Motýl pro tebe

Motýl pro tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147326/motyl-pro-tebe-147326.jpg 4 9 4

Knížku půvabných obrázků a vyprávění o přírodě a zvířátkách ilustroval Mirko Hanák.

pooh
11.11.2023 5 z 5

Kniha je krásná, je to 15 krátkých příběhů malé Lucie. Příběhy nejsou graficky rozděleny a tak to mate, zvlášť když mají podobné téma, ale pokud se čte každý příběh zvlášť, je to kouzelné pozorování dětského světa.

Hakate
28.08.2022 2 z 5

Tato kniha měla své místo v mé dětské knihovně, v sekci: knihy, které mě nebavi.
Bohužel příběh mě neoslovil.

Ivanka83
25.04.2021 3 z 5

Nijak výrazně mě kniha neoslovila, ale dceru bavila.

Zelený_Drak
23.01.2021 1 z 5

V roce 1983 paní Lukešová napsala obsahově zcela nezávadnou knihu, kterou by člověk bez obav mohl číst i dnešním dětem, pokud mu tedy děti vydrží u knihy bez příběhu, která jde tak od nikud nikam. Poetická próza z přírody, ale na první přečtení to bylo trochu zmatené i pro mě, natož potom pro dítě. Není mi příliš jasné, jak malé resp. velké dítě by tuto knihu mělo se zálibou číst. Snad dítě v první třídě, velikost písmen naznačuje, že jde o "první čtení". I když jsou Lucie a Adam (jestlipak má tenhle Adam být o něco starší Kamkámek?) sympatické děti, v knize toho není mnoho, co by mohlo děti zaujmout. Snad kromě kůzlátka, které se bojí, že jetel uteče kvůli čmelákovu vrčení (mě ta stránka zaujala hodně, protože vůbec neměla návaznost na předchozí a hodnou chvíli jsem hledala, zda v knížce nechybí stránka a myslím si, že snad i chybí, ale že ji vyškrtli nebo omylem vynechali v redakci). A samozřejmě ilustrace (trochu moc tmavé, ale pěkné).