které prožívají důsledky našich rozhodnutí. K čemu se chci dostat: Vím, že možná existují světy, ve kterých jsem se rozhodl jinak, a to mě přivedlo někam jinam, k někomu jinému. A mě bolí srdce pro každou verzi sebe sama, která neskončila s tebou."

Veru.Viti
05.04.2021 5 z 5

Teylor Jenkins Reid bude asi mou novou oblíbenou spisovatelkou. Ta to prostě umí. Bavilo od první do poslední stránky a určitě ještě někdy v životě budu číst znovu. Líbilo se mi střídání kapitol - příběhů.

Alíša236
02.02.2021 3 z 5

Autorka píše čtivě a s knihou jsem byla rychle hotová, ale že by mi to něco dalo? Vůbec nic... Bohužel, toto ne pro mě.

Anyzz
15.01.2021 5 z 5

Taylor Jenkins Reid jsem si zamilovala díky Daisy Jones & The Six. Uhranula mě. Hned jsem věděla, že to rozhodně není poslední knížka, kterou jsem od ní četla. Sáhla jsem tedy po Možná v jiném životě, kterou jsem měla již dlouho v hledáčku. Věřím, že existují čtenáři, kterých se kniha nedotkne, nic v nich nezanechá, prostě ji po přečtení odloží a vezmou si další. A jedeme dál. Já nejsem jedna z nich. Dochází mi, že nedokážu slovy vyjádřit, jak mě myšlenka knihy, a celé její pojetí, zasáhla. Jak mě pohltila. Obohatila. Naplnila vděkem. Dala odpovědi na otázky. A zároveň položila další otázky k zamyšlení. Je v ní tolik nádherných myšlenek, které stojí za to si vypsat, anebo ještě lépe, uložit hluboko do paměti.

"Vím, že mohou existovat světy,
ve kterých jsem se rozhodla jinak,
a to mě dovedlo někam jinam,
k někomu jinému.
A srdce mě bolí pro každou verzi sebe sama,
která neskončila s tebou."

A přesně tak to cítím.
Jsem nesmírně vděčná za život, jaký žiju. A s kým.
Díky. Díky za uvědomění si.

veriszv
22.12.2020 4 z 5

Moc se mi líbil ten originální nápad, rozdělit příběh na dva. Navíc autorka píše prostě skvěle, takže se to četlo skoro samo. Jedna ta linka mě sice bavila víc, ta druhá mi přišla taková neslaná, nemastná a možná trochu předvídatelná, a taky mi trochu vadilo, že některé odstavce a pasáže byly v obou linkách, takže je čtete vlastně dvakrát. Ale jako celek, za mě dobrý! Po knize doporučuju sáhnout pokud chcete něco oddechového, romantického, ale zároveň něco, co je plné zajímavých myšlenek!

Myška43
29.11.2020 5 z 5

Tato autorka na mě udělala obrovský dojem knihou Jediné pravé lásky. Nemá smysl se moc rozepisovat o tomto příběhu, protože anotace to nádherně vystihuje. Mě moc zaujala, a proto jsem se dala do čtení.
Můj život není zrovna procházka růžovou zahradou a někdy mám pocit, že si musím každý den bytí na tomto světě zasloužit. Proto jsem si několikrát kladla otázku, kde bych dnes byla, kdybych se v určitý okamžik rozhodla jinak? Myslím, že teď už si otázku klást nebudu.

Chyby, které jste v minulosti udělali, si můžete odpustit jen tehdy, když víte, že už je nezopakujete.
Nezáleží na tom, jestli jsme chtěli, nebo nechtěli udělat to, co jsme provedli. Nezáleží na tom, jestli to byla nehoda, nebo omyl. Dokonce nezáleží ani na tom, jestli si myslíme, že vše záleží na osudu. Protože bez ohledu na to, jaký je náš osud, se stále musíme zodpovídat ze svých činů.
Každý den v životě činíme rozhodnutí, velká i malá, a ta rozhodnutí mají své následky. A my se jim musíme postavit čelem, ať to dopadne, jak chce. Začínám si myslet, že když si za nimi nestojíme, nestojíme ani sami za sebou.
Jestli existuje nekonečné množství světů, nevím, čím jsem si zasloužila, že jsem měla takové štěstí a skončila v tomhle. Možná že někde existují jiné mé životy, ale já si neumím představit, že bych byla v nějakém jiném tak šťastná, jako jsem právě teď, dnes. Myslím, že i když možná existuju v jiných vesmírech, žádný není dobrý jako tenhle.
Tyto úryvky z knihy mě velice moc zaujaly a donutily k hlubokému zamyšlení......
Knihu doporučuji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

ovsemzectu
21.11.2020 5 z 5